Kullanıcı adı :     Şifre :
Beni Hatırla
Üye Ol | Şifremi Unuttum
Tüm Kitaplar
SERTİFİKALI DVD EĞİTİMLERİ
Kayıtlı sayfa yok
Tüm Eğitimler
SERTİFİKA ALANLAR

 

  Aşkın Keyfini Çıkarın 

 

Aşk, flört, çıkma ve birliktelikler üzerine bir kitap arıyorsanız, Aşkın Keyfini Çıkarın`ı okuyun. Bu, köpek balıklarının kol gezdiği sularda kendinden emin bir şekilde dolaşmanın ve çıkma sanatının inceliklerini yansıtan bir kitap. Bu inceliklere herkesin ihtiyacı var. Özellikle de, Acaba hayatımın erkeğine rastlayabilir miyim? sorusuyla yanıp tutuşan genç kız ve her yaştan kadınların. Kitabın adına bakıp da sizi hafif meşrepliğe çağırdığı yanılgısına sakın düşmeyin. Kitabın özelliği ilişkiler dünyasında başarılı olmak için davranış, tutum ve teknik geliştirmeye olduğu kadar, kontrolü elden bırakmamaya ve kendini korumaya da odaklanmış olması. Kitabın iddiası belli: Sadece çok aptal ya da kalın kafalılar ihtiyatlı davranmaz. Düzgün bir bekâr adam nerede bulunur? Bu adama rastlarsanız, kaçın! Çöpçatan randevuları. Erkekler neden fahişelerden hoşlanır? Reddedilmenin üstesinden gelme. Fotokopi makinesi karşısında aşk. Birinin sizi istemesini sağlamak O noktaya geldik mi?

---------------------------------------------------------------------------------------

 
Ayn Rand, bütün zamanlamaların en çok okunan felsefi romanı "Atlas Vazgeçti"yi (Atlas Shrugged) 1957`de çıkardı. Roman o günden beri her yıl ortalama 200.000 sattı. Amerika`yı İncil`den sonra en çok etkileyen kitap oldu. Ayn Rand -asıl adıyla Alişya Rosenbaum- 1500 sayfalık bu dev romanı için "Bu bir felsefe tarihi kitabıdır. Düşüncemin vardığı son nokta da şudur: İnsanın kendi yaratıcılığını ortaya koyma hakkı hiçbir zaman engellenemeyecek". Ayn Rand`ın eserlerini Türkçeye kazandıran Sinan Çetin bu kitap için şöyle diyor: "Bu kitap iş yapan, yaratan, yapan eden insanın toplum tarafından nasıl sömürüldüğünü, üstelik zalimce suçlandığını açıkça gözler önüne seriyor... eğer aklınıza, yeteneğinize, kendinize inanıyorsanız bu kitabı çok büyük bir aşkla okuyacaksınız." 

----------------------------------------------------“Bizi gökyüzüne çeken şey, onun uçsuz bucaksız görünümüdür. Bizi ona çeken bir başka şey de, oradaki sükûnettir. Orada çatışma, kırılganlık, rekabet, haset, hırs, dedikodu, didişme, kavga gibi yeryüzüne ait yaşantılar yoktur. Tüm yıldızların, gezegenlerin ve ayın ruhu yumuşacıktır. 

İnsan yukarıya-gökyüzüne bakmadıkça ayağını yeryüzüne güvenle basamaz.
Kendiizi tanımanın yollarından biri de gökyüzüyle iletişim kurmaktır. 
Dr. Mavi bir süredir bakışlarını, anlayışını, düşüncelerini, duygularını gökyüzüne çevirmişti. Aylarca ayı seyretmiş ve sonunda sorunlarının çözüldüğünü görmüştü. Kendi üzerinde etkili olduğunu görünce bu terapinin adını ‘Ay Terapisi’ koymuştu.” 
Ay karmaşık sorunlar ve duygular içinde kalmış insanlar için bir yol gösterici olabilir. İnsan sorunlarının içinde boğulduğunu hissettiği anda bakışlarını gökyüzüne çevirebilir ve kendine şunu söyleyebilir:
“Her şeye rağmen gökte ay var.

-----------------------------------------------------------------------Leahy’nin kitabında bilişsel terapide kullanılan yöntemlerin tamamı, konu aldıkları ve hedefledikleri alanlara göre gruplanmış ve her yöntem aynı düzen içinde kapsamlı bir şekilde anlatılmıştır. Yöntemler anlatılırken, önce tanımı yapılmış, ardından klinik görüşme örneğiyle yöntemin nasıl uygulanacağı açıklanmış, daha sonra da yöntemi uygularken yaşanabilecek sorunlar ve çözüm yolları açıklanmıştır.

Bu kitabın öncelikle bilişsel terapiye ilgi duyan, bu konuda eğitim alan veya eğitim sürecine devam edenler için çok yararlanabilecekleri bir kaynaktır. Ayrıca bilişsel terapide kullanılan yöntemleri tanıma isteyen diğer profesyonellerin de bilgilenmelerine yardımcı olacak bir işlev görecektir.

--------------------------------------------------------------------Dikkat Eksikliği Hiperaktivite Bozukluğu, 1902 yılında İngiliz Doktor George Still tarafından tanımlanmadan önce çocuklarda bir “yaramazlık” sorunu şeklinde anlaşılıyordu. Daha da kötüsü, bu sorunun ailenin çocuğa sert davranmasıyla çözüleceğine inanılmaktaydı. Bu bozukluk ülkemizde halen toplum tarafından yaygın olarak bilinmiyor. Ancak 1970’li yıllardan bu yana her bakımdan daha iyi tanınmaktadır. Artık hastalığın yetişkinlerde de oluştuğu ve bu hastalığın oluşumunda biyolojik nedenlerin de önemli bir yer tuttuğu biliniyor.

Bu kitapta hastalığın oluşum nedenleri, belirtileri, uzun dönemde nasıl bir gidiş izlediği, diğer hastalıklarla ilişkisi ve tedavisi, yapılan araştırmaların ışığında, anlaşılır bir dille okuyucuya aktarılıyor.

------------------------------------------------------------------------


 
Bilişsel terapi, kişinin yaşadığı problemlerinin büyük bir çoğunluğunu, sahip olduğu yanlış kanı ve zanlarla gerçeği çarpıtması sonucu bizzat kendisinin oluşturduğunu savunmaktadır. Yanlış algılamanın temelinde, bireyin bilişsel gelişim sürecindeki hatalı öğrenmeleri bulunmaktadır. Tedavi ise gayet basittir: Yanlış algılamalara neden olan kaynak ile hastanın ilgi kurması. Bu süreçte terapistin rolü ise; hastanın düşüncesinde oluşan tahribatları çözmek, ona alternatif düşünce şekillerini öğretmek ve tecrübelerini daha gerçekçi olarak yorumlama konusunda yardımcı olmaktır. Duygusal rahatsızlıklara bu yeni yaklaşım, kişinin kendisine ve problemlerine dair bakışını değiştirmektedir. Kişi, çözemediği biyokimyasal reaksiyonlarıyla, kör dürtüleriyle ya da otomatik refleksleriyle kıskıvrak yakalanmış çaresiz bir varlık değildir; kendi hatalarını görme kabiliyetine sahip olan bir şahsiyettir. İnsanın yanlış kanılar edinme kapasitesi olduğu gibi, onları düzeltme kapasitesi de vardır. Dolayısıyla, kişi yanlış düşüncelerini görerek ve onları düzelterek hayatı kendisi için çok daha yaşanabilir bir hale getirebilme gücüne sahiptir. 

------------------------------------------------------------------------

 
Beyin bu gezegendeki en karmaşık, dikkat çeken ve gizemlerle dolu bir yapıdır. Yapılmış birçok araştırmaya rağmen beyin üzerine hala bilmediğimiz çok şey var. İnsan beyninin potansiyelinin gerektiği gibi değerlendirilmediğinden eminiz. Beynimizin sadece %1`ini kullandığımız şeklindeki yaygın bir gerçek var ortada. İyi haber şu ki, yaşınız veya içinde bulunduğunuz koşullar ne olursa olsun, hayatınızın en güzel dönemi - eğer siz isterseniz - hala önünüzde olabilir Çünkü beyin gücünün çok büyük bir kısmı kullanılmamış olmakla kalmaz, keşfedilmemiş de olabilir. Bu yalnızca çok iyi bir haber değil, mükemmel ötesi bir haber... İşte bu kitap o muazzam ve kullanılmayan beyin gücünüzü geliştirmeniz hedefi ile hazırlandı. Sizin için hazırladığımız kitapız, beyin, bellek, öğrenme ve beyin gücünüzü daha etkin seviyeye taşımak için işinize yarayabilecek ve kolayca uygulayabileceğiniz çok sayıda test ile düzeyinizi öğrenebilecek ve daha üst seviyeye kendinizi taşıyabileceksiniz. 

---------------------------------------------------

 
Okuma serüvenine, 6 - 7 yaşlarında ilkokulda başlıyoruz. Şu ana kadar öğrendiklerimizin çok büyük kısmını okuyarak elde ettiğimize göre bundan sonra da hep daha etkili okumanın çabası içinde olmalıyız. Verimli ve etkili okuma becerisini kazanmak ve "sınava hazırlanırken elimi çabuk tutmalıyım, sınavda yetmeyen zamanın nasıl yetmesini sağlayabilirim?" diyorsanız okumaya karar verdiğiniz elinizdeki bu kitap tam sizin göre.

Size sevindirici haberlerimiz var: Okumanız kesinlikle daha etkin bir hale gelecek ve sınavlara hazırlanırken zamanınızı daha etkin kullanarak kendinize daha fazla zaman ayırabileceksiniz. Dahası yetmeyen zamanınız yetecek, hatta üstüne zaman artacak dersek ne dersiniz? Artık bunu siz de yapabilirsiniz."Bilinçaltı Teknikleriyle Hızlı Okuma - Pratik Test Çözme Teknikleri" okumanın bu çok boyutlu işlevi ekseninde düşünme ve zihninizi kullanma yollarını değiştirerek tahmin edemeyeceğiniz bir süratle okumanın, pratik ve hızlı test çözme yollarını gösteriyor. Bu kitapla etkin ve verimli okuma ve maksimum düzeyde anlama seviyesine ulaşmak mümkün. Sınavlarda süper başarıyı yakalamak sizin için çok uzak olmayacak. Tüm sınırları zorlamak için sizinle güzel bir yolculuğa var mısınız? 

---------------------------------------------------

 

"Durup başarıyı bekleyemezdim ben de onu beklemeden yola çıktım."
Başarı; çözümler bulmanın ve harekete geçmenin sonucudur. Biraz sabrın yardımıyla, gerçek isteklerinize ve bilgeliğinize etkin şekilde danışarak, zorlu kararlar almak ve sorunları yaratıcı şekilde çözmek beyin gücünüzü kullanma yolunda çok yol almanızı sağlayacak ve öğrenme etkinliğinizi daha üst düzeye taşıyabileceksiniz. Sizin için belki bir işkence olan matematik işlemleri daha kolay olacak. Sizin potansiyeliniz çok büyük, bunu kullanmanın yolu da o sihirli yerde; gizli beyinde...
Sizin için hazırladığımız "Bilinçaltı Teknikleriyle Kolay Matematik" zihinsel matematik becerilerinizin farkına varmak ve daha üst seviyeye taşımak için işinize yarayabilecek ve kolayca uygulayabileceğiniz çok sayıda test ile pratikliğinizi arttıracaksınız ve matematik korkulu rüyanız olmaktan çıkacak.Hayallerinize ve hedeflerinize ulaşma yolunda bu kitabı etkin araç olarak kullanabilecek ve kısa sürede çok fazla yol alıp hedeflediğiniz yaşam yolunda istediğiniz seviyeye gelebileceksiniz.  

------------------------------------------------------------------------


Hemen her anne, çocuğunun burcunu bilir. Ancak burçlar hakkındaki bilgisi, basit astroloji el kitaplarıyla kısıtlı olduğu için bu bilgi pek işine yaramaz. Hatta çoğu zaman üstün körü yazılmış kitaplardaki basmakalıp ifadeler çocuk hakkında ön yargılar edinmesine sebep olabilir. Biz bu kitapta psikoloji bilimine dayanan bilgilerle tüm anne babalar, bakıcılar ve eğitmenlere rehberlik yapmak istedik.
Kitabımızı incelediğinizde göreceksiniz ki, çocuk hakkında statik bir kanaat edinmenizi istemiyoruz. Aksine dinamik bir psikolojik modelle, çocuğunuzun gelişimine nasıl yön verebileceğinizi göstermek istiyoruz.
Astrolojinin de yardımıyla çocuğunuzun psikolojik alt yapısını tanımanız, onun hakkında bazı ipuçlarını erken dönemde elde etmenizin size avantaj kazandırabileceğini ileri sürüyoruz.

-----------------------------------------------------------------------


 
Bilişsel terapi otuz beş yıl önce bir depresyon tedavisi olarak geliştirilmişti. Günümüzde ise artık evlilik çatışması, cinsel işlev bozukluğu, madde kullanımı, panik bozukluklar, travma sonrası stres bozuklukları, paranoid bozukluklar ve diğer birçok duygudurum, anksiyete ve kişilik bozukluklarının tedavisinde etkili ve başarılı bir şekilde uygulanmaktadır.Bu kitap, her biri önde gelen bir bilişsel terapi uygulayıcısı tarafından yazılmış açık, özlü ve etkili tedavi betimlemeleri ve müdaheleleri içeren 20 bölümden oluşmaktadır. Okuyucu her bölümde, metodun nasıl çalıştığı ve klinik uygulamanın zorluklarının nasıl aşılabileceği konularıyla ilgilenen bir uygulayıcı için çok değerli olacak zengin klinik detaylar bulacaktır. Ayrıca diğer teorik yönelimlerin bilişsel çerçevede nasıl ele alındıkları da görülecektirBilişsel terapi modelinin kurucusu olan Aaron Beck, kitap için şu yorumu yapıyor; `Bu kitabın yazarı olan klinisyenler, bilişsel terapi modelini bireylerin gereksinimlerine uyarlarken her bireyin özel ve farklı olduğunun bilincindedir ve her birinin uygulamadaki esnekliği kusursuzdur.

-----------------------------------------------------------------------


İş`te Oyun - Başarıya Giden Yol Oyundan Geçer 

Bu kitap, iş yaşamında oyunla ilgilenen, iş yeri eğitimlerinde bunları uygulamak isteyen okuyuculara simülatör oluşturmak ve yönetim oyunları hakkında bilgi vermek, örnekler sunmak üzere hazırlandı. Yönetim oyunları bugün artık her düzeyde eğitim ve öğretimde, çok çeşitli tekniklerle hem akademisyenlerin, hem de insan kaynaklarını yürütenlerin kullanmak istediği bir araç halini aldı.Ülkemizde, oyunların endüstrideki eğitimlerde uygulanması son yıllarda önem kazandığı halde, uygulamalar için rehber olarak yararlanılabilecek yayın sayısı hâlâ çok az. Bu kitap ile yaşam boyunca öğrenme ve öğretmenin en temel tekniklerinden biri olan yönetim oyunları, uzun süreli akılda kalma ve kolay hatırlanabilme, yaşayarak öğrenme özellikleriyle ve taşıdıkları az ve öz mesajlarla iş yaşamına ait eğitimlerde geniş çaplı bir kullanım alanı bulacaktır.Ayrıca kitapta yer alan 100 adet yönetim oyunu, kitabın yazarları tarafından çeşitli eğitimlerde denenmiş, geri bildirimler alınmış ve böylece uygulama kolaylığı getiren bir anlatımla takdim edilmiştir.

---------------------------------------------------------------------


 
Bazen bir hikmetli söz, bir anekdot insanın hayatını, düşünce ufkunu, zihniyetini ve her şeyini alt üst edecek güçte şok tesiri yapar. Bu yüzden bu tür hikmetli kıssalar bir aynadır, insanın iç dünyasını yansıtır. Bizden önceki yaşayanların halidir. Bize iyi veya kötü yönde örnek tarafları vardır. İbrettir, örnektir, uyarıdır, çağrıdır… Hikâyeler, öğüt verir, hikmeti anlatır, rehberlik eder, vicdani rahatlatır, hikmet ekseninde uyanmayı sağlar.Bu eserde insanın zihninde geçmişteki insanların şimşekler çakan sözleri, olayları, hatıraları, hikâyeleri veya fabl türü kurguları bulacaksınız. Filozofların hayatlarından sunulan kesitlerle, onların söz ve davranışlarında, onları filozof yapan özelliklerini ön palana çıkaran hikmetin evrenselliğini göreceksiniz.Bu eserde sadece filozoflar arasında seyahat etmeyeceksiniz. Onların sözlerinden, öğütlerinden veya hayatlarından kesitler okurken, aslında kendi duygularınızın, tecrübelerinizin ve inançlarınızın arasında bulacaksınız kendinizi. Belki Efendimiz (a.s.) söylemişti de onlara mal etmişler bu sözleri diyeceksiniz zaman zaman. Mutasavvıflar sizinle beraber yolculuk edecektir bu hikmet yolunda. Bilgeliği keşfedeceksiniz, başarının sırlarına vakıf olacaksınız. Sevginin, mutluluğun önemini ve tadını kavrayacaksınız bu satırlar arasında gezerken. Belki tabiattan değişik cansız veya canlı varlıklarla özdeş hissedeceksiniz kendinizi bir anda. Belki ben de böyle biri olabilirim, neden olmasın ki diyeceksiniz zaman zaman gözyaşlarınızı göz kapaklarınızın altında saklayamayacak derecede duygusallaşarak. Hayatınızın kodlarını bakış açısının önemi üzerinde tek-rar kodlayacaksınız. Ama her şeyden önce ve her şeyden öte, felsefe diyarından hikmet yurduna bilgelik rehberliğinde seyahat ederken hayatınızda pek çok şeyin bu kesitlerle beraber akıp gittiğini göreceksiniz. Tekrar oturup düşüneceksiniz ve diyeceksiniz ki;Demek ki felsefe hayatımızın tam ortasındaymış…Demek ki felsefe hayatın ta kendisiymiş… 

-----------------------------------------------------------------------


Çocuk ve Anne-Baba Yaşam Rehberi  
Birey olma yoluna çıkan çocuklarımızı yönlendirebilmek için bilgiye ihtiyacımız vardır. Çocukluk gençliğe kadar bir bütün olarak değerlendirilirse de aslında gelişim evleri birbirinden farklıdır. Bu kitapta çocuğumuzun gelişim evleri incelenirken, her dönem için anne-babaların neler yapması gerektiği ayrıntılarıyla anlatılmaktadır. Kitap beyin yapımızın sınıflandırılmasıyla başlayıp, evleri bölümler haline getirerek biz ebeveynler için ipuçları sunuyor. Çocuğumuzu keşfedip topluma ve en önemlisi kendilerine faydalı bireyler haline getirmek için dikkat etmemiz gerekenler bu çalışmada...

-----------------------------------------------------------------------

Cocugunuzu-Kotu-Egitmenin-Yollari   
Yazar; çocuk eğitimi üzerine çalışmalarının yoğunlaştığı dönemlerde düşünmek için kırlara çıkardı. Bir gün, çakıl taşları arasında güneşlenen yengeçleri görür. Birisi büyükçe baba veya anne yengeçtir. Salzman`ı fark eden baba yengeç ters yürüyerek oradan uzaklaşmak ister. Onu gören yavru yengeçler de babayı taklit ederek ters yürüyüşe geçerler. `Çocuklar anne ve babadan gördükleri şeyleri taklit ediyor ve sonuçta onlara benziyorlar`.

---------------------------------------------------------------------------------------

 
Çocuklarınız yanlış davranışlarda mı bulunuyor? Doğru davranmaları konusundaki ricalarınızı sürekli olarak duymazdan geliyor ya da red mi ediyorlar? Serbest ve otoriter anababalık yöntemleri arasında gidip geliyor musunuz - hem de hiç başarı göstermeden? Daha iyi bir yol olduğuna ikna oldunuz mu? Gerçekten var. Çocuğunuza Sınır Koyma, çocuklarınızın düzgün bir ahlak ve davranış gelişimi için ihtiyaçları olan olumlu, saygılı ve eğitici ortamı sağlamanıza yardımcı olacak...Robert MacKenzie tarafından yazılan bu çok okunan kitabın bu genişletilmiş baskısı, sadece yanlış davranışı düzelten denenmiş teknik ve süreçleri göstermekle kalmıyor, aynı zamanda çocuklarınızdan istediğiniz ve beklediğiniz işbirliğini de garantiliyor. Bu kitap anababalara neler kazandırıyor?
- Anlaşılır, kesin ve etkili sınırlar koymak
- Çatışmalar ve güç mücadelelerine bir son vermek
- İşbirliğini teşvik edecek kurallar belirlemek
- Çocuklara sorun çözme becerilerini öğretmek
- Yanlış davranışlarla ilgili mantıksal sonuçlar uygulamak
Çocuklar, gelişimlerine yön verecek sınırlara ihtiyaç duyarlar. MacKenzie`nin uzmanlığında, sizler de mutlu ve tatminkar bir aile hayatı için gerekli olan öğretici sınırları nasıl oluşturacağınızı öğreneceksiniz.
 

---------------------------------------------------


 
Çocuğunuz ne kadar dikkatli? Onunla iletişim kurduğunuz zamanlar bir eksiklik var diye düşünüyor musunuz? Yoksa o unutkan mı ya da dikkatsiz? Mesela sabahları okula giderken her seferinde bir şeylerini mi unutuyor?.. Okuldan eve gelirken de sınıfta mı unutuluyor kalemler, defterler? Peki, ödevlerini yapmaya başladıktan kısa süre sonra sıkılıyor mu?.. Yani nasıl bir öğrenci? Ezberci mi öğrenci mi? Ezberliyor mu öğreniyor mu? Her zaman siz onunla berabersiniz ama yanınızdayken bile her zaman o sizinle beraber mi? Sizi dinliyor mu? Siz konuşurken sizi dikkatle dinliyor mu? Yapılan etkinliklerde zihninin dağıldığını hissediyor musunuz ya da oyun oynarken aslında oyun
oynamadığını anlayabiliyor musunuz? Neyin ne zaman yapılması gerektiğini öğrendikçe uyguluyor mu? Aslında doğru bir şekilde mi büyüyor? Büyürken etrafına verdiği dikkat gelişimine ne kadar artı katıyor?

-----------------------------------------------------------------------


 
ÇILDIRTAN KADIN-ERKEK DİYALOGLARI

----------------------------------------------------------------------

 
Turan`ım...On dört bin kilometreden bağırıyorum sana.Kutlarım. Gece karanlıkta kara nadasın içinde, kara koyunun kara kuzusunu gören gözlerinden öperim. Ali Akbaba, Sydney.İslam dinin tezyif eden, Diyanet`i ihanete ve hıyanete çeviren çıkarcı ve ilahiyat mezunu kimilerinin yüz kızartıcı şeriat meczupluklarına meydan okuyan yazılarınızın hayranıyım. Ellerin dert görmesin. Ben, yaşı seksene yaklaşan, Ata`nın zamanını yaşamış, din bilgisini de İzmirli İsmail Hoca`dan edinmiş bir kimseyim. İslam için hiç de makbul olmayan tarikatlara bölünmüş hocalarımızın, çıkarlarından başka bir şey tanımadıklarından size hocam diye başladım. A. Sadreddin Halulu, KarşıyakaSöyleyeni adı aklımda değil şimdi. "Bir önyargıyı parçalmak atom çekirdeğini parçalamaktan daha zordur" demiş bu değerli insan. Bu sözü niye mi başa yazdım? Çünkü, siz de Türkiye`de bilinçli olarak ve öz kaynağından kanıtlar, somut delillerle bir tabuyu yıkmaya çalışıyorsunuz. Sizi yürekten kutluyorum.Size saygı göstermek bütün aydınların görevidir. Ben, bu yürekli ve güzel çalışmalarınızı okurken erince ulaşıyorum. Gerçi tam takip edemiyorum. Çünkü, yolu yordamı, okulu olamayan bir köyde öğretmenim. Bu nedenle sağ olsun, gazete bayisi arkadaş fırsat buldukça, 2000`e Doğru ve Teori dergilerini yazama olanağınız ihmal etmiyor. Teori`de daha geniş yazama olanağınız olduğundandır ki, herhalde daha detaylı bilgi alabiliyoruz. Sorularıma geçmeden önce, bu çalışmalarınızı kitap olarak yayımlasanız, biz de yaralansık nasıl olur acaba? Bunu beklemek hakkımızdır sanırım. Nusret Ateş, Artvin.2000`e Doğru`da yazmaya başladığınızdan beri, bu derginin adeta tiryakisi oldum. Öyle ki, dergiyi elime alınca ilk işim "Din Dersleri"ni okumak oluyor. Çünkü bu derslerden çok istifade ediyor, bu zamana kadar duyup işitmediğim bilgiler ediniyorum. Mevzua derin vukfunuzu, fikirlerinizi cesaretle kaleme alışınızı görüp de sizi tebrik etmemek elden gelmiyor. Ancak, bu yüzden gözü dönmüş mutaassıp yobaz güruhunun hışımına uğramanız ihtimalinden korkuyor, ister istemez Salmaz Rüştü olayını hatırlıyorum. Süreyya Cebce, Eynesil- GiresunUzun zamandır yazılarınızı takip ediyorum. Aziz Nesin`in dediği gibi, her aydın Kur`an`ı da korumalıdır. Gerçekten katılıyorum. Şimdi de en çok istediğim, 2000`e Doğru dergisinde yazdıklarınız ve daha başka yerde yaşmışsanız onları toplayıp bir kitap haline getirirseniz, gerek Türkiye halkına, gerek Kıbrıs Türk toplumuna çok büyük hizmet etmiş olacaksınız. Mehmet Emin Panel, Gazi Magosa- KıbrısAyrıca din bilgisine daha fazla yer verilemez mi? 2000`e doğru dergisindeki yeriniz bir sayfalık çıkmaktadır. Ben şahsen dergiyi elime aldığım zaman heyecanla hemen ilk sayfanızı okuyorum. Doğrusu bu kadar önemli konu için bir sayfa az geliyor, heyecan verici bu bilgilere gerçekten hasretiz. Lütfen yeri biraz daha genişletin. Yıllardan beri halkımızı uyuşturan sözde o mucizelere karşı bize karşı bize savunma olanağını verdiğiniz için, size teşekkür etmeyi bir borç sayarken, uzun ömürlü olma içtenlikli dileklerimi iletir, saygılarımı sunarım. Ömer Avni Aksaray, Balıkesir 

--------------------------------------------------


 

Dikkat eksikliği, son zamanlarda adından sıkça bahsedilen, ama İLAÇSIZ çözüm yolları konusunda yeterince kaynak bulunmayan bir problemdir.Bu kaynakta diğer kitaplardan farklı olarak dikkat eksikliği ve öğrenme sürecini tüm detaylarıyla, örnek vakalar ve çözüm yollarıyla bulacaksınız.Bu Kitap öğrencilerin, öğretmenlerin ve ana-babaların kolaylıkla yararlanacağı hem kuramsal hem de uygulamalı bir kitaptır.Bu kitapta Tüm detaylarıyla Dikkat Eksikîiğİ`nin ne olduğunu ve nasıl giderileceğini,İlk defa uygulamalı dikkat ve konsantrasyon egzersizleri ve odaklanma stratejilerini,Beyni en etkili kullanma yollan Düşünme ve bilgiyi alma stilinizin ne olduğunu,Küçük değişiklerle daha verimli ve daha uzun süreyle ders çalışabilme tekniklerini,Beyni daha verimli kullanacağınız besin desteklerini,Sınavlarda daha başarılı olacağınız yolları ve ilaçsız çözümleri bulacaksınız.


----------------------------------------------------------------------

 
NLP`nin değişik ve çok önemli bir versiyonunu sunan elinizdeki bu kitap sayesinde, insan tipolojisi hakkında elde edeceğiniz bilgiler, hayatınızın her zamanı ve durumunda `mükemmel` ilişkiler kurmanızı ve uzmanlaşmanızı sağlayacaktır.

-----------------------------------------------------------------------


 
Düşündüğünüz her şeyin, yaşayacağınız her şeyin belirleyicisi olduğunu hiç düşündünüz mü? Louise Hay "Düşünce Gücüyle Tedavi" adı altında kaleme aldığı kitabında bu düşünceden yola çıkarak yepyeni bir dünyanın kapılarını açıyor. Bu öyle bir dünya ki sevginin ve özgüvenin temelleri üzerine kurulu. Ve sevgiyle özgüvenin başaramayacağı hiçbir şey yok. Kitabı okumaya başladığınız anda, gerçekten bir şeylerin değişmesi gerektiğini farkediyor ve olumlu bir değişim içine girdiğinizi hissediyorsunuz. Bu bir tür düşünce tedavisidir. İyi, olumlu ve gerçek... Bugüne kadar başınıza gelen tüm olumsuzlukların ve hastalıkların, kendi kendinize ürettiğiniz olumsuz düşüncelerden kaynaklandığını söylüyor, Hay. Bundan sonra yaşayacaklarınızın sizi memnun etmesini mi istiyorsunuz? Bu kitabı okuyarak bir başlangıç yapabilirsiniz. Kendinizi bu dünyaya çile çekmeye ve mutsuz olmaya gelmiş bir zavallı insancık olarak değil; seven, sevilen ve mutlu olmaya layık bir canlı olduğunuz için gönderilmiş bir pozitif enerji olarak düşünün. Kitap küçücük bir sivilceden, kansere kadar birçok hastalığın nedenlerinin psikolojik olumsuzluklardan kaynaklandığını satır satır anlatıyor. Hangi hastalık için, hangi olumlu öneriyi düşüncelerimizin besini olarak kullanacağınızı da söylüyor. 

-----------------------------------------------------------------------

 

Araştırmalar, okulda başarının önemli ölçüde öğrencilerin öğrenme süreçlerinde aktif bir rol almalarına ve bu çerçevede çeşitli ders çalışma ve öğrenme becerilerini kullanmalarına bağlı olduğunu göstermektedir. Bu becerilerin geliştirilmesi ve kullanılması konusunda, hem öğrencilerin kendilerinin ve velilerin hem de öğretmenlerin bilinçli bir biçimde çaba göstermesi gerekmektedir. Bu kitap, okulda başarı için gerekli olan bir dizi ders çalışma ve öğrenme yöntemini anlatmakta ve öğrencilerin kullanımına yönelik çeşitli örneklere, tekniklere, formlara ve önerilere yer vermektedir. Ele alınan yöntemler arasında çalışma planı yapma, dinleme, not alma, derse aktif bir biçimde katılma, okuma, yazma, kütüphaneyi kullanma ve sınava hazırlanma yer almaktadır. Hem öğrencilere, hem eğitimcilere, hem de anne-babalara yönelik olarak hazırlanan bu kitap, çalışma ve öğrenme yöntemleri konusunda verilecek ders ve seminerlere kaynak olabileceği gibi, öğrencilerin doğrudan kullanımına yönelik bir kaynak niteliği de taşımaktadır.Kitapta bölümler birbirinden bağımsız olarak hazırlanmıştır ve her bölüm ayrı ayrı okunarak da kitaptan yararlanılabilir. Fakat tüm yaşam boyunca başarılı olabilmek için, kitapta bahsedilen yöntemlerden birkaçının kullanılmasının yeterli olmayacağı düşünülmekte, ancak tüm yöntemlerin bir arada öğrenciye bu başarıyı sağlayacağına inanılmaktadır. Bu nedenle kitabın baştan sona kadar takip edilmesi tavsiye edilmektedir.

----------------------------------------------------------------------Bu kitap, durumlar hakkında nasıl düşünüleceğini gösteriyor. Sekiz bölüm başlığı altında biraraya getirilmiş toplam 110 "İnci" içeriyor.Danışmanlığı ve danışanları daha iyi anlamaya yardımcı olacak düşünceler paylaşıyor. Uygulamacının danışmanlığa ve danışana nasıl baktığını anlama fırsatı sağlıyor.Danışanlar, onların ve kişinin kendisi hakkında temel düşünme yollarını ortaya koyuyor.Danışman eğitimcisi ve gözetmeninin kullandığı temel kavramları yansıtıyor. Kavramların uygulamaya geçirilmesine yardımcı oluyor. Danışmanlık yaklaşımlarını paylaşıyor. 

---------------------------------------------------------------------

 
Bu kitap, İngilizce öğrenenlerin İngilizce`nin temel yapılarını Türkçe ile karşılaştırmalarının yanı sıra, bol sayıda alıştırmalar yoluyla da bu yapıları pekiştirmelerini sağlayacaktır.
Konuların anlatımları özellikle Türkçe verilmiştir. Bunun amacı, dili öğrenmeye çalışan kişinin zaten yeterince bilmediği bu dilin gramer konularının nerede ve nasıl kullanılacağını iyice anlayabilmesidir.
Bununla birlikte, konular anlatılırken sadece o konuların en yayın kullanımı değil, sırasıyla tüm kullanımları da anlatılmıştır. Her konunun sonunda sayısı mümkün olduğunca yüksek tutulan alıştırmalar eklenmiştir. Böylece örnek ve anlatımlarla, kişinin beyninde iyice yer edinen gramer bilgisinin pratiğe dökülmesi amaçlanmıştır.
 

-------------------------------------------------------------------------

 

Bebeklik dönemini hesaba katmazsak insan hayatındaki en hızlı ve belki de en önemli değişimlerin yaşandığı dönem olan "ergenlik", diğer deyişlerle "buluğ çağı", "genç kızlık/delikanlılık" hakkında tarih boyunca çok söz söylendi, çok şey yazılıp çizildi. Günümüzde ergenlik çağı halen ilgi çekmeye, merak konusu olmaya devam ediyor. Ne çocuk ne de erişkin ama hem çocuk hem de erişkin olan, büyük bir hızla başkalaşım geçiren ergen somuttan soyuta, bireyselden evrensele, teklikten çoğulluğa yönelmektedir. Yeni tanıştığı kavram ve duyguların da etkisiyle, toplumun en dinamik unsurlarından biridir artık. Değişime açık ama bir o kadar da duyarlıdır. Özgür ve girişimci ve bir o kadar da bağımlı ve korkaktır.Bu kitap, insanı insan yapan değerlerin kazanıldığı, kim olduğumuzun ve nereye gittiğimizin sorgulandığı, toplumun bu en dinamik yaş grubunu daha iyi anlamaya doğru, anne-babalar için modern tıp yöntemleriyle elde edilen bilgi ve deneyimleri sunan bir rehber.
Ergen Ruh Sağlığıyla İlgili Sık Sorulan Sorular
"Ergenlik çağındaki çocuğuma nasıl yaklaşmalıyım?
"Ergenle yaşanan çatışmalar nasıl çözümlenir?
"Arkadaş ilişkileri ergeni nasıl etkiler?
"Çocuğumun sorumluluğunu üstlenmesini nasıl sağlarım?
"Üniversite sınavı ruh sağlığını nasıl etkiliyor?
"Meslek seçiminde nelere dikkat etmeli?
"Medyanın ergenler üzerindeki etkileri neler?

------------------------------------------------------------------------Erkekler işyerlerinde sürekli övünürler, hatalarını örtmeye çalışırlar, bilmedikleri şeyleri bilirmiş gibi davranırlar, kavga çıkarırlar. Bütün bunların üzerine, bir de işlerinde ilerleme kaydederler...

-----------------------------------------------------------------------


 

Kitap, hayatın önemli dönüm noktalarından kabul edilen Ergenlik dönemi ile ilgili, güvenilir ve kapsamlı bir rehber niteliği taşıyor. Altı bölüm halinde hazırlanmış eserde, sırasıyla; aile kavramı ve aile kurmanın gayesi, ergenlik çağının karakteristik özellikleri, kişisel ve ruhsal gelişim, ilgi meslek ve iş hayatı, gençlerin problemleri, ergenlik ve madde bağımlılığı gibi önemli konular ele alınıyor. Son zamanlarda seni anlayamıyoruz! - Bana çocuk gibi davranmaktan vazgeçin! - Sen bizim gözümüzde daima çocuksun!.. Bu diyaloglar size de tanıdıksa, üzerinde uzlaşabileceğiniz biryol haritasına ne dersiniz?

-----------------------------------------------------------------------


  

"Etkili Anne-Baba Eğitiminde Uygulamaları, ebeveyn-
çocuk ilişkilerinin kalitesini artırıyor ve ebeveynin ve
çocuğun kendisi olma hakkını vurgulayan bir yaklaşımla
"kuşak çatışmasının önüne geçilmesine yardımcı oluyor...
Aile ilişkilerini geliştirmek isteyen herkesin dikkatle okumasını tavsiye ederim."
Dr. Carl R. Rogers
Dr. Gordon Thomas`ın E.A.E. anne-babalarıyla derinlemesine yaptığı görüşmeler, E.A.E. ailelerde yaşanan engeller, duygular,sorunlar ve dirençler üzerinde çalışmaya oyulduğunda, neyin doğru, neyin yanlış gittiğini kusursuz olarak gösteriyor."Etkin Dinleme" ve "Ben-iletileri" gibi EA.E. yöntemlerinin nasıl sonuçlar yarattığını adım adım açıklıyor: daha az mücadele, daha fazla karşılıklı saygı ve sıcak duygular, belirlenen ve uyulan kurallar ve ne diktatör ne de paspas olan anne-babalar.Etkili Anne-Baba Eğitiminde Uygulamalar tüm anne-baba ve eğitimcilere çocuklarına sorumluluk almanın yöntemlerini, onlarla ilişki kurmanın yollarını örnek uygulamalarla anlatıyor.Bu kitapta yazılanları uyguladığınızda ne kadar somut ve yapıcı sonuçlar aldığınıza büyük bir keyifle şahit olacaksınız.
 

----------------------------------------------------------------------

Etkili Anababa Eğitiminde Uygulamalar
Elinizde tuttuğunuz bu kitapsa, yaşamınızı, neredeyse EAEden önce EAEden sonra dedirtecek kadar görünür bir çizgiyle ikiye bölecek güçte etkili; aynı zamanda bir çırpıda okunuveren türden.

EAEde Uygulamalar, Dr. Gordonun Klasiği olan EAE (Aile İletişim Dili)de öğretilen Etkili İletişim Becerilerinin zengin bir uygulama örnekleri hazinesi.

-----------------------------------------------------------------------


Evinizdeki Terapist 
"Uzun yıllar depresyonla savaşırken ara ara terapiye devam ettim. Terapistim, Evinizdeki Terapist`i önerdiği zaman, doğrusunu söylemek gerekirse tereddüt ettim, ama kitap oldukça anlaşılır ve takip etmesi kolay bir şekilde yazılmıştı. Alıştırmaları yaptım. Bana, içinde bulunduğum karamsar ruh halinden çıkmam için gerekli enerjiyi sağladı. Bir yıldır depresyon yaşamadım ve eğer tekrar yaşayacak olursam onunla nasıl başa çıkabileceğimi biliyor ve kendimi daha güçlü hissediyorum." 
- K.D., Kaliforniya
"Kaygılarımı yatıştırmak ve kendime olan güvenimi tekrar kazanmak için umutsuzca çareler arıyordum. İyileşme sürecinde bu çalışma kitabı devamlı yanımda oldu. Hiçbir şey yapmadan bir sonraki seansı bekleyip doktorun beni iyileştirmesini beklemek yerine, terapi sürecine aktif olarak katılmam beni güçlendirdi. Bu 
kitap bir sorun çözme aracı olarak bana yardım etti. Onu yanıma almadan evden çıktığım bir tek gün olmadı."
- S.S., Massachusetts
Evinizdeki Terapist`le okuyucular, moral verici kısa bir konuşma değil, kendilerine zarar veren düşünceleri yararlı düşüncelerle değiştirme bilgisini, becerisini ve pratiğini edinmiş olacaklardır. 

-----------------------------------------------------------------------


Etkili Öğretmenin Temel Davranışları 
Kişisel ve sosyal ilişkilerde geçerli davranış kurallarının öğretmen-öğrenci ilişkilerinde büründüğü farklı renk ve biçimleri tahlil ediyor Etkili Öğretmenin Temel Davranışları. Bir öğretmenin görevini ve dolayısıyla öğrencilerini ne denli önemsemesi gerektiğinin ayrıntılarını ortaya koyuyor. Problemleri öğrencilerin baktığı yerden görebilmenin, insana dair her bilgiye ilgiyle yaklaşmanın, insanın ancak fark edildikten sonra özgürlük kazanacağının...

Etkili Öğretmenin Temel Davranışları öğretmenlik tecrübesiyle kaleme alınmış, mesleğinin gerektirdiği kisveye bürünme gayreti gösteren her öğretmenin okuması gereken ciddi bir çalışma. 

-----------------------------------------------------------------------

 
Geştalt yaklaşımı hem bir yaşam felsefesi hem de bir  terapi ekolüdür.Geştalt yaklaşımı kişinin yargılamadan, suçlamadan,utanmadan, korkmadan ve endişelenmeden kendisiyle ve çevresiyle bütünleşebilmesine, bütünleşerek büyümesine büyüdükçe büyük bir dünyada olduğu gibi varolmasına olanak tanıyan hümanist bir bakış açısına sahiptir. Dolayısıyla Geştalt yaklaşımını anlatan bu kitap kendini anlamanın, insan insana temasın ve kişisel gelişimin önemine inanan herkes içindir.Geştalt yaklaşımı ülkemizde henüz çok yaygın olarak tanınan bir bakış açısı değildir. Bu nedenle kitabın amaçlarından biri Geştalt yaklaşımını tanıtmak ve tanıtırken de okuyucuların ihtiyaçlarının, isteklerinin,çevresiyle nasıl temas kurduklarının, tamamlamamış işlerinin ve kördüğümlerinin farkına varmalarına yardımcı olacaktır.

--------------------------------------------------------------------

 
`Yazdıklarından bazıları Murphy Yasaları gibi duvarlara asılacak.` 

Sibel Kilimci / Mart - 1996
`...İşadamı dünyasını, sadece sosyete dergilerinden ve televizyonlardaki paparazzi programlarından dış görüntüleriyle izleyenlere... İçerden bilgi sızdıran bu kitap, farklı bir pencere açıyor. Kelimelerle karikatürler çiziyor. Kitap çok daha renkli ve cesur ifadelerle örülmüş.`

Güneri Civaoğlu / Milliyet / 30 Nisan 1996
`...Her satırında, insan zekasının, yaratıcılığının, aklının yapabilirliğini, edebilirliğini soluyup bir yandan keyif duymak mümkün. Ama öbür yanıyla kaldığını göreceksiniz...`

Murat Birsel / Yeni Yüzyıl / 29 Mart 1996
`...1994 yılında tüm işlerini tasfiye ederek doğal yaşamı seçen ve `Genç Bir İşadamına` adlı kitabıyla iş dünyasını eleştiren Emre Yılmaz, `iş köleliğine hayır!` diyor.`

Global Managament / Mayıs - Haziran 1996
`Emre Yılmaz, bu kitabında yuppie`liği çok hoş, ironik biçimde sorguluyor. Son derece yalın bir dille bölüm bölüm her konuya değiniyor. Bir işadamının iş hayatı, yüzyıl fikirleri, özel hayatı ayrıntılı biçimde anlatılıyor. Kitap; basit, kimi zaman argo ifadelerle gerçeği pat diye insanın yüzüne vuruyor. Bence kişilerin kendilerini sorgulaması açısından çok önemli bir kitap...`

Leyla Alaton / Esquire / Şubat 1996
`Farklı çevrelerden insanların, ortak beğenisini kazanan bu kitabın, `iş dünyasındaki günahların, yıkımların sergilenmesini isteyen, demokrasi kültürünü hazmetmemiş iş dünyası temsilcileriyle; iş dünyasının insanı tüketen yanının sergilenmesinden keyif alan sosyalistlerin ve aydınların buluşma noktası` olabileceğini düşünüyorum...`

Sezai Kaynak / Esquire / Şubat 1996
 


----------------------------------------------------------------------

Hayatın Renkleri, İbrahim Refik  


"En çok yaşamış olan, uzun seneler yaşamış olan değil, hayatın manasını en fazla anlamış olan insandır."

-J.J. Rousseau-
Yürekte büyüyenler
Ayaklarıyla ameliyat yapan cerrah
Merhamet çocukları
Serap`ın sonsuza yolculuğu
Çinli`nin helal et merakı
İntihar getiren ödüllü fotoğraf
Koltuk değneğinden dünya rekorlarına
Sanal kabus
Kasap tahir`in tesbihi
Rüyadaki müjdeli haber
Böyle yardım düşman başına
Gerçek fakirlik gerçek zenginlik
Canlanan tavşan
Bir idamlığın çırpınışları
Gözü yaşlı bir babanın ibretlik mektubu
Şefkat kahramanı anneler
Cehennem zebanisi
311 numaralı odadaki sırlı ölümler
Meczup Rıza efendi
Otuz yıl tek başına
Enteresan bir tez konusu
Güzellik kalıcıdır acı geçici
Ateşli silaha karşı şefkat silahı
Asrın doktorunun ilaçları
Partal kunduraların bedeli
Nurslu münzevi`den hayat dersi
Ben bir hırsızım
Çıkmayan candan ümit kesilmez
Fırından canlı tavuk sesleri
 

---------------------------------------------------------------------

Derin Sıçrayış Hipnoz 
Hayatını olumsuz kabullenişle donduran ve öylece kalakalan milyonlarca insan var. Hayatının baharındayken vazgeçen insanlar var. Kendi hayatına hükmetmekten, yön vermekten vazgeçen... Daha iyisini yapmaktan vazgeçen... Sağlıklı olmaktan vazgeçen... Daha güzel bir yaşamdan vazgeçen... Yaşama hakkının her zerresini kendinin ve insanlığın hayrına kullanabilecekken farkına bile varmadan göç eden milyonlarca insan... Kendini değiştirince, etrafındaki her şeyin bu değişime ayak uydurabileceğini fark edemeyen milyonlarca insan...

Sahip olduğumuz ve sahip olmakla gurur duyduğumuz insan zekasının bir var olma gerekçesi var: Taptaze bir algılayışa doğru, yepyeni bir bakış açısına doğru müthiş bir sıçrama yapmak... Bu sıçrama, sıradan zekaların zannettiği üzere dışa doğru değil ve fakat geleceğimizi bağlayan prangaları temelinden sökmek üzere içe doğru yapılan bir sıçrayıştır. İnsanın merak ettiği bütün soruların cevabı, kendi içindedir ve sıçrayabileceği yegane yer kendisidir. Bizim sahip olduğumuz hipnoz anlayışı bir yöntem olarak bu çerçevede gelişmektedir.

İnsanlara özgü müthiş potansiyeli harekete geçirebilmenin elbette ki hipnozla doğrudan ilgisi var. Şimdi hipnozun olağanüstü işlerlik kazandığı zihinsel sürecin zeminlerinde dolanmanın vaktidir.


-----------------------------------------------------------------------

Hayata Dair 
Konusunda uzman iki ismin kaleme aldığı bu kitap; oldukça sade ve kolay anlaşılır bir dille herkesin yaşayabileceği `hayata dair` sorunlardan ve onların çözümlerinden bahsediyor. Bizim, eşimizin, dostumuzun, çocuğumuzun yaşadığı bazı sorunlara nasıl yaklaşacağımızı bilemediğimiz, kökeninde çoğu zaman psikolojik ve belki de psikiyatrik sorunların var olabildiği `insani` durumlardan söz eden kitap; güncel bilgiler ve tedavi seçeneklerini anlatıp tüm soru ve sorunlarınız için özet bilgiler veriyor. Prof. Dr. Nevzat Tarhan ve Dr. Elif Ilgaz Aydınlar`ın birlikte hazırladıkları Yaşama Sevinci `Hayata Bakış` adlı televizyon programından derlenen kitap, aynı zamanda sağlıklı ve kaliteli bir yaşamın kılavuzu olmaya da çalışıyor.

-----------------------------------------------------------------------


Hipnoz Pratiği 
Bazen aşılmazmış gibi görünen sorunların çözümleri o kadar kolaydır ki...

Modern hayat insanlara `hız`lı yaşamayı öyle dayattı ki, birey olmak, bir benlik oluşturmak, sorunlarla mücadele etmek için desteği hep dışarıda arar olduk: yaşam koçu, evlilik danışmanı, NLP uzmanı... Peki, birileri mutlaka size yol göstermeli mi?
Oysa hipnoz, insanın kendi gücünü kendi içinde barındırdığına inanan modern, tamamlayıcı tıbbın bir kolu... Pek çok hastalığa ve soruna alternatif çözümler sunuyor. Mesela kemoterapi gören kanser hastalarının ağrılarını kesmek için bile kullanılıyor. Bu muhteşem güçten niye siz de yararlanmayasınız?
Hipnozla neler yapabilirsiniz, bir göz atalım:
Sigara, alkol gibi kötü alışkanlıklardan kurtulursunuz.
Diş hekiminde hiçbir ağrı hissetmeden operasyon yaptırırsınız.
Cerrahi bir işlem gerekirse narkoz almadan ameliyat olursunuz.
Sıkılganlık, utangaçlık, fobi, kompleks, depresyon, aşırı yemek yeme gibi psikolojik kökenli sorunlarınızdan kurtulursunuz.Hayatınızı belirleyen sınavlara çok daha iyi hazırlanır, sınavlarda çok daha başarılı olursunuz. 


------------------------------------------------------------------------ 

 


Gücün iktidar, iktidarın "güç" demek olduğunu, asıl meselenin; bu gücün en az masrafla; kimlerle ve nasıl bölüşülmesi gerektiği üzerinde duran "insan" Makyavel, yazıldığı günden başlayarak, iktidar-güç-anlaşıklar sorununun, Rönesans öncesi İtalyası`nda nasıl çözüme bağlandığını açıklıyor. 

Güç ve iktidar uğruna dizginlerinden boşanmış bir dünyada, lanetli ayak izleri bırakan Hükümdar makyavelizm; iktidar sırrı bahşettiği yönetenleri, yönetilenleri yüzüne daha yakından bakmaya çağırıyor.

------------------------------------------------------------------------


 
Ülkemizde ingilizce öğrenmek konusunda büyük sorunlar yaşanmakla birlikte, günümüzde bu dili öğrenmenin kaçınılmaz olduğu da bir gerçek. Okullarda yeterli İngilizce eğitimi verilmediği için özel dershanelere yönelen öğrenciler, bu kurumlarda da türlü sorunlarla karşılaşıyor ve çoğu zaman ödedikleri paranın karşılığını alamıyor. İmkanlarından yararlanarak ya da imkanlarını zar zor yaratarak yurt dışına giden öğrenciler, orada geçirdikleri süre içinde çoğu zaman elle tutulur bir sonuç alamıyor. Peki, bu sorunlar nasıl aşılabilir?Bugüne dek İngilizceden dilimize 150`yi aşkın kitap kazandırmış olan deneyimli çevirmen Selim Yeniçeri, Doğan Koleji İngilizce Bölümü Başkanı İnanç Akay`ın danışmanlığında bu serinin ilk kitabını hazırladı. Çok çeşitli öğrenim yaklaşımlarından yararlanılarak hazırlanan bu kitaplar, İngilizce öğrenimiyle ilgili sorularınızın çözümüne yardımcı olurken, en alt seviyeden en üst seviyeye kadar İngilizce ile ilgili bilmeniz gereken her şeyi size sunuyor.Beginner - Pre-Intermediate (Başlangıç) kitabında,1000`e yakın kelime ve 10000`den fazla alıştırma cümlesi bulacaksınız.

------------------------------------------------------------

İngilizce Dil Bilgisi 
İngilizce dili üstüne bu çalışmayı gerçekleştiren bir insan olarak ele aldığım bu önsözde bir noktayı itiraf etmem gerekir: Benim yabancı dilimin İngilizce olmadığını vurgulamam gerekiyor. Çünkü bir dile yabancı demek onu anlamamak ve bilmezlikten gelmek demektir. Öğrencilerime, yabancı dil dersiniz İngilizceyi beraber ele alacağız, dediğimde, farkında olmadan fakat tutarlı bir tavırla yansıttıkları bir tutum ise, yabancı dil* olması gereken bir dersin nasıl ve niye öğrenileceğidir.

Bu tutumu yarı ciddi bir şakayla sürdürüp, yabancı bir dili öğreneceğimiz zaman kendi dilimizi unutmayacağımıza garanti verebilir misiniz? sorusunu, bir yıl boyunca bu dersi anlamamanın (ve bu nedenle dinlememenin) gerekçesi diye dayatan muzur bir öğrencimin, mezuniyet sonrasında bir iş sınavı için, bir ayda bütün îngilizceyi anlamaya çalışması, ne yazık ki düşlerini gerçekleştirmede gecikmesine neden oldu. Bunun nedeni yalnızca bu öğrencim veya yalnızca İngilizce olamaz.

-----------------------------------------------------------------------------------------

Yeni Başlayanlar İçin İngilizce 
On yaş üstü öğrencilere kolay ve öğretici bir başlangıç

 

 

Başlangıç düzeyinde yetersiz ve dağınık İngilizce bilgisi olan okurların bilgilerini düzenleme
Öğretmensiz öğrenimi sürdürebilme
İlköğretim ve ortaöğretimde İngilizce öğrenimine rehber
Pratik konuşma ve öğrenim için yepyeni bir metot
Yeterli derecede Türkçe açıklamalar
Kolay çeviri örnekleri
İngilizce sözcük ve deyimlerin Türkçe okunuşları
Yabancı öğretmenlerce yapılan CD kayıtları
Uygulamaların çözüm anahtarları
Her derste tartıştırılan sözcük, kalıp ve deyimlerin bir listesi ve Türkçe okunuşları
Kitapta geçen sözcük, sözcük grupları ve deyimlerin Türkçeden İngilizceye hazırlanmış sözlüğü
Sıkça kullanılan düzensiz fillerin üç hali ve Türkçeleri 
Türkçeden İngilizceye ve İngilizceden Türkçeye 2850 sözcük, deyim ve kalıp 

----------------------------------------------------------------------------------------
 
İllüzyonist Kemal Cömertoğlu tarafından yazılan ``İllüzyon Sanatı" adlı kitap ülkemizde Türkçe olarak yazılmış  kitaplardan bir tanesi genel olarak temel oyunları konu alan kitapta oyunlar;
İskambil Numaraları

Bozuk Para
Mendiller
Bilardo Topları
şeklinde kategorilere ayrılmış bulunmakta.
Aynı zamanda şunu da söylemeden geçmek istemiyorum Prof.Dr Metin And`ın giriş yazısı okunmaya değer güzellikte oyun ayrıntıları el çizimi resimlerle desteklenmiş durumda.
İllüzyon gönüllüleri için iyi bir kaynak.2003 yılında yayına girmiş 17*24 cm boyutlarında 204 sayfalık bir kitap.
 

----------------------------------------------------------------------------------------


 Çekim Yasası, Düşüncenin ve Bilinçaltının Gücü kavramlarına aşina olan okurlar bu kitapta daha derin soruların biyolojik ve genetik yanıtlarını bulmaktan müthiş keyif alacaklardır.

 

 

Ünlü hücre biyologu ve genetik bilimci Profesör Dr. Bruce H. Lipton alanında devrim yaratan çalışmalarında uluslar arası bir üne sahip. Yeni Biyoloji ile Kuantum Fiziği sentezlediği bu kitabında basit bir dil kullanarak gündelik yaşamdan örneklerle bu süreci anlatıyor.
"Hücreler bana bir bütünün parçası olduğumuzu ve tehlike anında bunu unuttuğumuzu öğretti. Ayrıca her birimizin kendine özgü biyolojik bir kimliğe sahip olduğunu fark ettim. Peki, bütün bunların sebebi neydi? Her bir insanın hücresel topluluğunu kendine özgü hale getiren şey neydi? Hücrelerimizin dış kısmında gruplar halinde kimlik alıcıları vardı ve bunlar bir bireyi diğerinden ayırıyorlardı."
 

---------------------------------------------------

İş Yerim Gibisi Yok 
"Dr. Margolis ve Wilensky, Sihirbaz Oz`un Serüveni`nden esinlenerek daha anlamlı iş yerleri yaratabilme yolunda yaşayacağımız serüveni anlatmış... Kurum kültürünüzü nasıl oluşturup yöneteceğinizi, kimliğiniz ve şirketinizin hedefleriyle tam anlamıyla uyuşan iş yerleri yaratmanın yollarını öğreneceksiniz."

- Roger S. Baum
"Kesinlikle her yöneticinin okuması gereken bir eser. İçerikteki dikkate değer ve insanı cezbeden, kolay uygulanabilir formüller, iş yaşamınızı ve hatta hayatınızı değiştirebilir."
- Gail Evans
"She Wins You Win" adlı eserin yazarı CNN Kurucu Başkanı
"Bu kitap, günümüz iş dünyasından iş yerlerini başarılı kılan en önemli şeylerin neler olduğunu çok basit bir dille anlatmış. Doğru iş yerleri inşa etmeye çalışan herkese şiddetle tavsiye ederim."
- Bob Chandler / Shaw Sanayi Grubu, Patcraft Başkanı
"Günümüz iş çevresinde, zaman en önemli şey. Bu kitap yaklaşık bir saatte okunuyor ve işini geliştirmek isteyen herkesin bazı öngörüler edinmesini sağlıyor. Çalışanlarım için de hemen sipariş vermeyi düşünüyorum! 
- Michael A. Leven / ABD Franchise Sistemleri Başkan & CEO`su  

---------------------------------------------------------------------


İşler Kötüyse Reklam Yapın
Dönem dönem esnaftan bazı yakınmalar duyarız: "İşler çok kötü abi. Yaprak kımıldamıyor. Siftahsız akşamı yapıyoruz..." Sanayicilerimizin ve büyük işadamlarımızın yakınmaları ise tabii ki daha üst perdeden; hükümet ve bürokratları hedef alan türden... Enflasyon, faiz oranları, gümrük duvarları, kotalar, vergi ve iş güvenliği yasaları, teşvikler... Her dönemde, çeşitli sektörleri olumsuz etkileyen uygulama ve gelişmeler var. Ve bunların sonucunda haklı olarak şikâyetler, işlerin kötüye gittiğinden yakınmalar... 

Ekonomisi çok istikrarlı birkaç ülke hariç bütün dünyada durum böyle aslında. Bu yüzden olsa gerek, Batılılar "sorunları değil fırsatları konuşalım" ilkesini benimsiyorlar. 
Pazarlama İletişimi Uzmanı olan Kemal Kaptaner`de, `Yeni bir yılın henüz başındayken karamsar olmaya gerek yok` diye düşünüyor. `Her şeye rağmen işlerimizi düze çıkaracak bir yol bulabilmeli, yeni bir paradigma, yeni bir bakış açısıyla tıkanıklıkları aşmalıyız. Ekonominin gidişatından, işlerin kötü oluşundan şikâyeti bırakalım` diyor. Ya ne yapalım? İşler kötüyse reklâm yapın! İşler düzelirse reklâma devam edin...


-----------------------------------------------------------------------

 
Klasikleşmeye aday, çağdaş bir anlatıyla hüzünlenmek, coşmak, duyarlığınızı çoğaltmak; yitirilen insani değerlerin önünüze bir bir serildiğini ve damarlanızdaki kanın zaptedilmez biçimde kaynaştığını duyumsamak ister misiniz?Heidi`den Küçük Prens`e Anna Frank`tan Martı`ya Şeker Portakalı`ndan, Kardelen`e çocuk duyarlılığının insanları nasıl sevecenlikle ve sevgiyle doldurarak sarstığına tanıklık ettiniz mi?Öyleyse, hüzünlenmeye, coşmaya, sevgiyle dolmaya ve sarsılmaya bir kez daha hazırlanın. Çünkü, insanın özgürlük arayışının yeni bir simgesi olarak kabul edeceğiniz çağdaş bir insan destanını okuyacaksınız:Küçük Ağaç`ın Eğitimini.Körleştirilen, duyarsızlaştırılan bir dünyada, insani duyarlığın görkemli direnişini okuyacağnız Küçük Ağaç`ın Eğitimi ile yaşamı okumanın ve okuyarak yaşamanın keyfini çıkaracaksınız.Öner Yağcıİnsani duyarlılığın görkemli direnişi.Küçük Ağaç`ın Eğitimi, insana kendisiyle, çevresiyle ve bütün evrenle dost ve barışık olmayı öğreten bir hayat hikayesi... İlişkilerin yüzeyselleştiği, algılamanın mekanikleştiği, kalabalıkların bunalttığı, niceliğin egemen olduğu dünyamızda, sevgiyi, duyarlılığı, dürüstlüğü, samimiyeti kızılderili mantığıyla işleyen muhteşem bir kitap: İletişim özürlü anne-babalara, öğretmenlere duyurulur!Osman Özkul Matbuat Şubat 1996

------------------------------------------------------------------------


Kelebek
"KELEBEK" Henri Charriere, işlemediği bir cinayetten müebbet kürek cezasına çarptırıldığında, yargıtaya bile başvurmayacak kadar umutsuz, toplumun gözden çıkardığı bir süprüntüydü. Uğradığı haksızlığın bilediği bir hınçla çok az insanın sağ kalmayı başardığı kürek cehenneminden kaçıp kurtulabilmek için aralıksız on üç yıl sürecek korkunç kaçma - yakalanma - yeniden kaçma mücadelesine atıldığında kıçında gizlediği bir tüp içindeki bin altı yüz franktan başka hiçbir şeyi yoktu. Bugün dünyanın en çok okunan, en sevilen yazarlarından biri.

---------------------------------------------------------------------------------------

Karl Marx Kapital Yeni Başlayanlar İçin 
"Ne? Das Kapital`i okumak mı?" Bunu yapmak için Einstein`ın beynine ve peygamber sabrına sahip olman gerekir. Bu doğru değil. Bu komik, ele avuca sığmaz, çok yönlü ve zengin içerikli kitapta, David Smith ve Phil Evans, çok zengin resimlerle, yalın bir dil kullanarak, Kapital`in anlaşılması zor bir kitap olduğu efsanesini yerle bir ediyorlar. Elinizdeki kitap Marx`ın temel kavramlarını bayağılığa düşmeden, büyük bir beceriyle basitleştiriyor ve bunu yaparken mizahı elden bırakmıyor ve Marx`ın bu büyük eserinin bugün de son derece geçerli ve canlı olduğu gerçeğini adeta çizgi roman tadında okuyucuya sunuyor.
Kapital, Marx`ın emek, ücretler, işsizlik, fabrikalar, makineler ve metalar; para, fiyatlar ve değer; sömürü, kapitalistler ile işçiler arasındaki uzlaşmaz çelişki; işçi sınıfının insan onuruna yakışır bir yaşam, özgürlük ve iktidar mücadelesi hakkında yazmış olduğu başyapıtıdır.
Dünya kapitalist sisteminin büyük bir kriz içinde debelenmekte olduğu bugünlerde 15 ile 115 yaş arasındaki herkesin okuması gereken bir kitap.

-----------------------------------------------------------------------


Kaderin Şifresi  
"İsim ve doğum tarihimizin görünmeyen etkileri" "Bir kelebeğin kanat çırpması, dünyanın bir başka köşesinde büyük fırtınalara sebebiyet verebilir..."(Kelebek Etkisi Teorisi)"...Omnia in numeris sita sunt..."(Her şey sayılarda gizlidir.) Nasıl ki evrende her şey birbiriyle bağlantılı ve evrendeki her şey birbirini etkilemekteyse, insanı oluşturan her unsurun da insanla bir bağlantısı vardır.Bu unsurlar arasına, "Doğum Tarihimiz" ve "İsmimizin Enerjetik" yapısı da dahildir.Evren ve Dünya "Devresellik Prensibi"yle, belirli zamanlarda inişler ve çıkışlar yaşar, kritik devrelerden geçer.Peki ya evrenin parçası olan insan!... Bizim geçirdiğimiz ve geçireceğimiz kritik yılları"Devresellik Prensibi" içinde tespit edebilir miyiz?Sayıların yaşamımızdaki yeri nedir? Sağlık, iş, evlilik,okul hayatı ve şansımızın "Sayılar"la ilişkisi var mıdır?İsimlerimiz "Kelâm"dır. Sestir. Bu seslerin, bu titreşimlerin bizim üzerimizdeki etkileri nelerdir?Çocuklarımıza koyduğumuz isimler onları nasıl etkiliyor?Doğru titreşimlerimizi nasıl tespit edebiliriz?Binlerce yıl önecisinden günümüze gelen şifre sistemi..Doğum esnasında karşılaştığımız kozmik etkilerin ve ismimizin enerjetik yapısının bizim üzerimizde nasıl bir etkide bulunduğuna dair,çok eski geleneklerden kalma bazı bilgiler mevcuttur. Bu kitapta ele alınacak olan bilgilerin kökeni ise, İsa Peygamber`in de mensubu olduğu bilinen Eseniler Topluluğu`na aittir. Eseniler Kabala da dahil olmak üzere diğer gizli el yazmalarının şifreleriyle de yoğun olarak ilgilenmişlerdir. Ve bu nedenden dolayı da "Şifre Kullananlar" olarak da nitelendirilmişlerdir. 

--------------------------------------------------------------------------------------

Kutsal Gizemler Serisi-I: Kabe\ 
Albert Einstein; "Tanrı zar atmaz." Galileo da; "Doğanın büyük kitabı yalnız onun yazıldığı dili bilenletarafından okunabilir." diyor.Varoluşun sırlarını okumanın birçok dili ve yöntemi vardır. Bu dili okuyabilmemizi sağlayan unsurlardan biri de "Altın Oran"dır.Altın Oran: 1,618… Matematik, bilim ve sanatın mükemmellik ölçüsü.İnsan vücudundan bitkilerin yaprak dizilimine, bir örümceğin ağından denizdeki natuliusa kadar dünyanın her noktasına hükmeden, hayatımızın her noktasında görülen matematik mucizesi Altın Oran… Dünyanın Altın Oran noktası neresidir? Milyarlarca Müslümanın ona yöneldiği, İslam`ın çekim merkezi, eski toplumlardan beri kutsal sayılan Mekke şehri dünyanın altın oran noktasında bulunmaktadır.`Kabe`nin Sırrı` kitabı bilimsel bir gerçekliğin farklı bir keşfidir.Bu çalışmada bilimsel kanıtlarıyla Mekke ve Kâbe`nin Dünya üzerindeki harikulade konumuna, Kur`an-ı Kerim`de yer alan, tesadüfle açıklanması imkansız Altın Oran Mucizesi`ne, Fibonacci Dizilimi ile Yaratılışın yepyeni bir bakış açısı ile yorumlanmasına, Altın Hat bölgesinde Dünya`nın üzerine nakşedilmiş ibadet eden insan siluetine ve ilk kez ortaya çıkan gizemlere şahit olacaksınız.Mekke`den başlayıp Kudüs`ten geçen ve İstanbul`da noktalanan Dünya`nın Altın Hat`tı.Mekke, İslâmiyet`ten önce ve sonrasında yüzyıllardır insanları kendisine çeken bir merkez.Kudüs, semavi dinlerin başlangıç noktası, Müslümanlar, Hıristiyanlar ve Musevilerin kutsal toprağı.stanbul, yüzyıllardır dünyanın incisi, fetihle müjdelenen şehir. Dünyaya yön veren Bizans ve Osmanlı imparatorluklarının baş şehri… Ve Altın Çağ`ın merkez şehri.Kur`an-ı Kerim`de ve Mekke`de Altın Oran, Dünya üzerindeki Altın Hat ve Altın Siluet Mucizeleri... Evrene bambaşka bir gözle bakma fırsatı sağlayacak.Kâbe sır perdesini aralıyor.

--------------------------------------------------------------------------------------

Küreselleşme ve Terör 
Terör ve T Terörist kavramları; nasıl ile yetinmeden, neden ve niçiniyle tartışılmalı... Terör ve devletin birbirinden ayrılmayacağını yeniden anımsayıp, anımsatarak...

Terörün yeniden gerçek anlamına kavuşturulmasının zamanı geldi. Terörle sınıflı sömürücü devletin yeniden, gizlice değil, açıkça buluşturulması gerekiyor. Tıpkı daha ilk çağlarda Epiktetosun, Bütün facialara zemin hazırlayanlar, zenginler, zorbalar ve krallardır haykırışındaki gibi...
Bu inkar edilemez beraberlik kamu önünde deşifre edilmeli; adları özel mülkiyet, iktidar ve küreselleşme olan nedenleriyle birlikte kamuoyu önüne çıkarılmalıdır...

----------------------------------------------------------------------


Başarıyı Keşfedin
İnsanlar, hedeflerine ulaşabilecek yeterli kaynaklara sahiptirler. Önemli oian bu kaynakları iyi organize edebilmektir. Ziya BARAN, bu kitapta akıcı ve anlaşılır bir üslup ile pratik hayatta rahatlıkla uyglanabilecek başarı tekniklerini sizinle paylaşıyor. Bu teknikler, herkes tarafından uygulanabilecek kadar basit ama aynı zamanda çok etkilidir. Bu kitabı okurken eğlenerek öğrenecek, potansiyelinizin farkına varacak, etkili ve başarılı bir yaşamın yollarını aralayacaksınız.

------------------------------------------------------------------------------------

Turkish Phrase Book İngilizce-Türkçe Pratik Konuşma Rehberi 
This phrase book has been specially designed to neet the needs of travellers to Turkey and may possibly be of help to Turkish travellers abroad, too.

--------------------------------------------------------------------------------------

Motivasyonel Görüşme 
Motivasyonel Görüşme Tekniği, dünyada giderek yaygınlaşan bir terapi yöntemidir. Bu kitap, Motivasyonel Görüşme Tekniği hakkında teorik ve pratik bilgileri içermektedir.
İçerdiği insancıl yaklaşım, tekniğin günümüz koşullarında uygulanmasını kolaylaştırmaktadır. Etkinliği üstünde yapılan birçok araştırma ile Motivasyonel Görüşme Tekniği "kanıta dayalı" bir yöntem olma özelliğini tam olarak hak etmiştir. Motivasyonel Görüşme Tekniğinin aktif öğeleri sayesinde danışan - terapist ilişkisi her türlü sosyokültürel düzeyde daha kolay kurulabilmektedir.Okuyuculara, kişilerin davranışlarını ve sağlıkla ilgili alışkanlıklarını değiştirmede, hem bilgi, hem de beceriler edinme konusunda yardımcı olacaktır. 

-------------------------------------------------


Muhteşem Hafızanızla Tanışın \ 
Hafızanızı nasıl değerlendiriyorsunuz? İyi mi kötü mü? İş hayatınızda ya da sınavlarda bazı şeyleri hatırlama beceriniz konusunda kaygılarınız mı var? Aklınıza koyduğunuz her şeyi her an hatırlamak ister miydiniz? 
İyi bir haberimiz var: `Doğal olarak kötü` hafıza diye bir şey yoktur. Hepimiz dilediğimiz kadar çok -ya da az- şeyi hatırlama yeteneğine sahibiz. Beyin ve öğrenme üzerine dünyanın önde gelen otoritelerinden biri olan ve kitapları 100`den fazla ülkede büyük başarı kazanıp 30 farklı dile çevrilen Tony Buzan, bu küçük kitapta, hepimiz için hafızamızı güçlendirmemize yarayacak ve hafıza sorunlarımızı geçmişte bırakmamızı sağlayacak, izlenmesi ve uygulanması kolay tekniklerin ana hatlarını çiziyor. Yedi ayrı bölümden oluşan 94 sayfalık Muhteşem Hafızanızla Tanışın, BBC güvencesi ve Boyut Yayın Grubu ayrıcalığıyla siz değerli okurlarla buluşuyor. 

-----------------------------------------------------------------------

Masallar, Hikayeler 1 / Hikayeler 
Nazım Hikmet`in daha az bilinen bir yazarlık yönünü dışa vuruyor hikayeleri ve masalları. Hikayelerde, keskin bir gözlem gücü, keskin bir alayla birleşiyor ve çelişkilerin gülünçlüğü sergileniyor. Alabildiğine doğal bir güldürü ustasıyla karşılaşıyoruz bu hikayelerin çoğunda. Şiirin büyük ustası, bazı masallarda çocuk dünyasının o sınır tanımaz hayalgücünü ayaklandırırken, bazı masallarında gelenekselden çağdaş bir yorum çıkartıyor, çağdaşla gelenekseli kaynaştıran bir anlatım dili kullanarak. İster doğrudan çocukların hedeflendiği masallar olsun ister daha çok yetişkinlere seslenenler... Bu masallarda zengin bir anlatı dünyası sizi bekliyor. "Nazım Hikmet Külliyatı" masallar ve hikayelerle tamamlanıyor.

-----------------------------------------------------------------------


 

NLP`nin sunduğu kavramsal yaklaşımın, enformasyon bilimi ve bilgisayar programcılığında sağlam temelleri vardır, fakat bunun yanında, insanların canlı deneyimlerinin gözlenmesiyle de çok yakından ilişkilidir. NLP`deki her şeyi kendi deneyiminizle ya da başkalarını gözlemleyerek ilk elden doğrulayabilirsiniz.Elinizdeki kitap, zihninizin nasıl çalıştığını anlamanın yeni ve pratik bir yolunun kapısını açmaktadır. Daha önemlisi, "beyninizi çalıştırmakla yararlanabileceğiniz özgül basit ilkelin; hoşnut kalmadığınız zaman deneyimlerinizi nasıl değiştireceğinizi, hayatınızdan memnunken yaşadıklarınızı nasıl daha keyifli hale getireceğinizi öğretmektedir. Richard Bandler`in özel dehası, sürekli biçimde yeni ilkeler ortaya koymak ve onları bizlere sunmakta benzeri görülmemiş bir yeteneğe sahip olmasıdır.

----------------------------------------------------------------------


NLP Trans ve Değişim 
Nöro-Linguistik Programlamayla tanışan ve bu teknikleri ilk kez öğrenmeye başlayan, teknolojinin muhtemel kullanımları ile ilgilenmeye yönelen birçok insanın yaşadığı ortak bir deneyimdir. Elinizdeki kitapta sunulan bilgilerin ne kadar büyük bir etki gücüne sahip olduğunun elbette farkındayız. Bu nedenle, NLP uygulayıcılarının bilmesi gereken teknikleri öğrenip uyguladıkça, kendinizi ve etrafınızdaki insanları korumanın bir yolu olarak size ihtiyatlılığı elden bırakmamanızı bütün içtenliğimizle öneriyoruz. Richard Bandler - John Grinder

---------------------------------------------------------------------


 
NLP, insanların yaşadıkları deneyimler ve kurdukları iletişimler hakkında apaçık ve etkili bir modeldir. NLP ilkelerinden yararlanarak, her insan faaliyetini, köklü ve kalıcı değişiklikleri çabucak ve kolayca gerçekleştirmenizi sağlayacak kadar ayrıntılı bir şekilde tanımlamak mümkündür. 

NLP ilkeleriyle başarmayı öğretebileceğiniz şeylerden birkaç özel örnek verelim:
- Fobileri ve başka türdeki hoş olmayan duygusal tepkilerinizi bir saatten az bir sürede iyileştirmek;
-"Öğrenme güçlükleri" (imla ve okuma problemleri, vb.) olan çocukların ve yetişkinlerin bu engellerini - genellikle bir saatten az bir sürede - aşmalarına katkıda bulunmak;
- Sürdürmeyi kesinlikle istemediğiniz alışkanlıkları (sigara, içki, aşırı yemek, uykusuzluk, vb.) birkaç oturumda ortadan kaldırmak;
- Çiftlerin, ailelerin ve kurumların iç ilişkileri ve karşılıklı etkileşimlerinde, daha doyurucu ve üretken olmayı sağlayacak değişiklikleri gerçekleştirmek;
- Birçok fiziksel problemi ("psikosomatik" olarak kabul edilen ve edilmeyen bazı problemleri) birkaç oturumda iyileştirmek.

 

------------------------------------------------------------------------------------

Ne Kadar Farkındayım? -Gestalt Terapi- 
Psikolojik danışma ve rehberlik alanında çeviri olmayan kaynaklara gereksinim duyulmaktadır. Bu gereksinim kendini psikolojik danışma kuramlarında daha da çok belli etmektedir. Bunu sağlamak için kitapta, yazarın Türk danışanlarla yaptığı Gestalt terapi oturumlarından alınmış örnekler yer almaktadır. Hiç bir örnek yabancı kaynaklardan çevrilmemiştir. Kitaptaki şekiller de aynı şekilde yazar tarafından oluşturulmuşlardır. Dili olabildiğince sade tutulmaya çalışılan kitap, alandan olmayan ortalama insanın, kendini anlaması, farkındalıklarını artırması için olduğu kadar gelişmeğe çalışanlar için de bir yol gösterici olabilir.

---------------------------------------------------------------------------------------

Okültizm Tarih Boyunca Gizli Bilimler 
Görünenin arkasındaki görünmeyinin etkisini anlamak için incelemelere, araştırmalara giriştiğimiz andan itibaren Okült bir çalışma yapıyoruz demektir. Okült çalışmanın başı ve sonu yoktur. Sonsuz bir evrende, sonsuz imkanlar içinde yapılacak araştırma da sonsuzdur.

Okültizmin esas konusu insanda ve evrende işlemekte olan temel yasa ve prensiplerin araştırılıp incelenmesidir. Bu kitapta sunulan bilgiler, kökleri çok eski devirlere dayanan gizli bilimler hakkında genel bir fikir vermek amacıyla derlenmiştir.
Kitap içerisinde yer alan başlıklardan bazıları: Okültizmin Tarihsel Gelişim, İnsan Varlığının Gizli Anatomisi, Mikrokozmos Makrokozmos ilişkisi, Astral Alemin Yapısı, Düşüncelerin Astral Alem üzerindeki Etkileri, Mısırda Astral Deneyimler, Reenkarnasyon, Okültizmin Deneysel Çalışmaları, Simya, Eski Zamanlarda Kehanet Yöntemleri, Sembolizm, Astroloji ve Tarot...

-------------------------------------------------------------------


 
Öğretmenler, öğrencilerinin psikolojik sorunlarının karmaşık yapısı karşısında şaşırmakta, konuyla ilgili bilgileri yeterli olmadığı için bunları çözüme ulaştıramamaktadırlar. Bu nedenle cesaretleri kırılmaktadır. Ancak günümüzde öğretmenler öğrencilerini anlamak, duygusal sorunları olan çocukların okula uyum sağlayamayacaklarını bilmek zorundadırlar. ...

-------------------------------------------------------------


 Pencereye doğru yürüdüm ve dışarı baktım. Biraz önce dinen yağmur yeniden başlamış.
"Eylül yağmurları" diye yüksek sesle mırıldandım.
Bir kaç saniye denizin dalgalarını kamçılayan yağmur damlalarını izledikten sonra pencerenin önünden ayrılarak karşısındaki koltuğa oturdum.
Bacak bacak üstüne attım. Amacım büyülü bir trans oluşturarak psikanaliz öncesi dikkatini çekmek ve psikolojik sorunlarının sisli dünyasından koparıp başka dünyaların varlığını hissettirmek... 

-------------------------------------------------------------------


Psinema 
Doçent. Dr. Faruk Gençöz psikolojide lisans ve klinik psikolojide yüksek lisans derecelerini Orta Doğu Teknik Üniversitesi Psikoloji Bölümü`nden, klinik psikoloji doktora derecesini Hacettepe Üniversitesi Nörolojik Bilimler ve Psikiyatri Enstitüsü Klinik Psikoloji programından almıştır. Doktora sonrası çalışmalarını Florida Eyalet Üniversitesi Psikoloji Bölümü`nde tamamlamıştır ve 2001 yılından bu yana ODTÜ Psikoloji Bölümü`nde öğretim üyeliği görevini sürdürmektedir.

Faruk Gençöz, öğretim üyeliği çerçevesinde verdiği klinik psikoloji, stres ve duygularla ilgili lisans ve lisansüstü derslerde eğitimi desteklemek; psikoterapi uygulamalarında işleyişi kolaylaştırmak üzere popüler sinema filmlerinden sıklıkla faydalanmaktadır. Klinik psikoloji, psikoterapi ve psikiyatri konularını işleyen sinema filmlerinin, eğitimde ve psikoterapide kullanım imkânlarının ele alındığı PSİnema adı altında bir dizi kitap projesini 2006 yılında başlatmış, benzer konuların tartışıldığı herkese açık www.psinema.org sitesi ve forum ortamını da 2007 yılında geliştirmiştir.
PSİnema; Psikoloji, Psikoterapi ve Psikiyatri gibi terimlerin ortak hecesi olan "psi" ile "sinema" kelimesinin iç içe geçirilmesinden oluşturulmuştur. Psinema kelimesi, temelde sinema filmlerinde konu edilen psikolojik bozukluklarla ilgili bilimsel çalışma alanını sembolize etmektedir. 
PSİnema projesinin ilk kitabında, PSİnema kavramının önemi üzerinde durulurken, senaryoları büyük ölçüde psikolojik bozukluklar üzerine kurulu bulunan 6 ünlü film; Sunset Bulvarı (1950), Dr. Caligari`nin Odası (1920), Sapık (1960), Balıkçı Kral (1991), Dalgaların Prensi (1991) ve Sıradan İnsanlar (1980) ele alınmıştır. Bu altı filmin haricinde Can Dostum (1997), son zamanların popüler kavramlarından olan "Duygusal Zekâ" açısından değerlendirilmiş ve son olarak da sinema filmlerinin psikoterapide nasıl kullanılabileceğine ilişkin "Sinematerapi" bölümüne yer verilmiştir. 
PSİnema projesinin gelecek kitaplarında Klinik Psikoloji ve Psikiyatrinin değişik konuları yine sinema filmleri yardımı ile ele alınacaktır. PSİnema projesi hakkında daha ayrıntılı bilgiler almak üzere www.psinema.org adresini ziyaret edebilir, forum ortamında çeşitli PSİnema projelerine sizler de katkıda bulunabilirsiniz.


----------------------------------------------------------------------------------

Psikiyatri ve Psikoterapilerin ABC\ 

1948 yılında Sivas Sarıkışlada doğdu. İlkokulu burada bitirdi. Orta öğretimini İstanbul Kabataş Erkek Lisesinde tamamladı. 1964-65 döneminde girdiği Hacettepe Tıp Fakültesini bitirdikten sonra, aynı fakültenin Psikiyatri Bölümünden 1976 yılında uzman oldu. 1976-1978 yılları arasında Fransız Hükümetinden burslu olarak Parise gitti. Paris V. Tıp Fakültesinde, Adolesan Psikiyatrisi alanında üst uzmanlık eğitimini tamamladı. Yurda döndükten sonra 1982 yılında Hacettepe Psikiyatri Anabilim Dalında doçent oldu. 1998 yılında da profesörlüğe atandı. 1996-1998 yılları arasında aynı anabilim dalında başkanlık yapan Dr. Güleç,1988 yılında seçildiği Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Fakülte Kurulu üyeliğini 11 Ocak 1999 tarihine kadar sürdürdü. 
Dr. Güleç, Tıp Fakültesindeki öğrencilik yıllarında, aynı üniversitenin Felsefe Bölümünden lisans sertifikası aldı. 1985-1988 yılları arasında Hacettepe Üniversitesi Sosyal/Kültürel Antopoloji Bölümünde , Türkiyede Kültürel Kimlik Krizi adlı çalışmasıyla 1989 yılında Antropoloji Bilim Uzmanı (Master) derecesi aldı. 
1999 Nisan seçimlerinde DSP Sivas Milletvekili olarak Türkiye Büyük Millet Meclisine girdi. Dış İlişkiler ve Bilgi Teknoloji Komisyonları Üyeliği ve son olarak da Parlamentolararası Birlik Üyesi olaral siyasal çalışmalarını yürütü. Antropolojik Psikiyatri ve Politik Psikoloji alanlarındaki çalışmalarını yürütmekte olan Dr. Güleç evli ve iki çocuk babasıdır.

---------------------------------------------------------------------


PVT
 Nedir PVT?

Psikolojik Virüslerden Temizlenme
Klasik terminolojide "takıntılar" dediğimiz, bir Rus, bayan psikiyatristin "bellek şeytanları" olarak adlandırdığı negatif kayıtlara Doç. Dr. Nusret Kaya, "psikolojik virüsler" adını veriyor. 

Neden mi?

Organik virüsler gibi dirençliler, onlar gibi yayılıyorlar ve ancak rüyalar kanalıyla deşarj olabiliyorlar.
İçimizdeki "evrensel eşit kuyruklu canlı" anne rahmine düştüğü andan itibaren negatif olgu, duygu ve davranışları psikolojik virüsler olarak kaydeder. Bunlar temizlenmezse tüm yaşam kalitemizi, hatta bağışıklık sistemimizi bozarak psikolojik ve organik hastalıklara neden olurlar. Temeli bozuk bir binanın en ufak bir sarsıntıda yıkılması gibi, biz insanların da temeli psikolojik virüslerle doluysa yaşam yıkıcı bir depreme benzer. 

------------------------------------------------------------------


Psikanaliz Öyküler 
`Psikanaliz Öyküleri` iki bölümden oluşuyor. Birinci kısım `Kavanozdaki çocuk` ve ikinci kısım `Bir self-analiz öyküsü`. Neden kavanozdaki çocuk? Bu, onun kendisine yakıştırdığı bir sıfat.

... Ben şimdiye kadar bir kavanoz çocuğu gibi yetiştirilmişim. Böyle bir besi yerinde korunan, istendiği zaman çıkarılan, sevilen ve tekrar yerine konan, insan ilişkisi nedir bilinmeyen, her şeyi başkaları tarafından karşılanan bir çocuk. Sonra birden kavanoz kırılıyor ve hayatın içinde yalnız kalıyorsun.
... Ve haykırıyordu: "Ne zaman düşüneceğim ben, ne zaman kitap okuyacağım, müzik dinleyeceğim, ne zaman gezeceğim?"
... Karaciğerimden, böbreğimden hasta olsaydım tedavinin bitip bitmediği anlaşılırdı. Fakat öyle belalı bir yerimden hastayım ki, tedavinin bitip bitmediği nereden anlaşılacak? Bir self-analiz öyküsünün yazarı Bora Yıldırım ise terapi sürecindeki duygularını şöyle dile getiriyor.
... Duyguları hissetmekten yoruldum. Vicdan azabının baskısından yoruldum. Kendime zarar vermekten yoruldum. Çelişkilerden, duyguların baskısından, ağlamaktan, korkmaktan yoruldum. Neden ben? Bunlar bana olmak zorunda mıydı? İyi miyim, kötü müyüm? Kendimi seviyor muyum, nefret mi ediyorum? Artık bıktım. Şüphe etmekten, umut etmekten, hep aynı şeyleri yaşamaktan, hissetiklerime uygun kelime bulamamaktan, yazdığım bu notlardan, bu notları yazan elimden...
`Psikanaliz Öyküleri` terapinin kelimelere sığmayan yaşantısını aktaran gerçek yaşamdan alınmış satırlar. Herkesin bir ölçüde kendisini de bulacağı bir insanlık öyküsü...


------------------------------------------------------------

Pozitif Düşünce Gücüyle Mutlu Yaşamın Sırları 
Louise L. Hay, bu şahane kitap ile Bağımlılıktan, Korkulara ve Değişmez Sanılan Kurallara kadar pek çok konudaki yaşam felsefesini bizlerle paylaşıyor. Bu sevgi dolu düşüncelerle sizi bedenen, zihnen ve ruhen zenginleştirecek, gündelik yaşantınıza uygulayabileceğiniz pratik bilgiler sunuyor.

Kitaplarıyla en çok satanlar listesine girmeyi başaran Louise L. Hay, konusunda tam bir uzmandır. Kitapları 35 ülkede 26 farklı dilde yayınlanan Hay, milyonlarca insana, kendi yaratıcı güçlerinin potansiyelini keşfetmekte ve kişisel gelişimleri için bu gücü en doğru şekilde kullanmalarını öğrenmekte yardımcı olmuştur.  

------------------------------------------------------------

Rahat Bırakın Beni & Gençlik Terapi Hikayeleri-1
Utangaçlık, sıkılganlık, çekingenlik her gencin az yada çok karşılaştığı sorunlardan biridir. Kiminde az kiminde çok… Bu kitap, çevresi ile kolay iletişim kuramayan, rahatsız olan, çekinen ve sıkılan gençlere yönelik özel olarak hazırlandı.
Kitap bir yandan sosyal fobisi olan Emre’nin başından geçen olayları anlatırken, diğer yandan da utangaç ve çekingen yapılı gençlere bilinçlice yaşama ve sorunlarını tanıma fırsatı vermektedir.
 


-----------------------------------------------------------

Sosyal Psikoloji 
Alanında bir klasik sayılan Sosyal Psikoloji, bilimsellikten taviz vermeden akıcı ve renkli bir anlatıma sahip olmayı başaran bir kitap. Gündelik hayattan örneklerle somutlaştırılan bilimsel kavramlar, kitabı konunun uzmanları için olduğu kadar, birey- toplum etkileşimi hakkında kafa yoran herkes için de önemli bir hâle getiriyor. Bunda 20. yüzyılın önde gelen 100 psikoloğu arasında sayılan Elliot Aronson`la arkadaşları Timothy Wilson ve Robin Akert`in konuya olan hâkimiyetlerinin büyük payı var.

"Bugüne kadar okuduğum ders kitaplarının en merak uyandırıcısı, kışkırtıcısı ve işe yarar olanı. Ders kitabı olarak okumaya başladıysam da zamanla elimden bırakamadığım, ders için gerekenden fazlasını okumaya başladığım bir kaynak. Her bölümün başındaki hikâyeler, ele alınan konularla ilgili çok bilinen alıntılar ve metnin içinde atıfta bulunulan deneylere ilişkin sayısız örnek bu kitabı benzersiz yapıyor."
Bir sosyal psikoloji öğrencisi yorumu
"2001 yılından beri derslerimde büyük bir zevkle okuttuğum bu kitabın dilimize kazandırılmış olmasının, sosyal psikoloji ile ilgilenen öğrencilere büyük katkısı olacağına inanıyorum. Ders kitabı olarak kullandığım süre içerisinde, kitabın içeriğinin son derece zengin olduğunu ve konuların bol örnekle çeşitlendirilerek verilmesinin öğrenciler tarafından daha verimli bir şekilde kavranmasını sağladığını gözlemledim. Konular içerisinde yer alan küçük uygulamalar da öğrencinin hem konuyu daha iyi yorumlamasına, hem de uygulama yaparak bizzat denemesine olanak sağlıyor. Kanımca bu kitap, yalnızca sosyal psikoloji alanındaki kişilerle sınırlı kalmayıp insan davranışını anlama ve yorumlama ile ilgilenen tüm alanlara iyi bir rehber olacaktır; kullanan herkesin benim kadar keyif almasını dilerim."
F. Esra Molu, Marmara Üniversitesi Öğretim Görevlisi
 

------------------------------------------------------------

Süper Hafıza 5000 Beyninizi Renklendirin  
Okuduklarımın çoğu kısa sürede hafızamdan siliniyor.
Yabancı dil öğrenemiyorum; çünkü yeni sözcükleri ezberlemek çok zor.
Öğrendiğimi sandığım bir konuyu bir süre sonra unutuyorum.
Sınavlara hazırlanırken aynı konuları defalarca çalışmam gerekiyor.
İnsanların isimlerini bir türlü hatırlayamıyorum.
Siz de bu şikayetlerden yakınıyorsanız, elinizdeki kitap beyin gücünüzü ve hafızanızı maksimum düzeyde kullanmanız için gerekli tüm yöntem ve uygulamaları sizlerle paylaşıyor.
Bir insanın hayatı boyunca kullandığı ortalama 5000 öğrenme biçimine dayanarak hazırlanmış olan bu kitap, harika bir hafızaya sahip olmanızı sağlayarak yaşamınızı kolaylaştıracak.
Sağ ve sol beyini birlikte kullanarak zihinsel potansiyelinizi maksimum seviyeye taşımak, problemlerin çözümünde etkin hafıza yöntemlerini devreye sokmak, ders çalışma alışkanlıklarınızı temelden değiştirmek istiyorsanız bu kitap harika bir rehber!
Görsel hafızayı geliştirme yöntemleri, belleği güçlendirme teknikleri, beyin-göz egzersizleri ile düşüncenizi programlama metotları, kelimeleri ve görüntüleri hafızada tutma yolları da resimli uygulama örnekleri ile sizleri bekliyor.
Süper bir hafıza ve beyin gücünüzle harikalar yaratmaya hazır olun!


------------------------------------------------------------------

Şeytanın Fısıldadıkları   
Gerçek mi?Gerçek mi?Şimdiye kadar duyduğum en deli, en yürek titreten, en gönül karıştıran kahkahasını koyuverdi Şeytan.Ey insanoğlu sen,her akşam şu dua ile yat en iyisiYar bana bir rüya,ve her sabah yine aynı dua ile uyanVe birdenbire kesip alaycı kahkahalarınıgözlerini çevirdi yürğime, buz gibi bir sesle ekledi:En büyük uyuşturucu gerçekçiliktir.

-------------------------------------------------------------------------------

 
Gündelik sıkıntı ve hastalıklarınız için yan etkisi olmayan bir çare mi arıyorsunuz? 
Hızlı bir şekilde tesirini gösteren ve yan etkisi olmayan bir ilk yardım mı istiyorsunuz? 
Başınız ağrıdığında bu ağrıyla ilaç kullanmadan başa çıkabilmek mi istiyorsunuz? 
Tıbbi tedavisi olmayan bir virüs sebebiyle hasta mı oldunuz? 
Stresli misiniz? 
Çocuğunuzun sağlıklı ve güvenilir bir emziğe mi ihtiyacı var? 
Çok mu sinirlisiniz ve bundan kurtulmak mı istiyorsunuz? 
Daha önce geçirdiğiniz bir hastalığın hala sizi etkilediğini mi düşünüyorsunuz? 
Ruhunuzun arınmaya ihtiyacı olduğunu mu düşünüyorsunuz? 
Bu soruların cevabı Şifalı Taşlarda yatıyor. Kristaller dünyasında yeniyseniz elinizdeki rehber size ihtiyacınız olan şeyi kesinlikle verecektir. 
Bu rehberde; fiziksel, duygusal, zihinsel veya ruhsal sorunlarınızı tedavi etmek için ihtiyacınız olan kristalleri bulabileceksiniz. Bu kitap, Taş Tedavisi konusunda bir eğitimden ziyade bir ilk yardım rehberidir. Buradaki bilgiler yüzyıllardır deneyimlenmiş olan `ses prensibi` üzerine kurulmuştur. 
Kitabın ilerleyen bölümlerinde alfabetik olarak sıralanmış hastalıkları ve bu hastalıklar için uygun taşları bulacaksınız. Taşlar sadece tedavi etmekten ziyade aynı zamanda duygularınız, enerjiniz ve tutumlarınızla ilgili de olumlu gelişmeler kaydetmenizi sağlayacaktır.
 
 

---------------------------------------------------------------------------------


Tarihi Sözler Antolojisi 

Atalarımızın yaptıkları tarihi, günümüze aktaran en önemli unsur şüphesiz tarihçilerimizin değerli çalışmalarıdır. Geçmişte yaşayan kıymetli fikir adamlarının sözleri ve atasözleri ise günümüze kadar aktarılarak tarihi anlamamıza yardımcı olmaktadır. Bu yönüyle atasözleri ve özdeyişler söylendikleri dönemleri yansıtmaları açısından değerli başvuru kaynaklarıdır.
Eğitim uzmanı Murat Ertan bu alandaki hassasiyetini Tarihi Sözler Antolojisi adlı çalışma ile ilgi duyan insanların kütüphanelerinde bulunduracakları eşsiz bir eser sunmaktadır. Değerli eseri için Murat
Ertanı içtenlikle kutlar çalışmalarında başarılar dilerim.
Prof. Dr. Nizami AKTÜRK
Gazi Üniversitesi: Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi Öğretim Üyesi Milli Eğitim Bakanlığı, Eğitim Teknolojileri Genel Müdürü

Atasözleri, özlü sözler ve deyimler, insanlığın günümüze taşıdığı bilgi birikimleridir. Bu sözler insanları düşündürür, geleceğe hazırlar ve hayatlarına yön verir. Özlü sözlerde insanları insan yapan değerler vardır. Bu sözleri öğrenmek, anlamak ve hayata geçirmek, ciltlerce okunan kitaplara bedeldir.
Eğitim bilimleri ve kişisel gelişim uzmanı Murat Ertan tarafından Tarihi Sözler Antolojisi adıyla alfabetik, sıralı bir sözlük şeklinde hazırlanmış çalışmanın, bu sahada ciddi bir boşluğu dolduracağına yürekten inanıyorum. Geçmiş ve gelecek arasında, önemli bir bağ oluşmasına vesile olan eseri için Murat Ertanı kutlar, başarılı çalışmalarının devamını dilerim. 

----------------------------------------------------------------


Tek Çocuk Sendromu:Tek Çocuk Olmakla Başa Çıkmanın Yolları 
Eğer siz de tek çocuksanız yalnızca İngilterede sayısı milyonları geçmiş olan tek çocuklardan birisiniz demektir. Evlilikler daha erken yaşlarda ayrılmalarla sonuçlandığından ve giderek artan sayıda çiftin çocuk edinmeyi geç yaşlara bırakmasından ötürü tek çocukların sayısı da giderek artmaktadır. 

Tek çocuğu değişik kılan nedenler nelerdir? Bu kitapta 60tan fazla tek çocuk, kendi deneyimleri, sorunları, korkuları, anksiyeteleri ve bunlara buldukları çözümler hakkında serbetçe konuştular. 
Anababaları için her şey olduklarını hissediyorlar. Tüm sorumlulukları ve suçlamaları onlar göğüslemek zorunadalar. İçlerinden biri Bu ömür boyu sürecek bir mahkumiyet dedi. 
Sosyal olarak çok genç yaşlarda olgunluğa kavuşmalarına rağmen duygusal olarak inanılmaz derecede gelişememişler. Tek çocuklardan biri Elli yaşındayım ve hala ergenliği bekliyorum dedi. 
En sevdikleri insanının yanında bile olsalar daima yalnızlık hissediyorlar, bu da onların zor birer eş olmalarına neden oluyor. 
Tek çocuklar farklı olmakla nasıl başa çıkabilirler ? Bu kitapta yer alan özel yaşamı sürdürme önerileri tek çocuklara ilişkileri, arkadaşları ve işleiyle nasıl başedebilecekleri konusunda yol gösteriyor. 
Siz tek çocuğun anababası ya da eşi misiniz? Bu kitapta onu anlamanız ve yaşamı her ikiniz için de kolaylaştırmanız için paha bilinemez öneriler var. 
Jill Pitkeathley Careres National Associationda başkan ve David Emerson da tiyatroda ve video yapımlarıyla çalışıyor. Her ikisi de tek çocuk olduklarından bunun ne demek olduğunu gayet iyi biliyorlar. Bu kitap tüm tek çocuklar, onların eşleri, arkadaşları ve anababaları tarafından okunmalı. 


-----------------------------------------------------------------------

Translation Methods Çeviri Metotları Seventh Revised Edition 
Bu kitap öncelikle ana dili Türkçe olan okurlar için özel olarak hazırlanmıştır. Okurlara verilmeye çalışılan gramer, temelde anlatıma değil, öğretime yönelik hazırlanmıştır. Özellikle İngilizce grameri yazan yabancı yazarlar, İngilizce grameriyle ilgili yüzlerce formül çıkarıp ayrıntılara sapmışlardır. Bu durumda, doğal olarak öğrenim zorlaşmaktadır. Bu kitapta verilen gramer, değişik gramer kitaplarının incelenmesi ile, bu konudaki ayrıntılı, dağınık ya da yetersiz malzemeyi yeniden düzenleyip bir araya getirip, çeviriye yönelik olarak, toplu ve düzenli bir sıraya okuyucuya sunmayı amaçlamıştır. Kitaptaki örnek parçalar, özel olarak bir öğrenciyi hazırlamak amacıyla seçilmediğinden, standart bir İngilizce ağırlığındadır. Bu amaca yönelik olarak, örnek konular 100ü aşkın yabancı ve yerli kitap, ansiklopedi, magazin ve gazetelerden özenle seçilmiştir. Bir çok gramer kitabında bulunmayan ve ayrıntı gibi görünen çok sayıdaki önemli konu sistemli bir araştırma sonucunda bu kitabın kapsamına alınmıştır.

-------------------------------------------------------------


Uykuda Öğrenme 
Uykuda öğrenme gün içinde zaman kazanmanızı sağlıyor ve öğrenme kapasitenizi arttırıyor. Tamgün çalışıyorsanız ve bakmak zorunda olduğunuz bir aileniz varsa geceleyin okula gidebilirsiniz. Lise ya da yüksek okul diploması almak, yaşamınızı ve işinizi geliştirmek için lisans üstü çalışmalar yapmak isteyebilirsiniz. Bu süreç o kadar güç ve uzundur ki genellikle çoğu insanın ayak uyduramaz ya da insanlar güç bela (elde ettikleri) daha düşük başarılar ve küçük edinimlerle idare ederler. Öğrenci aşırı çalıştığında ve yorgunluktan bitip tükendiğinde, tam (normal) öğrenme deneyiminin sözü bile edilemez, öğrenme bir angarya haline gelir, işte böyle belirgin bir durumdaki insan için uykuda öğrenme parlak bir buluştur. Bu, o insana 30 saatlik bir gün vermek gibidir, işine ve ailesine ayıracağı zamanı almaksızın çalışmak için değerli saatler eklenmesi.

----------------------------------------------------------------------------

Üçüncü Dünya Savaşı 
Yıl 2010... Medeniyetler Çatışması patlak verdi. Doğu ve batının nihai savaşı bütün şiddetiyle başladı. Dünya tarihinin kanlı ve acı dolu sayfalarına yenileri ekleniyor. Daha önce kimsenin hayal bile edemediği kitlesel ölüm silahları harekete geçiriliyor... Türk ordusu savaşa katılıyor, Türk savaşçı timi, yok olma eşiğindeki dünya için son umut!

--------------------------------------------------------------------------

Üşenme Erteleme Vazgeçme

Öğrencisin. Dersten yana dertlisin!
Matematiği sevmiyorsun.
Sınav arası hayat yaşıyorsun.
Derslere konsantre olamıyorsun!
Ödevleri zamanında yapamıyorsun!
Kendi kendini motive etmek istiyorsun ama olmuyor!
Kendini başarıya programlamak istiyorsun ama beceremiyorsun!
Kendine güvenin sık sık servis dışı oluyor!
Sınav kaygısı ve ders stresi yaşıyorsun!
Ezberleme yeteneğinden şikâyetçisin!
Ha bide saç modelini beğenmiyorsun!
Gençlik işte: ))
Çözümler farklı olsa da sorunlar aynı.
Çok satan Güçlü Hafızanın yazarı PDR uzmanı Ahmet Yıldız, Başarılı öğrenci olmanın psikolojisini anlatıyor.
 

-----------------------------------------------------------------------------


Yaşam Koçluğu El Kitabı 

Bu eksiksiz yaşam koçluğu rehberi:
Yaşam koçluğu NEDİR?
Kendinize ve başkalarına etkili biçimde nasıl koçluk yaparsınız?
Başarılı bir koçluk uygulamasını nasıl yaratırsınız ve sürdürürsünüz? sorularına ışık tutuyor.
Sizi kapsamlı ileri Yaşam Koçluğu Becerileri programına yönlendiren kitapta NLPye dayalı şu temel teknikler yer alıyor:
Durum Kontrolü
Meta-programlar
Sarmal Koçluk
İlişki Kurma
Meta Model
Metafor
Milton Modeli
Yaşam Koçluğu Elkitabı geleceğin yaşam koçları için temel rehberdir ancak aynı zamanda şu kişiler için de temel kaynak kitaptır:
Eğitim profesyonelleri
NLP uygulayıcıları
İnsan kaynakları yöneticileri
Danışmanlar
Meraklılar

-----------------------------------------------------------------------------

Yüzünüzden Okunuyor

Yüzümüz, kim olduğumuza ve neden o kişi olduğumuza dair derin gerçekleri yansıtır. Yüz okuma sanatı, ne sihir ne de bir tür faldır; Çin tıbbıyla akupunkturun da temeli olan kadim bilimden kaynağını alan bu yöntem üç bin yıldır uygulanmakta. 
Jean Haner bu sanatı günümüz yaşantısına ustaca uyarlayarak hepimizin erişebileceği güçlü bir bilgi ve bilgelik kaynağı haline getirmiş. 
Çin yüz okuma sanatı ile karşınızdakinin yüzünden düşünce tarzını, ne hissettiğini ve davranışlarının altında yatan gerçek niyeti okumak hayal değil. 
Eşinizle, çocuklarınızla, sevdiklerinizle anlaşmazlıklarınızı, yüz hatlarından öğrendiklerinize dayanarak çözmeniz mümkün. 
Daha da önemlisi, kendinizi tanımak için her an göz önünde olan yüzünüzden yararlanabilirsiniz. 
Kendi doğal akışınızla uyum içinde yaşamayı, sizi besleyecek ilişkileri kendinize çekmeyi, herkese şefkat ve anlayışla yaklaşabilmeyi yüz okuma teknikleriyle gerçekleştirebilirsiniz. 
Yüzünüzdeki çizgileri artık bir estetik sorunu olarak değil sürekli gelişen ruhunuzun aynası olarak görebilirsiniz. 


-----------------------------------------------------------------


Zihni Açmak ve İyi Bir Kalp Yaratmak 

Acele edin ve iyi olanı yapın. Zihninizi kötülükteki zevke kaptırmayın. Çünkü iyi olanı yapmakta yavaş davranan kişinin zihni kötülükteki zevke dalar. Buda Dalai Lama nın Tibet Tapınak Okullarında verdiği eğitimleri içeren bu kitapta, okuyucu şu bilgileri bulacaktır: Bilgeliği mükemelleştirmenin yolları ve Madhyamika (Ortayol) öğretisinin içeriği. 
On zararlı eylem ve bunların nedenleri. 
Zihni dinginleştirmenin ve farkındalığın dokuz aşaması, bunlara ait zihinsel süreçler ve zihinsel tefekkür anlayışı. 
Bensizliğin bilgeliğine ulaşmak için tefekkür eğitimi. 
Meditasyonda istikrar eğitimi ve bunun aşamaları. 
Döngüsel varoluşta ıstırap çarkının sona erdilirilmesi için zihni dönüştürmenin yolları. 
Zihinde doğan yanılgıları denetim altına almanın süreçleri. 
Gizli Mantra ve Vajra yolu konusunda açıklamalar. 
Aydınlanma ve iyi bir kalp yaratmada temel süreçler

-----------------------------------------------------------------


Zorluklara Karşı Kendini Ateşle 

--------------------------------------------------------------

Zorluklara Rağmen Başaranlar 

Onlar öylesine sıfırdı ki. Acılar, zorluklar ve imkansızlıklar içerisindeydiler. İnsanlar onlara güldüler, yapamazsın dediler. Gözyaşları içerisinde uyudular. Ve öylesine başardılar ki, hem kendi kaderlerini ve hem de tarihin akışını değiştirdiler. Hayatın onlara fısıldadıkları değil, onların hayata ne söyledikleri önemli oldu. Okuyacağınız bu kitap gerçek hayatların hikayesidir. İbret dolu başarı öyküleri ile doludur bu kitap. Başarıya ait birçok ipucu bulacaksınız. Kimi zaman içiniz burkularak, kimi zaman heyecan içinde ve kimi zaman da hayretlere düşerek okuyacaksınız hikayeleri.Onlar imkansızı başardı, siz de başarabilirsiniz. Hayat fısıldar, siz yüksek sesle söyleyin.

-------------------------------------------------------------------------

Akıcı İngilizce/Dünyaya Açılan Kapı/Çok Para Harcamadan Nasıl İngilizce Öğrenilir? 

Chris Crossan, Ankara Ted Koleji`nde üç yıl öğretmenlik yapmıştır. Daha sonra, İngilizce öğrenmek isteyen kişilere ve personelin akıcı bir İngilizce`ye sahip olmasını isteyen şirketlere bir rehber kaynak olması amacıyla bu kitabı yazmıştır.

Bugüne kadar yazılmış kitapların çoğunda, gramer kurallarını öğreterek, kelime ezberleterek ve yazılı alıştırmalar yaptırarak İngilizce`nin öğretilmesini amaçlamıştır. Bu kitabın amacı ise okuyucuya İngilizce fiil zamanları veya yeni kelimeler öğretmeye çalışmak değil, akıcı bir İngilizce öğrenmek isteyen Türk insanına etrafında bulunan sınırsız sayıdaki kaynakları göstererek yardım etmektir.
Okuyucu İngilizce`yi anadili olarak konuşan insanlardan dinleyebileceği sınırsız sayıdaki bu kaynakları fark ettiğinde, İngilizce`yi çok fazla çaba harcamadan öğrenebilecektir. Gerekli olan sadece disiplinli bir çalışma programına uymaktır. İngilizce`yi, bu dili konuşan insanlardan yüzlerce saat dinlemeden, bir insanın akıcı bir şekilde konuşabilmesi mümkün değildir. Ne kadar çok çalışma kitabı bitirdiğinizin de bir önemi yoktur. Fakat kendi gayretleriyle haftada birkaç saatini İngilizce dinlemeye ayıran bir kişi, bir ile üç yıl arası bir zamanda akıcı bir İngilizce`ye kolaylıkla sahip olabilecektir.
Klasik çalışma metodundan kurtulmak ve tamamıyla akıcı bir İngilizce`ye sahip olmak isteyen kişiler için bu oldukça yararlı bir rejber olacaktır. Devam eden bölümlerde İngilizce dilinin tarihi, İngilizce öğretmenin zorlukları, insan beyninin dildeki konuşma kalıplarını kendiliğinden nasıl hafızaya kaydettiği, Türk insanının etrafında bulunan İngilizce öğrenmesine yardımcı olacak kaynakların neler olduğu, dil akıcı bir şekilde konuşabilmek için atılması gereken zorunlu adımların neler olduğu gibi konular anlatılmaktadır.
 

---------------------------------------------------------------


Etkili Yönetim Becerileri + Dvd 

Yönetim Becerileri Geliştirme
Takım Çalışması ve Etkili Liderlik Biçimleri
İlham Veren, Yol Açan Liderlik
Ekip Oluşturma ve Ekibin Motivasyonu
Ekibin Bağlılığını Sağlama
Vizyon, Misyon, Strateji

-----------------------------------------------------------


Şu Çılgın Türkler

 80 yıldır beklenen kitap. - Turgut Özakman`ın elli küsur yıldır süregelen çabasının ürünü.

- Milli Mücadelemizin, bir serüven romanı gibi rahat 
okunan ve şimdiye kadar yazılmamış ayrıntılı, çok yönlü 
öyküsü.

- Gurur ve ibret verici gerçeklerin, gerçek belgelere 
dayalı olgu ve olayların, insanı içine çeken, şaşırtan, 
heyecanlandıran, ağlatan, gönendiren anlatısı.

- Tüm yeni nesillere eşi olmayan bir armağan.


-----------------------------------------------------------------

Yöneticinin Koçluk ve Kişisel Gelişim Rehberi 


Bu kitap, yöneticinin çevresinde olan olaylara karşı farkındalığını artırma amacıyla hazırlandı. Bu çerçevede, yönetimde koçluk uygulamalarını da göreceksiniz. Dünyada yeni bir kavram olan koçluk, hayatı fark etmemizde, kendimizi ve yeteneklerimizi fark etmemizde, daha etkili kararlar almamızda bize ışık tutar.

Bu kitapta, yönetim hayatımız boyunca sıkça karşılaşacağımız konular, yaşanan olaylar ele alınmıştır. Uygulayana fark yaratacak yönetim ve kişisel gelişim konuları, yaşanan gerçek olaylardan esinlenilerek sanal bir şirket üzerinden anlatılmıştır.

-------------------------------------------------------------


 

Farklı kişilikler olarak hepimizin hayatında mutluluk büyük ölçüde kendimizle ve diğer insanlarla iyi ilişkiler kurabilme yeteneğimize bağlıdır. Arkadaşlar, eşler, siyasiler ve bir firmada çalışanlar arasındaki sürtüşmeler, kişilik yapılarının farklı olma¬sından kaynaklanır.Türkiyenin en çok okunan kişisel gelişim yazarlarından Oğuz Saygın bu eserinde farklı kişilikleri sarı, kırmızı, mavi, yeşil olarak gruplandırıyor. Kişiliklerin temel özelliklerini, üstün yön¬lerini, zayıf taraflarını tek tek ele alıyor. Birbirleri ile olan ilişkile¬rinde dikkat edilecek temel noktalara değiniyor, etkili bir iletişim için her bir kişiliğe hayati önerilerde bulunuyor.
Türk siyasi hayatına damgasına vuran siyasilerden, medya dün¬yasının renkli simalarından, seminerlerinden ve birebir danışmanlık yaptığı kişilerin hayatından ilginç yaşanmış örneklerle ele aldığı konular 7den 77ye herkesin hayatında yeni değişimlere kapı aralayacaktır. Eserde de vurgulandığı gibi; farklılıkları aleyhimize değil, lehimize çevirmek hepimizin elinde... 

-------------------------------------------------------


Şifa Öyküleri

 Yıllardır okuyucularımız tarafından merakla ve heyecanla takip edilen öykü dizisinin 15. kitabı Şifa Öyküleri. Doğudan ve Batıdan birbirinden ilginç Şifalı öykünün yer aldığı bu kitabı serinin öteki kitapları gibi çok seveceksiniz!

Öykü dizisi elbette ne bir kişisel gelişim setidir, ne de hayata dair faydalı bilgileri içeren bir ansiklopedi. Ancak, siz bu öykülerde, hem kişiliğinizin temellerini sağlamlaştıracağınız tecrübe ve güzel örnekler bulacaksınız, hem de hayata dair çok gerekli bilgilere ulaşacaksınız. 

Buradaki öyküler, aslında bir insanlık mirasıdır. Doğuda Batıda, geçmişte veya günümüzde yaşamış insanların bazen bizzat kendi hayatlarından, bazen de düşünce ve hayal dünyalarından çıkıp gelen bu öyküler, insanların dünyalarına dair paha biçilmez bir tecrübe ve deneyimler manzumesidir. Keyifle okuyacak, faydalanacak ve çok seveceksiniz...

--------------------------------------------------------------


7 Dahi Ceo 

İş Dünyasının Bu CEOlardan Öğreneği Çok Şey Var.
- Christopher A. Bartlett, Harvard Business School
Bill Gates, Jack Welch, Michael Dell, Andy Grove, Herb Kelleher, Sam Walton, Lou Gerstner
7 Olağandışı CEOdan İş Dünyasında Zirvede Olmanın Sırları

Yedi Dahi CEO kitabı günümüzün en etkin CEOlarını ve onların taktik, strateji ve hamlelerini ele alarak iş dünyasında başarılı olmanın anahtarını vermektedir.
Bill Gates çalışanlarının içgüdülerine güvenerek,Microsoftu başarılı bir işletim ve yazılım şirketine nasıl dönüştürdü?
Michael Dell işletmesinin merkezine müşteri ilişkilerini yerleştirerek bir bilgisayar devini nasıl yarattı?
Andy Grove, piyasa tehditlerini aşıp, bu tehditleri paranoyalık dediği tutumla Intelin rekabet avantajına nasıl çevirdi?
Jack Welch General Electric firması içinde bir bilgi kültürü yaratıp, sonuçları ödüllendirerek GEyi nasıl güçlendirdi?
Herb Kelleherin küçük şirket kültürü yaratmak için koyduğu olağandışı kurallar Southwesti nasıl büyüttü?
Dünyanın en büyük ve ünlü perakende zinciri Wal-Martın kurucusu Sam Walton başarısını neye borçlu?
IBMden Lou Gerstner şirketi çözümler üzerinde odaklayarak nasıl büyük başarılar elde etti?
- Klaus Kleinfield, Siemens Corp. Başkanı ve CEOsu
Sel gibi ortalıkta yayılan CEO biyografilerine yetişemeyenler ve zaman bulmayanlar için, kitap bu CEOların düşüncelerinin bir özetini vermektedir. Fakat her şeyden önemlisi, iş dünyasının bu CEOlardan öğreneceği çok şey var.
- Christopher A. Barlett, Harvard Business School 

---------------------------------------------------------------


Ne Olursa Olsun Mutlu Olabilirsiniz 

Amerikanın en ünlü stres uzmanı Richard Carlson, bu kitabında yepyeni bir psikolojik yaklaşımla karşımıza çıkıyor. Çoğumuz, mutluluğun dış koşullara bağlı olduğuna, sorunlarımızı çözerek, ilişkilerimizi geliştirerek ya da işimizde başarıyı yakalayarak mutlu olabileceğimize inanırız. Dr. Carlson, hiçbir zaman kendi kontrolümüz altına alamayacağımız dış koşulların, mutlulumuzla uzaktan yakından bir ilişkisinin olmadığını, biz insanların doğal ruh halinin hoşnutluk olduğunu ortaya koyuyor.
Dr. Carlson, bize, sorunlarımızı çözmeden önce nasıl mutlu olabileceğimizi gösteriyor. Düşünmek, Ruh Halleri, Farklı Gerçeklikler, Duygular ve Şimdi ilkelerini anlayıp hayatımıza geçirerek, doğal duygularımızı bastırmadığımız, duygularımızın ve düşüncelerimizin bizi yormadığı yeni bir yaşam biçimini keşfedebiliriz. Ne Olursa Olsun Mutlu Olabilirsiniz, size hayatın zorluklarını aşmanızda kılavuzluk edecek, yaşamdan zevk almanın ne kadar kolay olduğunu hatırlatacak bir kitap.

Doğal halimiz olan mutluluğa engel olan psikolojik engelleri kolaylıkla ortadan kaldırmanıza yardımcı olacak önemli bir kitap.
Geald G. Jampolsky, MD Love Is Letting Go of Fear adlı kitabın yazarı
...terapinin derinliklerinde kaybolarak hayatın güzelliklerini kaçıran bağımlılar için dengeleyici bir kitap.
Yoga Journal
Richard Carlson, Ph. D., binlerce insana hitabet mutlluk üzerine konuşmalar yapmış ünlü bir yazardır. Milyonlarca basılan kitapları arasında, Amerikanın en çok satan kitaplarından biri olan Dont Sweat the Small Stuff, You Can Feel Good Again, Shortcut Through Heart ve For the Love of God adlı kitapların editörlüğünü yapmıştır. Halen eşi ve çocuklarıyla birlikte Kuzey Carolinada yaşamaktadır. 

------------------------------------------------------------


Etkili İletişim 

Kişi, iletişimde bulunduğu sürece hem genel varlık alanına gem de kendi özel ve varlıktalığına kalıcı çentikler atar. Yani, insan iletişimde bulunmadığı sürece gerçek anlamda bilimde, teknolojide, kültürde ve uygarlıkta yok demektir. Kısacası, kişi ve toplumlar iletişimde bulundukları sürece gerçek anlamda ancak varolup, varlık alanında kalıcı olacaklardır. Böylece, kişi hem kendi bireysel tarihini hem de birlikte olduğu ötekilerin (toplumun) tarihini anlamlı kılar.Günümüzde insanoğlu, farkına varsın veya varmasın; üyelik statüsü, önemi, sınıfı ve işlevini bilsin veya bilmesin küresel bir toplumda düşünülmektedir. Yani o, açlığında Afrika çöllerinde; baskı ve zulümden dünyanın çok değişik yerlerinde ölse de, bir dünya vatandaşıdır. Tekil (kişi) olarak tikellerin (topluluk veya toplumların) arasında tümüne (yerküre bloklarına veya hemen hemen yeryüzünün bütününe) hükmeden baskın küresel güçlerin kendisine biçtiği rolü kabul etmek durumundadır.

-------------------------------------------------------------------------

Konuştukça Batıyoruz 

İletişim kopukluğu çağımızın en yaygın hastalığıdır. Karşı karşıya kaldığımız pek çok olayda, sık sık kendimizi açıkça ifade edemedeğimizi, anlaşılamadığımızı ya da yanlış anlaşıldığımızı düşünmüşüzdür. Konuştukça düzeleceğini sandığımız işler çok kez daha da kötüye gitmiştir. Birisiyle, herhangi bir konuda anlaşmazlık yaşıyorsunuz. Saatler süren konuşmalardan sonra, birbirinizi oldukça iyi anladığınızı düşünüyorsunuz ama, çözüme bir adım bile yaklaşamadığınızı farkediyorsunuz. Bazen, bırakın çözüme yaklaşmayı, olaylar dallanıp budaklanıp, iyice içinden çıkılmaz bir hal alıyor. Konuşuyorsunuz! Daha çok konuşuyorsunuz! Genellikle de konuştukça batıyorsunuz.Peki yanlış nerede? Yanlış, yalnızca karşılıklı konuşarak ve birbirimizi daha iyi anlayarak bütün problemlerin üstesinden gelebileceğimiz şeklindeki yaygın kanıya saplanıp kalmamızda. Konuştukça Batıyoruz bu yaygın kanıya meydan okuyor. Bir yandan konuştukça meselelerin nasıl içinden çıkılmaz bir hal aldığını örneklerle anlatırken, öte yandan da nasıl davranılması gerektiğini ortaya koyuyor. Yanlış anlama ve anlaşmazlık arasındaki ince çizgiye dikkat çekip, anlaşmazlıkların üstesinden gelebilmemiz için, bize her zaman kullanabileceğimiz yeni bir yol öneriyor: Stratejik iletişim yöntemi. Konuştukça Batıyoruz; yaşadığımız anlaşmazlıkları çözebilmemiz için, öncelikle bir strateji geliştirmemiz gerektiğini ve bu stratejiyi kendi durumunuza uygun olarak nasıl geliştirebileceğimizi gösteriyor, konuşmalarda yaşanan sorunları mizahî bir dille ortaya koyarken, stratejik çözüm yolları da öneriyor. Yaşadığımız anlaşmazlıkların üstesinden gelebilmek için, Stratejik İletişim Yönetiminin dört adımını kendi durumumuza uygulamalıyız; böylece problemler ortadan kalkacaktır.Konuştukça Batıyoruz; Stratejik İletişim Yönteminin dört adımını nasıl uygulayacağımızı yaşanmış olayar üzerinden açıklıyor. Bize de sadece, bu adımları uygulayıp problemlerimizi halletmek kalıyor.

--------------------------------------------------------------

Neşeli Öyküler 1. Kitap 
Gece treniyle yolculuk yapıyordum. Yataklı vagonda zayıf, yaşlıca, kibar tavırlı bir yol arkadaşım vardı. Kendimi takdim ettim. Adam da kendisini tanıttı, felsefe doktoru olduğunu söyledi. İsmi aklımda kalmadı. Yatmak için yukarı tırmandım. Yukarıdaki yatak benimdi.

Dedim ki:
Sayın doktor, meseleyi şimdi söyleyeyim de sonunda bir tatsızlık olmasın. Ben, gece biraz horlarım. Eğer siz hafifçe bir ıslık çalarsanız ben derhal uyanır, öte tarafa dönerim ve horlamam da geçer.
O:
Zararı yok, merak etmeyin dedi.
Her zaman olduğu gibi yataklı vagonda çok güzel uyudum ve ineceğim yere yarım saat kala uyandım. Yatağımdan indiğim zaman yol arkadaşımın çıkmış olduğunu gördüm. Yatağı bomboştu. Giyindim ve koridora çıktım. Orada da yoktu.
Yataklı vagon memurunu gördüm. Ona sordum:
Acaba alt tarafımda yatan bey nerede kaldı?
Memur:
Ha, o mu? dedi. Onun pek aklı başında olmasa gerek. Sabaha kadar ıslık çalarak yataklı vagonda kimseyi uyutmadı. Bunun için yolda onu trenden indirdik!

Neşeli Öyküler, mizahı, olması gereken çizgide sunuyor... Keyifle, neşeyle, hatta yer yer derin derin düşünerek okuyacağınız öyküleriyle, mizahta çıtayı olması gereken yere koyuyor. Hayatın sevimli ve sevgili bir parçası olarak mizahın, asla hakarete, yalana, kaba söze, kandırmacaya başvurmadan da yapılabileceğini örnekleriyle gösteriyor. 

--------------------------------------------------------------------

Bedenin Dili İletişim Becerinizin Anahtarı, Sessiz Diliniz  

İnsanlarla daha kolay işbirliği yapmak, Değer verdiğiniz kişilerden sizden daha çok hoşlanmalarını sağlamak, Çevrenizdekileri gerçek duygu ve düşünceleriyle anlamak istiyorsanız, bu kitap size, beden dilini çok daha etkili kullanmayı ve anlayıp yorumlamayı öğretecek, söylediklerinizin, yaptıklarınızın gücünü ve etkisini artırmanız, karşınızdakilerin neler gizlediğini fark edebilmeniz için son derece değerli ipuçları verecektir.

 

-----------------------------------------------------------------------

Hayata Yön Veren Öyküler  

Müzik tarihinin en büyük isimlerinden biri olan Beethovenin keman tutuşunu gören müzik öğretmeni onun için Müzisyen olamaz! demişti. Margaret Mitchellın Rüzgar Gibi Geçti adlı romanı tam 38 defa reddedildikten sonra basıldı.
75 yaşında öldüğünde geride 240 bin tablo, resim ve çizim bırakan Pablo Picasso dedi ki: Çalıştığımda rahatlıyor ve dinleniyorum. Beni asıl yoran şey hiçbir şey yapmamak ya da gelen anlayışsız misafirleri ağırlamaktır.
Bill Gates mikro bilgisayarları çalıştıran ilk tasarımı 20 yaşında iken tasarladı.Bir arkadaşı ile birlikte Microsoft Şirketini kuran Gates bugün dünyanın en zengin işadamı.

----------------------------------------------------------------------------

Evet! Tarzı  

- Evet! Tarzı tepkilerinizi olumlu bir biçimde vermenize yardım eder. - Herkes Evet! sözünü duymak ister. Ve siz eğer kendinizi Evet! diyen bir kişi olarak görürseniz, sadece olumlu bir kafa yapısına sahip olmakla kalmaz, aynı zamanda pozitif beklentiler içine de girersiniz. Jeffrey Gitomer The New York Timesın çok satanlar listesine girmiş Satışın Kutsal Kitabı ve Satışın Küçük Kırmızı Kitabı adlı eserlerin yazarıdır. Satış Hamleleri adlı köşesinde çıkan yazıları dünya çapında 95ten fazla iş gazetesinde yayınlanmakta ve 4 milyondan fazla kişi tarafından okunmaktadır. Önemli bir pazarlama danışmanı olan Jeffrey Gitomerin müşterileri arasında Coca-Cola, Caterpillar, BMW, Carlsberg, GlaxoSmithKline, AC Neilsen, IBM, The New York Post gibi büyük şirketler bulunmaktadır.

-----------------------------------------------------------


Beyaz Zambaklar Ülkesinde  

İstediğiniz kadar mükemmel anayasalar yapın. Özgürlükler alanında da halka dilediğiniz kadar haklar tanıyın. Sosyalizm veya liberalizmin sihirli gücüne dilediğiniz kadar inanın. Eğer çocuklarınız gerektiği şekilde eğitim almazlarsa, hayata bir hiç olarak atılırlarsa, yasalar ve bütün sosyal haklar var olmasına rağmen toplumsal hayat yinede sönük ve ruhsuz olacaktır. Bu nesilden gelen memurlar bencil ve uyuşuk, devlet adamları ise politik madrabaz olurlar. 
Milletvekilleri çıkar peşinde koşar. Okullar yeni neslin bilincini körelten ve kalbini karartan birer karanlık mağara olur. Basın, sokak fahişelerinin albümlerine döner.

Tok veya aç olan halk kitleleri ise, kendilerine yabancı olan herşeye, özellikle varlıklı sınıfa mensup insanlara karşı nefret, kıskançlık ve intikam duyguları beslemeye başlarlar.
Bizim yeni ve genç vatanımız sizden böyle şeyler beklemiyor!...

------------------------------------------------------------


Dost Kazanma ve İnsanları Etkileme Sanatı  

Geçen kış soğuk bir gecede, 2500 kişi New Yorkun pennsylvania Otelinin büyük balo salonunu tıklık tıklım doldurmuştu. Salonda bo bir yer kalmadığı halde kalabalık salona akıyor, balkonları dolduruyordu. Ayakta duravak yer kalmadığı halde dışarıda yüzlerce kişi bir buçuk saatten beri bekliyordu. Gündüz çalışa çalışa yorulmuş olan bu kalabalık akşam buraya niçin toplanmıştı? Bir moda defilesi için mi?

Hayır. Tüm bu insanları bir gazete ilanı buraya getirmişti. Hepsi de bir iki gün önce New York Sun Gazetesinde bir sayfalık bir ilanla karşılaşmışlar ve bu ilan onlara:
Gelirinizi artırın.
Etkili konuşmayı öğrenin.
Önder olmak için hazırlanın.
demişti.

----------------------------------------------------------


 

Artık kangren halini alan eğitim sistemimizde köklü bir değişikliğe gitmenin şart olduğunu herkes kabul ediyor. Üstelik durumun gitgide kötüleştiğini de biliyoruz. Ve bu konudaki çözüm önerilerini; gerek resmi, gerekse sivil girişimleri duyuyor, okuyoruz. Yani ortada bir `mesele` var. Elinizdeki kitap, Türkiye`nin değişik bölgelerinden öğrencilerin sınav ve anketlere verdikleri seçme yanıtlardan oluşuyor ve `mesele`yi tüm çıplaklığıyla görmemizi sağlıyor. `Yine mi Yazılı Var?` aslında eğitim durumumuzun inanılmaz ilginçlikteki bir fotoğrafı. Öğrenciler cevaplarında tüm kuralları altüst ederken, çocuk zekasının sınır tanımazlığıyla okuru aynı zamanda okul yıllarına da sürüklüyor. Kitapta yeralan cevaplara kahkahalarla gülerken aynı zamanda şaşıracak, düşünecek ve hüzünleneceksiniz. Büyük yankı uyandıran `Dikkat Yazılı Var`ın devamı niteliğindeki `Yine mi Yazılı Var?` içerden bilgi almak için bulunmaz bir fırsat...

-----------------------------------------------------------


Kolay, Kısa, Keyifli Psikoloji

 

Kitapçı kitapçı dolaşıp bilmem kaç soruda psikoloji kitapları aramaya  Sınav öncesi 10 kiloluk bir kitabı bir gecede okumaya 
psikoloji lafını işitince olay mahallinden usulca uzaklaşmaya 
ARTIK SON!! 
Şu görmüş olduğunuz kitap, psikolojiyi sade bir dille, eğlenceli bir şekilde anlatıyor. Bir solukta, severek okunuyor. 
Güvenilir bilgilere dayanan, psikolojiye meraklı kişilerin birbirlerine ve öğretmenlerin öğrencilerine rahatlıkla tavsiye edebilecekleri, itinayla hazırlanmış özgün bir kitap.

-------------------------------------------------------------


Kendine Yeni Bir Hayat Ismarla  

Standart Hayatlar Hapishanesinden Kaçış İçin Bir Eylem Planı Yaşamın İçinden Kısa Notlar... / Yaşadığınız Hayat Gerçekten Yaşamak İstediğiniz Hayat Mı?...
Kot Pantolonlu Yönetici kitabının yazarı Dr. Murat Toktamışoğlu bu kez, Standart Hayatlar Hapishanesinden kurtulmanız için bir kaçış planı hazırladı.
Plana göre, önce hayatınızın üstünü kaplamış tozları siliyor ve ruhunuzun derinliklerine doğru bir kazıya girişiyorsunuz. Tünelin sonuna geldiğinizde gözünüzü mavi bir ışık alacak, endişelenmeyin. Bu, gökyüzünün özgür mavisi. Daha önce hiç bu kadar mavi ve canlı görünmediyse gözünüze, herhalde kusur onun değil.
Sonra tünelden çıkıyor, üstünüzü başınızı, doğru ve değerli bildiklerinizi değiştirip Özgür Ruhlar Pastanesinde kendinizle buluşmaya gidiyorsunuz. Unutmayın, tam Bülent Ortaçgil çalmaya başladığınızda, garsonu çağıracak ve kendinize yeni bir hayat ısmarlayacaksınız.
Plan bu kadar basit. Tek zorluk, bu planda mahkumun da gardiyanın da, müşterinin de garsonun da, iyi adamın da kötü adamın da, güçlünün de zayıfın da aynı kişi olması...

---------------------------------------------------------------------------


The Secret 

Bu sırrın ne olduğunu söyleyemem. Tek söyleyebildiğim varolduğu.
(Alexander Graham Bell-Telefonun Mucidi) 
Çağlar boyu nesilden nesile geçerken, bir çok insan ona göz dikti, onu gizledi, kaybetti, çaldı, büyük paralar karşılığı satın alanlar oldu. Tarihteki en önemli insanların bazıları yüzyıllar kadar eski olan Sırra vakıf olmuşlardı. Eflatun, Galileo, Beethoven, Edison, Carnegie, Einstein ve diğer mucitler, bilim adamları ile büyük düşünürler Sırrı biliyorlardı; ve şimdi Sır dünyaya açıklanıyor.

Sırrı öğrendiğinizde, istediğiniz her şeyi elde etmeyi, yapmayı, ya da istediğiniz her şey olmayı da öğrenmiş olacak; asıl kimliğinizi bulacak ve hayatta sizi bekleyen gerçek ihtişamın ne olduğunu göreceksiniz.
Sizce dünya nüfusunun sadece %1lik bir kısmını oluşturan bir kesimin tüm maddi gelirin %96sına sahip olması bir tesadüf mü?
Olağanüstü bir servete sahip olmak ister misiniz?
Muhteşem bir malikanede yaşamak ister misiniz?
Ömrünüz boyunca hiç sıkıntıya düşmeden bolluk, bereket içinde yaşamak ister misiniz?
Ruh eşinizi bulmak ya da huzurlu, mutlu bir evlilik yaşamak ister misiniz?
Peki kendinize sorun. Gerçekten ne, ama ne istersiniz?
Amaçlarınıza ulaşmak için bu kitabı kullanmaya başlayabilirsiniz. Yaşamınızdaki herhangi bir şey için bir cevap, bir rehber arıyorsanız, sorunuzu sorun, cevap alacağınıza inanın ve bu kitabı rastgele açın. Açılan sayfada aradığınız cevabı ve tavsiyeyi bulacaksınız.
Sır tüm olmuşların, olanların ve olacakların cevabıdır.
(Ralph Waldo Emerson-Filozof) 

---------------------------------------------------------------------

Lüzumsuz  

Kitabın başlığında lüzumsuz bilgilerden söz edilmesini ciddiye alacak olursanız çok yanılırsınız! Bilginin lüzumsuz olanı var mıdır, ayrı bir tartışma konusu, ama bu kitapta yer alan 146 sorunun yanıtlarını merak etmeyen pek yoktur. Aşağıdaki sorulara bir göz atın bakalım, göreceksiniz ki, tümünü veya çoğunu bilmiyorsunuz ve de hayli merak ediyorsunuz!

Niçin trafik ışıkları kırmızı, sarı ve yeşildir? Erkek bebeklerin giysileri niçin mavidir? Niçin erkeklerin düğmeleri sağda, kadınların ise soldadır? Matemde bayraklar niçin yarıya indirilir? Askeri üniformalar niçin haki renktedir? Erkekler niçin kravat takar? 13 sayısı niçin uğursuzdur? Nazar değmesi nasıl oluyor? Niçin tahtaya vuruyoruz? Ayların günleri niçin 28, 30, 31 gibi farklıdır? Bir saat niçin 60 dakikadır? Saatin akrep ve yelkovanı niçin sağa dönüyor? İskambil kağıtlarındaki şekillerin anlamı nedir? 24-ayar altın ne demektir? Sirklerde kılıcı nasıl yutuyorlar? Atletler niçin saat yönünün aksine koşuyorlar? Asansör düşerken zıplanırsa ne olur? Nasıl sarhoş olunuyor? Niçin gıdıklanıyoruz? Niçin hıçkırıyoruz? Niçin gülüyoruz? Niçin hapşırıyoruz? Saçlarımız niçin beyazlaşıyor? Tırnaklarımız nasıl uzuyor? Sivrisenkler insanı niçin ve nasıl sokar? Atlar nasıl ayakta uyurlar? Kediler nasıl hep dört ayak üzerine düşerler? Bir köpek yaşı niçin yedi insan yaşına eşittir? Elektrik kesilince telefonlar nasıl çalışır? Soğan doğrarken niçin gözlerimiz yaşarır? İnsanlar yiyeceklerini niçin pişirerek yerler? Bira içenler niçin sık tuvalete giderler? Gökyüzü neden mavi, deniz suyu neden tuzludur?

-----------------------------------------------------------


Erdem Öyküleri  

İnsanı diğer varlıklardan üstün kılan, onu değerli yapan erdemdir. Öyleyse erdem nedir?
Erdemli olmak; her zaman doğru ve dürüst kalabilmek. Erdemli olmak; kötülüğe iyilikle karşılık vermek, öfkesini yenebilmektir. Erdemli olmak; sevgi ve şefkati tüm insanlara cömertçe sunabilmek; yaratılanı Yaratandan ötürü sevebilmektir.

-----------------------------------------------------------


Simyacı  

Simyacı, Brezilyalı eski şarkı sözü yazarı Paulo Coelhonun, yayınlandığı 1988 yılından bu yana dünyayı birbirine katan, eleştirmenler tarafından bir fenomen olarak değerlendirilen üçüncü romanı. Simyacı, altı yılda kırk iki ülkede yedi milyondan fazla sattı. Bu, Gabriel Garcia Marquezden bu yana görülmemiş bir olay. Yüreğinde, çocukluğunu yitirmemiş olan okurlar için bir klasik kimliği kazanan Simyacıyı Saint-Exuperynin Küçük Prensi ve Richard Bachın Martı Jonathan Livingstonu ile karşılaştıranlar var (Publishers Weekly). Simyacı, İspanyadan kalkıp Mısır Piramitlerinin eteklerinde hazinesini aramaya giden Endülüslü çoban Santiagonun masalsı yaşamının felsefi öyküsü. Sanki bir nasihatname: Yazgına nasıl egemen olacaksın, mutluluğunu nasıl kuracaksın? sorularına yanıt arayan bir hayat ve ahlak kılavuzu. Mistik bir peri masalına benzeyen romanın altı yılda, yedi milyondan fazla okur bulmasının gizi, kuşkusuz, onun bu kılavuzluk niteliğinden kaynaklanıyor. Simyacıyı okumak, herkes daha uykudayken, güneşin doğuşunu seyretmek için şafak vakti uyanmaya benziyor.

------------------------------------------------------------


İnsanlık Tarihinden Gayriciddi Notlar 

The Türklerin yazarından kadın-erkek ilişkisine mizahi bakış!

The Türklerle 7den 77ye mizaha susamış edebiyat tutkunlarının gönüllerinde taht kuran Yalçın Pekşen, bu kez tarih boyunca süren kadın-erkek ikilemine, çatışmasına, birlikteliğine eğiliyor.

Kalemini Nuh Tufanından bu yana bitmek bilmeyen hem eğlenceli hem de tehlikeli zeminde gezdiriyor. Henüz ateş bulunmamışken ateşli silahlara geçiyor. Tekerlek icat edilmemişken motorlu taşıtların yol açtığı sorunları dile getiriyor. Yemeğe yarım saat kala okumaya başlıyorsunuz. Bittiğinde yemeğe 15 dakikadan fazla zaman kalıyor. Hızlı okuma kursuna gitmenize gerek yok... Koca insanlık tarihi bir çırpıda özetleniyor. Meraklısına...

Bu kitap, vaktiyle Cep Yayınları (Varlık) arasında çıkan Nuh Peygamberin Seyir Defterinin hem devamı niteliğindedir, hem de değil. Ne demek istediğimiz bu kitapta gizli...

-------------------------------------------------------------


Dünya Tarihine Yön Veren En Etkin 100

Michael Hartın tartışmalara yol açan kitabı En Etkin 100 1978 yılında ilk kez yayınlandığında eleştirmenler yazarın oldukça cesur olduğundan bahsediyordu: Hart, kendince en etkili bulduğu kişilerin listesini yapmakla kalmamış, onları etki derecelerine göre sıralamıştı.Söylemek gerekir ki, eleştirmenler yanıldı: Kitap o günden bu güne iyi bir satış grafiği elde etti. Yıllar geçtikçe Hartın elindeki liste azalıp çoğaldı, listeye yeni isimler eklend, revize edilmiş yeni baskılar yapıldı ve kitaba olan ilgi hep taze kaldı. Elinizde tuttuğunuz, kitabın yenilenmiş ve genişletilmiş baskısı,Hartın listeyi hazırlarkenki en önemli ölçüsü; en büyük değil, en etkili olanları, milyonlarca insanın kaderini belirlemiş, medeniyetlerin yükseliş ve çöküşüne sebep olmuş, tarihin gidişini etkilemiş insanları bir araya toplamaktı.

---------------------------------------------------------------------


10 Adımda Karakter Analizi 

İnsanları Nasıl Bilirsiniz? Kendiniz Gibi mi?...Sevgilinizle, eşinizle, ailenizle, arkadaşlarınızla, işvereninizle ilişkilerinizi düşünün... Her şey yolunda gibi görünürken içinizden bir ses aslında hiç de öyle olmadığını söyler. Oysa somut bir neden bulamazsınız. Birkaç yıldır birlikte olduğunuz sevgilinizle evlilik arifesindesiniz; lakin kararınızın doğruluğundan şüphelisiniz. Yoksa onu yeteri kadar tanımıyor musunuz? Çok çalışıyorsunuz, işyerinizde terfi bekliyorsunuz; lakin patronunuzun tavrı ters giden bir şeyler olduğunu düşündürüyor. Yoksa kendinizi yeteri kadar gösteremiyor musunuz?10 Adımda Karakter Analizi, insanların davranışlarından, ses tonlarından, neyi nasıl söylemeyi seçmelerinden yola çıkarak size karşınızdaki kişiyi tanıma rehberi sunuyor. İçinizden gelen o iyi veya kötü sesin sebebini artık öğreneceksiniz: O ses karşınızdaki kişinin sessiz mesajlarına sizin yanıtlarınız. Yeter ki o sessiz mesajları doğru okumayı bilin. Böylece karşınızdaki kişinin gerçekten kim olduğunu göreceksiniz. Elbette, kendinizi de keşfedeceksiniz.Yeryüzünde keşfedilecek bir yer kalmadıysa da insana dair öğrenilecek çok şey var. Neden en iyi bilen siz olmayasınız?.

---------------------------------------------------------------------------

Etkili Zaman Yönetimi 

Zaman, hem yeri doldurulmayan hem de değiştirilmeyen kıymetli kaynak. Ancak, zamanı değerlendirerek kullanmayı ve akıllıca harcamayı nasıl öğrenebilirsiniz? Etkili zaman yönetimi, her bir saatinizin kıymetini bilmenizi sağlayacak. Yönetim alanında önemli bir isim olan John Adair, çok sayıda örneğe kolay incelemelerine yer verdiği eserinde, zamanın günlük kullanımına odaklanarak, uzun vadeli gayeler ve ortada vadeli orta vadeli planlar tespit etmenize günü planyarak zamanın en iyi şekilde kullanmanıza yardımcı oluyor.

--------------------------------------------------------


İnsanı Tanıma Sanatı   

Çağdaş psikolojinin üç büyük devinden biri ve bireysel psikoloji ekolünün kurucusu, Avusturyalı psikiyatr Alfred Adler, İnsanı Tanıma Sanatıyla, geniş bir okur kitlesine yöneliyor.

Adlerin, bu yüzyılın başında, insanın ruhsal-fiziksel varlığına ve yaşamdaki sorunlarına ilişkin yaptığı saptamalar, aradan geçen bunca yıla karşın değerinden hiçbir şey yitirmeden anlamlılığını ve yol göstericilik işlevini koruyor. Adlerin bir dizi konferansından doğan bu yapıtın başlıca amacı, toplum içindeki etkinliğimizin içerdiği kusurları bireylerin hatalı davranışlarından yola çıkarak anlamak, söz konusu hataları göz önüne sermek ve bireylerin toplum yaşamına daha iyi uymalarını sağlamaya çalışmak.
Yapıt öte yandan, bireysel psikolojinin en temel ilkelerini ve bunların insanı tanımada taşıdığı değeri, ortak yaşamdaki ve kişinin kendi yaşamını kurmadaki önemini açıklama amacı taşıyor.
Adler, yaşamın, çağımızda pek de göremediğimiz anlamını, gerçekten de bir sanatçı gibi ince ince işleyerek ortaya koyuyor.

-----------------------------------------------------------
Sizi ve personelinizi neyin motive ettiğini anlayarak, hedeflerinizi gerçekleştirme yolunda enerji ve motivasyonunuzu nasıl artırabileceğinizin farkına varmalısınız.

Günümüzde herhangi bir iş sahasında en önemli değer insandır. Mükemmel sonuçlar, hep mükemmel insanlardan alınır. Şirketlerin yeniden yapılanma süreçlerinde ve kişilerin kararsız kaldığı anlarda her yönetici, çevresinde insanları motive edip onlardan en iyi verimi alabilmelidir.

----------------------------------------------------------


Uygulama ve Örneklerle Toplum Önünde Etkili ve Başarılı Konuşma 

Bu kitap: 

- Bir şeyler başarmak, kendisiyle ve çevresiyle barışık olma yolunda adımlar atmak isteyen, 
- İnsanlarla doğru ilişki kurmanın, kendisini hızla öne çıkaracak bir yol olduğuna inanan, 
- İnsanları ikna etmenin, hırslı olmaktan daha önemli olduğu gerçeğini anlayan, 
- İşverenleri, müşterileri, kendinden üst düzeydekileri, dinleyicileri ve benzeri kişileri etkileyen şeyin bildiklerini aktarma şekli olduğunu anlayan 
Yöneticiler 
Eğitimciler 
Danışmanlar 
Topluluklarda Konuşanlar 
Halka İlişkiler Sorumluları 
Reklamcılar
Satış - Pazarlamacılar
Politikacılar
Sivil İnisiyatif Üyeleri
TV - Radyocular
ve Sanatçılar İçindir...

----------------------------------------------------------


Dünyayı Aldatanlar

 Kimi filozof, kimi toplum lideriydi. Hepsinin ortak özelliği yaşadıkları yıllarda kitleleri peşlerinden sürüklemeleriydi. İnsanlar onlara hayranlık duyuyordu. Ama yıllar sonra taraftarlarının kalmadığı veya çok azaldığı görüldü. Yani dünyayı aldattıkları anlaşılmıştı. Bu insanları hangi şartlar öne çıkardı, fikirlerini oluşturan ortam nasıldı? Dünyayı aldatanlar, dünyayı aldatan bu insanlardan önde gelenlerini inceliyor.

---------------------------------------------------------


Yürek Ceo\ 

Kendini Fethetmek En Büyük Zaferdir Eflatun

Yaşamın Anlamı Üzerine Bilgelik Dolu Şaşırtıcı Bir Hikaye
Babasının isteğiyle toplumdan uzak bir dağ başındaki tapınakta hayatı anlama ve aydınlanma yolculuğuna çıkan Derviş, kendi deneyimleriyle bunlara ulaşmıştı.

Bir gün bir haberci geldi ve babasının ölüm haberiyle birlikte vasiyetini ona açıkladı.
Bundan sonra, hayatın bilgeliği ile paranın patronluğu arasında yaşamı kaybetmeme savaşı veren Derviş, herkese büyük bir yaşam dersi vererek bitirir kişisel hikayesini.
Ve hikayeyi, kitabı okuyanlara devreder...
Yaşamın Anlamı Üzerine Bilgelik Dolu Şaşırtıcı Bir Hikaye alt başlığıyla okuyucunun beğenisine sunulan bu kitap, modern dünya için evrensel bir bilgelik kitabı değerinde... 
Yürek CEOsu bu hayat karmaşasında hepimizi kalbimizin ışığını izlemeye davet eden bir kandil...
Işığını kendi yüreğinden alan insanlardan olmamız dileğiyle...

----------------------------------------------------------------------

Deyimler ve Öyküleri 1

Bir Gün Köroğlunun atını çalmışlar. At da atmış hani. Çok kıymetli, çok akıllı yağız bir küheylanmış. Biçare Köroğlu, atını bulmak için diyar diyar dolaşmış. Nihayet İstanbulda bir at pazarında kendi atını bulmuş. Satıcılar Köroğlunu tanımıyorlarmış. Köroğlu ata talip olmuş. Hele bir bineyim ama demiş. Bir bakalım bu küheylan rahat mıdır?
Köroğlunu daha yanına varır varmaz, kokusundan tanımış olan hayvan, o üzerine biner binmez şimşek gibi koşup gözden kaybolmuş. Tozun dumanını ardından naralar atan satıcı, öfkesinden köpürmüş de köpürmüş. Etraftaki kalabalık arasından kulağı kesik bir ihtiyar; Atı olan Üsküdarı geçti oğul demiş. O, yiğit, bu kısrağın gerçek sahibi olan Köroğlunun ta kendisi idi.


-------------------------------------------------------------------------

İşletme Yönetimi 

Yaşadığımız çağda baş döndürücü değişim ve gelişmeler işletmeleri de önemli ölçüde etkilemekte, ekonomik sorunların güncelliğini koruduğu günümüzde, yönetim konusunun önemi daha da artmaktadır. Giderek karmaşık ilişkiler haline gelen yönetim, çağın gereklerine ayak uydurabilmek için durmadan aşamalar yapmakta, yeni kavram ve teknikler geliştirerek yönetici için başarı şansı arttırılmak istenmektedir. Günümüz yöneticisinin ilişkide bulunduğu, yönettiği ve birlikte çalıştığı kişileri tanıması gerektiği tartışılmaz bir gerçektir. Ayrıca yöneticilerin gelecek hakkında isabetli kararlar alması, kaynakların kullanımı ve yönlendirilmesinde göstereceği etkinlik işletmenin geleceği açısından önemlidir. İşletmelerde sorumluluk alanları genişledikçe daha çok eğitilmiş, tecrübeli ve kaliteli yöneticiye olan ihtiyaç artacaktır. Günümüzde ekonomik büyümenin sağlanmasında önemli bir role sahip olan yönetici eğitimine gereken değer verilip, yöneticiliğin öğretilebileceği düşüncesi hakim olmuştur.

 

----------------------------------------------------------------------------

Çiftlerin Hayat Çizgisini Değiştiren 10 Aptalca Hata 

Terk edilme korkusuyla eşinizden ya da sevgilinizden sakladığınız sırlarınız var mı? Kendi gereksinimleriniz ilişkinizden daha mı önemli? Yeni ilişkinize rağmen eski ilişkilerinize yapışıp kalıyor musunuz? İşinizi ön plana alıp ailenizi ihmal ediyor musunuz? Yıkıcı bir ilişki içinde misiniz? Bu sorulardan herhangi birine evet diyorsanız, Dr. Lauranın öne sürdüğü katı gerçeklerle yüzleşmelisiniz...

-----------------------------------------------------------


Kişilik Bozuklukları 

Klinik deneyimlerimiz dahilînde, kişilik bozukluklarının, kendilik gelişimindeki sorunların derinliği ve yoğunluğu ile ilişkili görünümsel bozukluklar olduğuna dair inancımız Mastcrsonun kendilik bozukluğu üçlüsü (ki daha önce de borderlinc üçlüsü olarak adlandırılmaktaydı) tanımlaması ile bir teorik zemine oturmaktadır. Kendilik gelişimindeki hasarların görünüm şekli olarak tanımladığımız kişilik bozukluklarına yönelik, Mastcrsonun ayrışma-bireyleşme ve terk depresyonu yaklaşımı İle belirlenen çerçeve, geleneksel geniş ve pederşahi aile yapısından, modern hatta post-modern aile yapısına geçişteki sancıların sosyo-psikolojik açıklamalarını içermektedir.

 

 

 

------------------------------------------------------------------------------

Cahillikler Kitabı 

Bildiğinizi düşündüğünüz her şey yanlış
Bu kitap, yaygın kanılarla ilgili yanlış bilgilerimizin ve yanlış anlamalarımızın kapsamlı bir listesini sunuyor. 
Cahillikler Kitabı, filozofların, bilimcilerin ve sokaktaki insanların tarihin büyük bölümünde cevabını aradıkları bir soruya ışık tutuyor: Hakikat nedir, zırva nedir? 
Thomas Edison herhangi bir şey hakkında yüzde birin milyonda birinden daha az şey bildiğimizi söylüyordu; Mark Twain sadece matematikte uzmanlaşmak için sekiz milyon yıl gerektiğini düşünüyordu. Cahillikler Kitabı da, bilinecek ne varsa bildiklerini düşünenlere, her şey bu metinde açıklanmıştır, bilmeniz gereken başka hiçbir şey yok diyenlere meydan okuyor. 
Siz hâlâ iki tane burun deliğimiz olduğunu, Dünyanın tek bir uydusunun bulunduğunu, beş duyumuz olduğunu, suyun renksiz olduğunu, Amerikanın adının Amerigo Vespucciden geldiğini ya da 36 Osmanlı padişahı olduğunu düşünüyorsanız bu kitabı mutlaka okumalısınız.

-------------------------------------------------------------------------------

Özgüven Yaratılması ve Korunması 

Sağlıklı bir kişiliğin merkezinde pozitif özgüven vardır. Kişinin potansiyel gücünü ve değerini keşfetmesinin ön koşulu olan özgüven konusunda bu güne dek yazılan kitapların en kapsamlılarından biri olan Özgüven Yaratılması ve Korunması konuyla ilgili herkesin ihtiyaç duyabileceği pek çok bilgiyi ve bu bilgileri tamamlayacak alıştırmaları içermektedir.

Kitabı okuduğunuzda; İçinizdeki eleştiren sesle konuşmayı başarabilirsiniz. Kendinize ve diğer insanlara daha sevecen yaklaşabilirsiniz. Hatalarınızın üstesinden gelebilir, eleştirilere karşılık vermeyi öğrenebilirsiniz. İsteklerinizi dile getirebilir hale gelebilirsiniz. Özgüveni yüksek çocuklar yetiştirebilirsiniz. 

-----------------------------------------------------------------------------

Ümit Öyküleri 

Dalmaçyada Ermeni bir beyin yanında yamaklık eden on-oniki yaşlarındaki Jozef Maskoviç isimli çocuk, Zemheririn en fırtınalı günlerinde buzlar üzerinde yalınayak eve su taşımakta iken, komşularından fakir ve dul bir kadıncağız bu hale üzülüp kocasından yadigar bir çift partal kundurayı çocuğun ayaklarına giydirmişti.
Aradan çok uzun yıllar geçti.
Bu arada Osmanlılar o yerleri fethetti; kadın da İslamiyetle hidayet buldu.
Günlerden bir gün, iyiden iyiye yaşlanmış olan kadıncağızın kapısı çalınıp önüne bir torba bırakıldı. Torbayı açan ihtiyar eller, vaktiyle kocasının olan o bir çift partal kunduraya dokununca, birdenbire takatten kesildi, kıpırdamaz oldu.

Kadıncağız neden sonra baktı ki, ayakkabıların her ikisinin de içleri altın dolu. Yoksul hasırının üzerine dökülen altınları toplayayım derken, gözleri küçük bir kağıt parçasına ilişti. Yarım saat kadar sonra, kasaba imamı kadıncağıza bu tek cümlelik pusulayı okuyordu:
Anacağım! Buzdan donmuş çıplak ayaklarına bu kunduraları giydirdiğin çocuk, sana olan borcunu ödemeye çalışıyor.
Bir pusulanın Osmanlı devletinin kaptan-ı deryalarından, Hanya fatihi Silahtar Yusuf Paşanın divitinden akan mürekkeple yazıldığını, o gün hiç kimsecikler anlayamayacaktı.
Ta ki, Osmanlı arşivlerinde sözkonusu altınların muhasebesini tutan belge ortaya çıkıncaya kadar...

Ya gerçekten yaşanmış veya gerçeğe ayna tutmak için tasarlanmış olayların harmanlandığı bir kitap olarak Ümit Öyküleri, okuyanı insan gerçeğine, insan sıcaklığına, yürek ülkesine, akıl ülkesine, ümide, aydınlık bir ruh iklimine çağırıyor. Duygulandırırken düşündürüyor. Düşündürürken duygulandırıyor.
Ümit Öykülerinin sizlere anlam ülkesine doğru keyifli ve aynı zamanda zihin açıcı bir yolculuk yaşatacağını umuyor; hepinize iyi yolculuklar diliyoruz... 

----------------------------------------------------------------------------

Türkleri Anlama Kılavuzu 


Türkleri Anlama Kılavuzu 1 Ve Türkleri Anlama Kılavuzu 2 Bir Arada

Madde 60- Düğün salonunda halay ekibi, önce pistte çember oluşturarak coşar. Ardından masaların arasından geçerek halaya yeni kişiler alınır. En sonunda düğün salonunun duvarları boyunca halay çekilir. Ve nihayet halaydan kopmalar başlar... Halay ekibi dağılsa da, 2-3 kişi şuurunu kaybetmiş şekilde halay çekmeye devam eder... Çok sonra anlaşılır ekibin dağıldığı...
Madde 75- Sokak ortasında aşka gelip sevişen, kedi, köpek, at gibi hayvanlar öncelikle hoşt, kışt, pişt, aloooo denilerek uyarılır... Sevişme halinin devam etmesi durumunda hayvanlar sopa benzeri bir cisim kullanılarak ayrılır... 
Madde 39- Misafirlere hoş geldin dedin mi?.. çocuğa yaşatılacak en büyük kabuslardan biridir... Gelen misafire, ebeveyne göstere göstere hoş geldin deyip, kabustan kurtulmak gerekir... 
Madde 87- Alaturka tuvaletlerin en tuhaf aksesuarlarından biri olarak; taharet musluğuna sabitlenmiş hortum dikkate şayandır... Başparmakla hortum ucu kapatılıp, musluk açıldıktan sonra eser miktarda tazyik sağlanır ve temizlik gerçekleştirilir... Otogar, lokanta, kahvehane tuvaletlerinde hortumlu musluklara rast gelmek çokça mümkündür... 
Madde 106- Korna bir selamlaşma aracı olarak kullanılabildiği gibi, trafiği açacağı düşüncesiyle öndeki aracı harekete geçirmek maksadıyla da kullanılır... Taksi, minibüs cinsinden toplu taşıma araçlarında şoförün, yolcu adayı gördüğünde kornaya asılması Bineceksen tavrımı ona göre belirleyeceğim, yoksa hızlanacağım anlamına gelir... Yol boyunca kısa aralıklarla potansiyel yolcuların yer alması korna sesinin sık sık duyulmasını sağlar...

------------------------------------------------------------------------------

Her Halde İnsan 

Seven, inanan, korkan, gülen, nefret eden, kıskanan, fedakârlık gösteren, ahlaklı, bencil, kendini beğenmiş, karamsar, yalnız, sorumluluk sahibi, umut eden... İnsan. Peki ama duygularıyla var olan, duygularıyla yaşayan insanoğlu ne kadar tanıyor onları? Hayatımıza yön veren, düşüncelerimizi şekillendiren, kısaca yaşamımızın temeli duygularımızı yeterince tanıyor muyuz? Ne kadar farkındayız.
Her Halde İnsan kendimize, duygularımıza bakma konusunda yardımcı oluyor, sosyal ve psikolojik açıdan daha sağlıklı ilişkiler kurmak için bazı temel noktalara işaret ediyor.

Her hâliyle, her yönüyle insan... İnsanın hâllerine, durumlarına ayna tutan bir kitap.
Duygular iki ana grupta incelenebilir. Asıl olanlar ve sınırsız sayıdaki kombinasyonlar...
Duyguların özelliklerinin bilinmesinin öğrenilmesinin ve kullanılmasının insana neler katabileceğini düşünebiliyor musunuz?
Ne var ki, insana katabilecekleri düşünülmesine karşın, duyguların özelliklerini bilmek, öğrenmek ve kullanmak hep ihmal edilir. Bu belki bilindiği sanıldığındandır.


----------------------------------------------------------------------------

Tarih Öyküleri

KUDÜS FATİHİ, Büyük kumandan Selahaddin Eyyubi, üstesinden geldiği bunca şaşalı işlerin yanında, son derece mütevazi bir hayat sürerdi. Bir kimseyi haksız yere incitmekten Allaha sığınırdı. Engin bir hoşgörüsü ve umman gibi merhameti vardı.

Bir gün, bir kölesinden su istedi. Köle bir kadeh suyu aldı geldi. Fakat su, Selahaddinin içemeyeceği kadar soğuktu.
Bu çok soğuk, biraz ılık olsun! dedi.
Köle kadehi aldı gitti. Az zaman sonra, hamam suyu gibi, neredeyse sıcak bir kadeh su ile geldi.Sultan Selahaddin, getirilen sudan yine memnun olmamıştı. Ama köleyi bir kez daha mahcup etmeye de gönlü razı gelmedi.
Ya Rabbi! Bugün istediğim gibi bir su içmek bana nasip değilmiş dedi ve suyu içti.Bu dizideki öyküler, aslında bir insanlık mirasıdır. Doğuda Batıda, geçmişte veya günümüzde yaşamış insanların bazen bizzat kendi hayatlarından, bazen de düşünce ve hayal dünyalarından çıkıp gelen bu öyküler, insanların dünyalarına dair paha biçilmez bir tecrübe ve deneyimler manzumesidir.

--------------------------------------------------------------


Holistik Evren Tasarımı  

İnsanı ve evreni anlamanın anahtarı...Size, Vaadedilen Cennetin Anahtarını Veriyoruz 
-Savaşlar bitmiyor. Terörün acımasızlığı dinmiyor. İnsanlar acı çekiyorlar, çekmeyenler ise mutsuzlar. 
-Doğal kaynaklar tükeniyor. Hava ve sular kirleniyor. Zehirli atıklar, ozon deliği ve asit yağmurları gibi tehlikeler dünyayı tehdit ediyor. 
-İnsanlar aaba bindikleri dalı neden kesiyorlar? 
-Holistik (Bütünsel) Evren Tasarımı, bize şu gerçekleri bilimsel yolla açıklıyor: 
-Hepimiz aynı bütünün parçalarıyız. 
-Varedilmiş her birim, bütün evren bilgisine sahiptir. 
-Bütün bilgiler her an ve her yerdedir. 
-Evren ancak tek tek algılanmalar sonucunda canlanır. 
-Bir diğerini sevmek, dostluğu, yardımlaşmayı, barışı, dayanışmayı seçmek, neden bilimsel bir zorunluluk bilmek ister misiniz?

-----------------------------------------------------------------------------

 

"Klinik Uygulamada Bilişsel-Davranışçı Terapi: Depresyon" adını taşıyan bu kitap bilişsel terapi alanında temel bilgilere sahip ve bu terapiyi uygulamaya çalışan profesyonellere yardımcı olmayı amaçlıyor.

Kitabın içeriğini, klinisyenlerin en çok karşılaştıkları rahatsızlıklardan olan depresyonun bilişsel-davranışçı tedavisi oluşturuyor.

Kitap, depresyonun genel tanımı, klinik özellikleri, bilişsel-davranışçı modeli, bilişsel davranışçı terapinin depresyon tedavisinde kullanımına ilişkin klinik çalışmalar ve ardından depresyona özgü bilişsel-davranışçı tedavi protokolünün detaylı ve uygulamaya dönük biçimde aktarılması ve uygulamayı örnekleyen terapi görüşmelerinden oluşuyor.

-------------------------------------------------------------


Ansiklopedik Eğitim ve Psikoloji Rehberi

Bir başvuru rehberi olarak hazırlanan çalışma, aile içi ilişkilerden çocuk ve ergen gelişimine, iş yaşamında karşılaşılan sorunlardan kişisel gelişime ve yaygın psikiyatrik bozukluklara dek aklınıza takılacak pek çok sorunun cevabını veriyor.

--------------------------------------------------------------


Psikoterapi Yöntemleri 

İnsanların ruhsal sorunlarından kurtulmalarına ve kendilerini geliştirmelerine yardımcı olacak her türlü bilimsel insan etkileşimi yaklaşımı psikoterapi olarak görülebilir. Kitabın içinde bugün için en geçerli olan psikoterapi yöntemlerinin kuramlarını ve uygulamalarını içeren konular;- Psikanaliz ve Psikanalitik Psikoterapi- Düşünsel Duygulanımcı Davranış Terapisi- Bilişsel Davranışçı Terapiler- Sorun Çözme Terapisi- Geştalt Terapi- Transaksiyonel Analiz Terapisi- Aile Terapileri- Çift Terapileri- Psikodrama

--------------------------------------------------------------
Şu anda bu satırları okuduğunuza göre sizi bir merak sarmış olmalı. Ben bu merakı `yaşamımda neler mümkün?` sorusuyla tanımlıyorum. 

Bu kitap, merakla yaşama bakarken size bir ışık tutabilmesi için yayına hazırlandı. Sayfaları karıştırırkenpek çok araçla karşılaşacaksınız. Yaşam haritalarınızı zenginleştirebilmeniz için çeşitli yaklaşımlar ve yöntemler bulacaksınız. Onları okuyup kullandığınızda yeni farkındalıklara ulaşacaksınız. Seçenekleriniz artacak ve zamanla yaşamınızı istediğiniz şekilde yaşamak için daha da ustalaşacaksınız. 
Yaşamdaki gizemin sizi merakyandırmaya devam etmesi dileğiyle. 
Dr. Gülsün Zeytinoğlu 

-------------------------------------------------------------


Reiki / 2. Derece İçin Uygulamalı 

Evrensel bir tedavi yöntemi ve şifa kaynağı olan Reikinin ikinci derece eğitimi için hazırlanan bu kitapla Reiki konusundaki bilgilerinizi ve deneyimlerinizi derinleştireceksiniz.Bir ön hazırlık niteliğindeki birinci kitabın devamı olan bu eser, alternatif ve evrensel tedavi yöntemi Reikinin incelikleriyle aydınlanmak isteyen tüm Reiki öğrencileri için ideal bir kılavuz. Potansiyel hastayla ön görüşme, affetme tekniği, bir ruhun devam eden seyahati, şifa eğrisi, duygusal çözülme, gıda eczanesi, sevilmenin tedavi üzerindeki etkisi gibi konularda aklınıza gelen pek çok sorunun cevabı bu sayfalarda yer alıyor. 
Ayrıca diyabet, kanser, zihinsel ve duygusal düzensizlikler, alerjik sorunlar, kalp rahatsızlıkları gibi sıkça dert yandığımız hastalıkların Reiki ile tedavi yollarına dair orijinal uygulamalar da ruhsal arınmayla gelen bedensel şifanın kapılarını aralıyor...


-------------------------------------------------------------------------

Sedona Yöntemi İle Serbest Bırakmanın Mucizesi 

Gerçekten mutlu olmaya açık mısınız? Yaşamınızda istediğiniz her şeye ulaşmaya gönüllü müsünüz? Kalbinizin hep arayıp durduğu şeyi bulmaya hazır mısınız?Sedona Yöntemi insanın kendini tanımasında çığır açan bir tekniktir. Bu teknik 35 yılı aşkın süredir Amerika, Avrupa ve Japonya`da on binlerce insanın hayatlarını olumlu ve kendi istedikleri yönde değiştirmelerine yardım etmiştir.Bu yöntemi bu kadar güçlü kılan şey ise muazzam basitliği ve herkes tarafından uygulanabilir olmasıdır. Öyle ki, elimizde sıkı bir şekilde tutmakta olduğumuz herhangi bir şeyi örneğin bir kalemi avuçlarımızı açıp serbest bırakabiliyorsak, Sedona Yöntemi ile hayatımız boyunca taşımakta olduğumuz duygusal ve düşünsel yüklerden de aynı kolaylıkla özgürleşebiliriz. Sedona Yöntemi,- ilişkiler- iş hayatı- kendini tanıma- duygu yönetimi- sağlıkla ilgi konular- maddi refah, bolluk- duygusal problemler- satışları artırmak- ruhsal gelişme- çabuk öğrenmegibi hayatın önümüze çıkarabileceği her durumda rahatlıkla kullanılabilir. "Sedona Yöntemi, içsel denge ve duygusal özgürlüğe kavuşmanızda sizi destekleyecek çok güçlü bir araçtır. Bu teknik, bilincinizin hızla stres ve dirençten gevşemesi için izin vermeye dönüşmesini destekliyor. Bu yöntemi çok öneririm."-Debbie Ford- "Parlak bir basitlikte... Ve basitçe parlak! Sedona Yöntemi, koçlar, terapistler, şifacılar, yöneticiler ve hızlı ama derin ve yumuşak bir değişim arzulayan herkes için harika bir kaynak."-Gay Hendricks, Ph.D.- "Çoğu insanın, stres ve korkuyu kaçınılmaz ve normal gördüğü bir çağda Sedona Yöntemi,yaşamakta olabileceğiniz her türlü duygusal sıkıntıyı serbest bırakmayı öğreten, bugüne kadar karşılaştığım en etkili araç."-Elliott Grumer- "Sedona Yöntemi bize, yalnızca hayatta olmanın sevincini ve keyfini deneyimlememizi sağlayacak duygusal ve zihinsel özgürlüğün pratik, bilgece ve yararını kanıtlanmış bir formülünü sunuyor."-John Gray, Ph.D.-"Sedona Yöntemi, yaşantınızda olumlu değişiklikler yapmanızı sağlayan benzersiz bir programdır. Sizi bolluk ve sevinçten alıkoyan, altta yatan duyguları serbest bırakmanın bu basit işlemini öğrendiğinizde, korku ve kaygılarınız yumuşak bir biçimde yok olacaktır. Bu kitaptaki alıştırmaları yapmak için kendinize izin verirseniz, yaşantınızın ne denli hızlı ve olumlu yönde değiştiğine şaşacaksınız!"-Cheryl Richardson-

-----------------------------------------------------------


Doğrucu Beden Dili Sen Aslında Diyorsun ki...

Bu kitapta beden dili ve iletişim alanında merak ettiğiniz konulara güncel yaklaşımlarla, yerli ve yabancı örneklerle cevap verilmektedir. Eser;

- Kültürlerarası beden dili farklılıkları,
- Cinsiyet farklılığından kaynaklanan beden dili farklılıkları.
- Beslenmenin davranış üzerinde etkileri,
- Batıl inançlar ve davranışlar,
- İş dünyasında beden dili, imaj, liderlik... gibi konuları ele almaktadır.

İşadamlarının, satış temsilcilerinin, öğretmenlerin, öğrencilerin ve insanlarla iletişim kurması gereken herkesin bir şeyler bulacağı ve esprili öyküler-fıkralar ışığında rahatlıkla okuyacağı bir eser... 

------------------------------------------------------------


Hipnoterapi 

İnsanlık tarihi kadar eski olan Hipnozun terapide uygulanışını konu alan Hipnoterapi Bilim ve Sanatı ülkemizde ilk kez bu kadar ayrıntılı bir şekilde ele alınmıştır.

Bu ayrıntılı ele alışın amaçlarından ilki, hemen hemen birbirinin aynısı veya tekrarı olan kitaplardan farklı olarak, ülkemiz hipnoterapi uzmanları için bir kaynak eser oluşturmak;

İkincisi, hipnoterapi eğitimi almak isteyen uzmanlara günümüz dünyasında bu alanda hangi tekniklerin kullanıldığının ipuçlarını vererek, eğitime yönelik talep içeriklerini belirlemelerini sağlamak;

Üçüncü olarak da davranış değişikliği gerçekleştirmek veya problemine çözüm aramak amacıyla hipnoterapiye başvuran insanlarımıza, kendilerine hangi tekniklerle ve nasıl yardımcı olunacağına dair net fikirler vermektir.

Bu üç amaçtan hangisinin veya hangilerinin muhatabı olursanız olun, bu kitabın da sizin için yapabilecekleri sınırlıdır. Ondan fiziki sınırlarının ötesinde yararlanmak, harcayacağınızın emeğe, göstereceğiniz ısrara ve ona ayıracağınız zamana bağlıdır. Söylemek istediğimizi çok güzel bir şekilde anlatan şu kısa anekdota kulak veriniz: Bir gün güngörmüş yaşlı bir köylüye İneğiniz ne kadar süt veriyor? diye sormuşlar. İhtiyar köylü tebessüm etmiş ve İneğim süt vermez. Sütü ondan sizin almanız gerekir. demiş...Bunu anlayışa erdiğinizde Hipnoterapi, dilerseniz sizi, hayat oyununda figüran olmak yerine kendi hayatınızın başrol oyuncusu yapabilir. Böylece acabanın tereddüt ve keşkenin pişmanlık zincirlerinden kurtularak yapabilirim kanatlarınızla başarı rotasını takip ederek Mutluluk Ülkesine ulaşabilirsiniz. Yolunuz ve bahtınız açık olsun.

--------------------------------------------------------------


Nefesle İyileşme   

NEFESİN GÜCÜYLE HASTALIKLARDAN KURTULMAKNefes uygulamaları derin düşünme, özü hissetme ve varlığı değiştirme çalışmaları olarak kişisel gelişimde önemli bir yer tutar. Kişinin endişeyi, gerilimi, üzüntüyü azaltmasını, sakinleşmesini, kendisinden memnun olmasını sağlayan nefes uygulamaları son yıllarda pozitif bilimlerin kesin kabulünü sağlayarak her alanında yoğunlukla kullanılmaya başlanmıştır. Kaliteli bir yaşam için önerilen bu yöntemler, kişinin kendi gücünün farkına varmasını ve gücünü iyi kullanmasını sağlar. Bireysel, paylaşımdan uzak, gelecekten kaygı duyan insan nefesi ile çalışarak zorlukların üstesinden gelebilir ve kendisini yeniden yapılandırabilir.Bu kitapta toplanan nefes uygulamaları kişinin fiziksel, zihinsel, duygusal ve kozmik seviyelerdeki gelişimini sağlayarak varlığını iyileştirmesi için oluşturulmuştur. Bu kitap nefesin değiştirici, dönüştürücü ve geliştirici gücünü kullanmayı öğreterek kişiye mutlu, huzurlu, bolluk, bereket, ve sağlık içinde bir yaşam geçirtmeyi amaçlamaktadır.

-----------------------------------------------------------


Aura Şifa Kitabı 

Walter Lübeckin Aura-Şifa Kitabı, bütüncül şifa adına takip edilecek yolları gösteren bir rehber kitabıdır: Duyarlılık seviyenizi yükselterek, auralar görmenin heyecan verici dünyasına doğru bir yolculuğa çıkartır sizi.Lübeck, bu eserinde, psişik güçlerinizi nasıl geliştireceğinize dair ipuçları vermekte ve bu güçleri kullanabileceğiniz farklı yolları, onları uygulayacağınız alanları anlatmakta....

---------------------------------------------------------------------

Dertlerinize Şifa Olacak Kelimeler 

-------------------------------------------------------------------

NTC İngilizce Günlük İfadeler Sözlüğü 

İngilizce Günlük İfadeler Sözlüğü, temel ve sıkça kullanılan İngilizce ifadeler için eşsiz bir kılavuzdur. Kitaptaki 7000 ifade, sağlık konuları, işe girme, banka işlemleri, kişisel duyguları belirtme gibi çeşitli sosyal konu ve konumları içeren on sekiz ana bölümde verilmiştir. Birçok olası ve uygun ifade ile ibareler her bölümde açıkça okura sunulmuştur.İngilizce Günlük İfadeler Sözlüğünde okur şu özellikleri bulacaktır: Açık seçik ve kapsamlı dizin sistemi, istenilen ifadenin hızlı bir şekilde bulunmasını sağlar. - Resmi, teklifsiz, alaycı ve kaba ifadeler sözlükte ayraç içerisinde özellikle belirtilmiştir.- İngilizce ifadelerin argo, alaycı, esprili gibi nitelikleri de göz önüne alınarak en uygun Türkçe karşılıkları verilmiştir.İngilizce Günlük İfadeler Sözlüğü, okurun her gün karşılaştığı değişik konumlarda İngilizce dil yeteneğini geniş ve etkili olarak kullanmasını sağlayan eşsiz bir başvuru kaynağıdır. 

 

 

 

-------------------------------------------------------Yüzümüzdeki Gizli Kodlar / Kadim Çin Bilgeliği\

 Farkında olalım ya da olmayalım, birine baktığımızda yüz ifadelerini okuruz ve o kişi hakkında bir yargıda bulunuruz. Hatta küçük bebekler bile, anne ve babalarının yüz ifadelerini yorumlamayı çok çabuk öğrenirler. 

 

 

Kökeni binlerce yıl öncesine dayanan eski bir gelenek... Yüzden karakter tahlili yapmak ve yüzümüze adeta kodlanmış geleceğimizle ilgili ipuçlarına ulaşmak... Kökeni kadim Çin Bilgeliğine dayanan bu gelenek, Anadoluda da Sufiler tarafından İlm-i Sima adı altında kullanılmıştır. 

Yaşamınızın her alanında bu bilgilerden siz de yararlanabilirsiniz. Bazen bir arkadaş toplantısında uygulayabileceğiniz eğlenceli bir oyun gibi, bazen de önemli bir iş toplantısında karşınızdaki kişileri daha iyi tahlil edebilmek için...

---------------------------------------------------


Noktalarla Mucizevi Tedaviler 

NOKTALARLA MUCİZEVÎ TEDAVİLER

Fizyoterapist Elmas Maranki ve Prof. Dr. Ahmet Maranki çiftinin 2005te yazdığı, Yaşam Enerjisi isimli kitapla başlayan süreç, sağlıklı beslenme ve düzenli yaşam konusunda toplumsal bir bilinçlenme hareketine dönüştü. Geçen süre zarfında 500 bin kmyi aşkın yolu katederek yurtiçinde ve yurtdışında yaklaşık 200 görüntülü konferans veren Maranki çifti, 250 bini aşkın kişiye doğrudan, milyonlarcasına da TV ve radyo aracılığı ile sağlıklı yaşamanın ve yaşam enerjisini artırmanın yollarını anlattı. Kitlesel konferans taleplerinin yoğunluğu nedeniyle 6 ay sonrasına takvim verebilen çiftin ilk kitabı 100 bine yakın baskı yaptı. 

Maranki çifti, Noktalarla Mucizevî Tedaviler isimli bu kitapla Yaşam Enerjisi serisine yeni bir kaynak kazandırdı. Kitapta ele alınan konular şöyle özetlenebilir;

Hastalıkların Oluşu: Geleneksel Asya tıbbına göre, organizmada Chi Enerjisi (yaşam enerjisi) dolaşır. Sistemler ve organlarda bu enerji dengelidir. Hastalıkların oluş nedenleri, vücutta oluşmuş genel dengesizlik ve belirtilerdir. Enerji akışı bozulduğu zaman hastalık meydana gelir.

Noktalarla Mucizevî Tedaviler: İnsan vücudunda 365 yaşam noktası bulunmaktadır. Çeşitli sebeplerle bloke edilen bu noktalara masaj yöntemiyle enerji yüklenir. Bu enerji ile hücreler yeniden harekete geçirilir ve beden eski sağlığına kavuşur.

Pratik Uygulamalar: 5000 yıldan beri kullanılan yöntemleri görsellerle birlikte uygulamalı olarak anlatılan nokta masajı yöntemleriyle; Baş Ağrısı, Bel Ağrıları, Diş Ağrısı, Karın Ağrıları, Omuz Ağrıları, Astım ve Bronşit, Baş Dönmesi, Bacak Spazmı, Bayılma, Burkulma, Çeşitli Cinsel Rahatsızlıklar, Adet Bozukluğu, Menopoz, İshal, Kabızlık, Migren, Tansiyon ve daha birçok hastalığı tedavi edebileceksiniz. 

--------------------------------------------


Problem Çocuk & Sorunları Çözmede İzlenecek Yollar 

Her çocuk kendi içinde yeni bir dünyadır ve
unutmayın problem çocuk yoktur aslında. Problemli
çocuk vardır ya da problemleri olan bir taze fidandır
çocuğunuz. Ancak öyle ebeveynler vardır ki çocuğu
problem çocuğa dönüştüren, aman sakın siz
onlardan olmayın. Sizin için asıl hayat anne baba
olduktan sonra başladı. Hayatınız değişti...
Sorumluluklar çoğaldı... Belki de asla baş
edemediğinizi düşünüyorsunuz kimi sorunlarınızla
ve de çocuklarınızın sorunlarıyla. Her aile kendi
çocuğuyla az ya da çok problem yaşar. Bu çok
doğaldır ama problemleri dikkatle saptayıp tedbir
alınmazsa mutlaka büyüyecektir bu problemler...
Hem aile hem de çocuk sıkıntıya girecektir.
Problemleri doğru saptayabilmeniz için bir rehbere
ihtiyaç duyacağınız muhakkaktır. Çünkü anne - baba
olmak dikkatli ve sabırlı olmayı gerektirmenin yanı
sıra bilgi alışverişini ve tecrübelilere danışmayı da
gerektirir. Unutmayın ki salt hoşgörü ya da otoriter
disiplin hiçbir sorununuzu halletmeyecektir. İşte
Problem Çocuk kitabı problemleri gözlemlemenizde
size yol gösterecek ve profesyonel yardıma ihtiyaç
duymayacağınız sorunları halletmenize yardımcı
olacaktır. Kitap sayesinde sorunları kolaylıkla teşhis
edebilecek ve çözüm önerilerine ulaşacaksınız.
Elinizdeki kitap tüm ailenin mutlu bir beraberlik
yaşaması için sürpriz önerilerle dolu bir rehber. Tabii
ki problemsiz bir gelecek için...

----------------------------------------------------


Kabala 

T-nrı, T-nrıyı görmek istedi!

Kabalaya göre her şey işte böyle başladı. O, bilinmeyen, idrak edilemeyen Sınırsız Kaynaktan başlayarak yaratılan her şeyin; Yaratılışın dilidir.

Ve de Yaratılışın sırlarına giden bir anahtar.
Günümüzde insanlık, evrenin sırlarını yalnızca fiziksel bilgide aramaktadır.

-----------------------------------------------------


Çalışma Yaşamından Örnek Olaylar 

Çalışma psikolojisi, yönetim psikolojisi veya örgütsel davranış gibi bilim dallarının varoluşlarının nedeni, bir yandan insan, örgüt ve iş yaşamı arasındaki ilişkiyi bilimsel olarak incelemek; diğer yandan iş yaşamındaki beşeri ve örgütsel sorunları belirlemek, çözmek ve en aza indirgemektir. Bu anlamda bu bilim dallarının iki yönü olduğu vurgulanmaktadır: Bilim yönü ve uygulama yönü. Bu bilim dallarının başarıyla hedeflerine ulaşabilmeleri için bilim ve uygulamanın birbirini tamamlaması gerekir. Bu derslerin okutulduğu fakülteler ile iş dünyasının bu bağlamda birbirlerini tamamlamaları gerekir. İkisi de, birbirinin vazgeçilmezidir. Bu bilim dallarının varoluş nedeni örgütlerdeki beşeri ve örgütsel sorunların varlığı iken; bu sorunlara geliştirecek çözüm önerileri de, yine bu bilimlerin katkılarıyla ortaya çıkacaktır. Çalışma psikolojisi, yönetim psikolojisi ve örgütsel davranış bilimleri kapsamında öğrenilen kuramsal bilgiler, örgütlerde yaşanan sorunların çözümlenmesinde yol gösterir. Çeşitli fakültelerde okutulan çalışma psikolojisi, yönetim psikolojisi, örgütsel davranış, insan kaynakları yönetimi vb. derslerde öğrenciye kuramsal bilgiler sunulmaktadır. Bu bilgilerin pekiştirilmesi ise, ancak çalışma yaşamından alınan gerçek olayların analiz edilmesiyle mümkündür. Analiz edilecek olayların, içinde yaşanılan ülkenin kültürünü yansıtması, öğrenciye sağlanacak bilginin içerik ve boyutunu da zenginleştirecektir. Bu anlamda ülkemizde, gerçek iş yaşamından alınarak geliştirilmiş ve kendi kültürümüz bağlamında yaşanmış örnek olayları sergileyen yayınların kısıtlı olduğu gözlenmektedir. Bu gözlem doğrultusunda, Çalışma Yaşamından Örnek Olaylar adlı bu kitap, yukarıda sözü edilen bilimsel alanlardaki uygulama eksikliğinin giderilmesi amacıyla beş yıllık titiz ve yorucu bir çalışmanın ürünü olarak ortaya çıkmıştır. Bu kitabın amacı, çalışma psikolojisi, yönetim psikolojisi, örgütsel davranış, insan kaynakları yönetimi vb. derslerin kapsamında öğrenilen kuramsal bilgilerin, çalışma yaşamından alınan gerçek olayların irdelenip çözümlenmesi sürecinde tekrarlanarak pekiştirilmesidir. Bu kapsamda edinilmiş bilgilerin ışığında iş yaşamındaki olaylar analiz edilmeli, yorumlanmalı ve ideal çözümlere gidilmelidir. Her olay, benzerleri mevcut olsa da kendi koşulları içinde analiz edilmeli ve değerlendirilmelidir. Bu analiz ve değerlendirmelerin amacı, tek ve en iyi çözümü sunmak değil, eldeki bilgilere dayanarak bilimsel çözüm önerileri geliştirmektir. Ancak bilimsel yöntemin mantığıyla çözüm önerilerini geliştirecek kişilerin, kendi ilgi alanları ve mantık süreçleriyle, olayları farklı algılayacakları da unutulmamalıdır. Örnek olay çözümünün kişiye sağladığı yarar, birebir deneyim değil; analitik yetenek ve yargıların geliştirilmesidir. Örnek olayların analiz edilmesi ve değerlendirilmesi sürecinde, birbiri ardına gelen bir takım evrelerin izlenmesi, bu sürecin etkinliğini artıracaktır. Bu evreler düzeni içerisinde yapılacakları özetlersek: -İlk önce olgular tanımlanmalı ve sorunlar belirlenmeli; -İkinci evrede örnek olayla ilişkili bilimsel konular saptanmalı; -Üçüncü evrede ilgili kuramsal bilgiler sunulmalı; -Son evrede ise, sunulan kuramsal bilgiler ışığında, sorunlara ilişkin çözüm önerileri, alternatifleri ile birlikte tartışılmalı ve değerlendirilmelidir.

 

 

 

----------------------------------------------------------Bilinçli Hipnoz 

Vaktiyle tıp dünyasını endişelendiren, şarlatanlık yahut hokkabazlık olarak algılanan hipnoz, günümüzde destekleyici tıbbın vazgeçilmez bir parçası... Üniversitelerde seminer konusu... Ve hâlâ geniş kitlelerin ilgi odağı. Son bilimsel gelişmeler gösteriyor ki, hipnozun şu yada bu şekilde ulaşmadığı disiplin yok gibi. Hipnozla sigara bırakabiliyor, hipnozla yaşlanma geciktirilebiliyor, hipnozla kekemelik önlenebiliyor artık. Bilinçli hipnoz sayesinde sancısız doğum yapmak, sınavlarda başarılı olmak, hatta kilo vermek dahi mümkün. Ürolojide, cerahide ve diş hekimliğinde bile hipnozun parmak izleri var. Hipnoz, vajinismustan migrene, topluluk önünde konuşamamaktan aile içi şiddete değin pek çok rahatsızlığın, sorunun giderilmesinde aktif rol üstleniyor.

 

 

Ne var ki, hipnozla ilgilenen okurun doğru bilgiye ulaşması güç. Ulaştığı bilgileri, üçüncü bir kişinin desteği olmadan hayat geçirmesi neredeyse imkânsız. Halbuki hipnoz, çoktandır ezoterik bir içeriğe sahip değil. Artık hipnoza kabul edilmeniz için dahi belirli yeterliliklerinizin olması gerekiyor. İnsanların sınırsız potansiyeli ortaya çıkaran hipnozu keşfedebilmek için bilimsel referanslara ihtiyaç var.

Türkiyede hipnozun bilimsel anladam kabul görüp yayılmasında etkin rol üstlenmiş, 1991de kurulan Tıbbi Hipnoz Derneğinin o tarihten bu yana başkanlığını yürüten, Yeditepe Üniversitesinde düzenlenen hipnoz kurslarında bugüne değin 1200 kişiyi eğiten Ali Eşref Müezzinoğlunun Bilinçli Hipnoz kitabı, kuşku yok ki, zengin içeriği sayesinde tüm beklentilerinizi doyuracak. Bu kitap aracılığıyla, yanlış yollara sapmadan, hipnozla ilgili merak ettiğiniz her şeyi öğreneceksiniz.

----------------------------------------------------------


Anksiyete Terapisi 

Anksiyete terapisi, panik atak, agorafobi ve sosyal fobiler gibi birçok anksiyete bozukluğunun klinik tedavisine yönelik kapsamlı ve güncel bir rehberdir. Alanlarındaki uzman kişiler tarafından yazılanAnksiyete terapisi, bir dizi etkili klinik teknik ve müdahale hakkında yararlı bilgiler sunmaktadır. Hem sağlık profesyonellerine hem de konuyla ilgili okuyucuya hitap eden kitapta, birçok vaka öyküsünün yanı sıra, ilacın rolü incelenmekte ve maruz kalma terapisi, bilişsel-davranışsal terapi, progresif relaksasyon ve psiko-dinamik psikoterapi gibi spesifik teknikler ele alınmaktadır. Yazarlar, bu tekniklerin pratikte nasıl işlediğinin açıkça anlaşılması için klinisyenlerler danışanlar arasındaki diyalog metinlerini de yazılarına dahil etmiştir.

Sıkıntı, bulantı, endişe, kaygı, dilimizde anksiyete karşılığı olarak kullanılan kelimelerdir. Hastalar bu durumu kötü bir şey olacakmış hissi, hoş olmayan bir endişe hali ya da nedensiz bir korku şeklinde ifade ederler. Psikiyatrik açıdan anksiyete, somatik belirtilerin de eşlik ettiği, normal dışı, nedensiz bir tedirginlik ve korku hali diye tanımlanabilir. Kişi huzursuzdur, kötü bir şey olacağından endişe etmektedir, ancak bu durumu açıklayacak nesnel bir tehlike ya da tehdit kaynağı gösterememektedir.

----------------------------------------------------------


Aptal Çocuk Yoktur Öğrenme Bozuklukları Nasıl Oluşur ve Nasıl Yardımcı Olabilirsiniz 

Öğrenme bozuklukları çok erken yaşlarda mevcut bulunmasına ve kendini belli etmesine rağmen genellikle ilkokul çağlarında fark edilir. Okuldaki ilk başarı düşüşü çocuğun geleceği hakkında korkuya kapılmamıza neden olur. Sosyal sorunlar genellikle kabul edilmez ve görmezden gelinir. Sadece okuldaki başarıya odaklanır ve hayatının diğer bölümlerindeki öğrenme bozuklukları gizlenir.
Kendi kişisel gelişimleri için hayati önem taşıyan öğrenmeyi kavrayabilmek için bu çocukların bizim sevgi dolu yönlendirmemize ve teşvikimize ihtiyaçları vardır. Bu çocuklar toplumumuzun birer parçası ve bizim toplumsal korkularımızın ve nevrozlu yapımızın aynasıdır.
Onlara yardım etmek, destek olmak yalnızca bir görev değil aynı zamanda çok büyük bir mutluluktur.

----------------------------------------------------------------------

Kitab\

 Kitâbuş-Şifa TOPİKLER / İBN SİNA

Bu eser, Doğu İslam dünyasında, Kindi ve Fârâbî gibi büyük filozofların eserlerini gölgelemiş ve sonraki üst düzey bilimsel ve felsefi çalışmalara kaynaklık etmiştir. Bu yüzden İbn Sina felsefi ilimlerin gerçek kurucusu ve sistemleştiricisi anlamında eş-‘Şeyhur-Reis unvanıyla anıla gelmiştir.
Ayrıca Antik Felsefe mirası Filozofun kaleminde özgün genişliğine ulaştırılarak Batı dünyasına aktarılmıştır. 12. yüzyıldan itibaren Ortaçağ Latin dünyasına tercüme edilmeye başlanan bu külliyat Sufficientia olarak tanınmış ve yüzyıllar boyunca batı dünyasının felsefe ve düşünce hayatını etkilemiştir. Nitekim Yeni Thomasçı akımın büyük düşünürü Etienne Gilson 1926 yılında Harvard Üniversitesinde toplanan VI. Milletlerarası Felsefe Kongresinde sunduğu tebliğde Şifa külliyatı neşredilmeden ortaçağ Batı felsefesinin anlaşılamayacağını iddia etmiş ve eş-Şifânın Latince çevirilerinin edisyon kritikli neşrinin gereğine değinirken şöyle demiştir: ‘böyle bir çalışmanın ilk cildinin neşredildiğini gördüğümüz zaman ... “Tanrıya hamdederiz” diyebiliriz ancak henüz buna uzak olan bizlerin şimdilik söyleyebileceği tek (cümle) ‘inşallahtır.
Henüz İbn Sina hayattayken doğu dünyasında etkin olmaya başlayan Şifa külliyatı filozofun ölümünden yaklaşık yüz elli yıl sonra Latinceye tercüme edilmeye başlanmış ve Batı dünyasına aktarılarak felsefe çalışmalarının temelini teşkil etmiştir. Modern dönemlere kadar İslam dünyasında bilim dili Arapça olduğundan bu külliyatın çevrilmesine gerek duyulmamıştır. Modern dönemlerde ise ulusal dillerin öne çıkmasıyla bu büyük külliyatın bazı bölümleri Farsça, Fransızca ve İngilizce gibi dillere çevrilmiştir.

------------------------------------------------------


Yaşam Enerjisi Kozmik Bilim ve Bilinçte 

S. Kirliarı bu bulguyu, kendi adım verdiği fotoğraf tekniğiylegörüntüleyerek, ilmî olarak da ispatlamıştır. Bu yöntemle çekilengörüntülerde, insanın çevresine yaydığı enerjinin, düşünceye göre nasıl renk değiştirdiği tespit edilmiştir. Ayrıca,canlı cansız pek çok objenin kendi etrafında oluşturduğu enerji alanları fotoğraflarmıştır.Kitabımızda bu konularla ilgili, Kirlian tekniğiyle çekilmiş, çok nadir ve enteresan fotoğrafları göreceksiniz. Genişleyen kozmos gibi, dünyamızın da genişleyerek, yakında sancılı bir doğumun - aydınlığın eşiğinde olduğu; yer, hava, sı ve ateşin anormal hareketlerinden anlaşılabilir.Tarih boyunca insanlık, inişli çıkışlı çeşitli dönemlerden geçmiştir. Periyodik olarak, zulüm ve haksızlığın hâkim olduğu en karanlık dönemlerin ardından, muhakkak aydınlık bir dönem gelmiştir.Onun çeşitli adlarla insanlığa gönderdiği yüksek boyutluların öğretileri, binlerce yıldır dünyamızı hep bu şekilde aydınlatmıştır. Karartılan bu yüzyılımızın da tekrar aydınlanacak olması kaçınılmazdır. Bu aydınlanmada kozmik öğretilerle sağlıklı kalabilen seçkinler görev alacaktır. Kısa bir süre sonra zamanı geldiğinde bu seçkinlere, ışıklı bir medeniyetin sırlan tek tek açılacaktır.Günümüzde, kozmik bilimin öğrenilmesi ve hayata geçirilmesi, maksatlı bir biçimde engellenmektedir. Kitabımız, kozmik bilimi ve bilinci yaygınlaştırarak, hep birlikte, barış içinde ve sağlıklı yaşamanın kapısını aralayacaktır.Kozmik Bilim ve Bilinçte Yaşam Enerjisi; akıl sahiplerine, düşünen ve anlamak isteyenlere yol gösterecek Kozmik Yaşam Serisinin anahtan olarak sunulmuştur.

---------------------------------------------------------------------

İçinizdeki Öküze Oha Deyin! 

Kişisel Gelişim Kitapları tersinden bir Kuran gibi! Kuranı tersten okuyan her insan bu kitaplardan yazabilir! Şeytan, Kişisel Gelişimi kullanarak damarlarımıza sızıyor. Bu kitaplar Şeytanın İlmihal Kitapları olmaya başladı. Çok satan, çok okunan ve tartışılan Yılgın Türklerin Antimodernist yazarı BÜLENT AKYÜREKten bir kavga kitabı daha! AKYÜREK, bu kitabında Kişisel Gelişim Kitaplarının şeytana, kapitalizme hizmet ettiğini ve Kişisel Gelişim Kitaplarının bir nevi Satanist, Kapitalist kuşatması olduğu-nu ayet ayet Kuran-ı Kerim ile karşılaştırarak ispatlıyor. Ayrıca yazarın bu eseri, Neo-tasavvuf olma özelliğiyle de bir ilk... İnsanın nefsini kışkırtan Kişisel Gelişim, hepimizi bir tüketim nesnesi haline getiriyor. Dinimizde Kazanmak ya da Kaybetmek değil Sevap veya Günah vardır! Öyleyse başarıya endeksli bu kitaplar niçin çok satıyor anlamış değilim, din elden gitti mi yoksa?

--------------------------------------------------------


Ateşle Yaklaşma

Gülümseyin, şaşırın, gevşeyin, öğrenin, kaçın...

Her gün dünyanın dört bir yanında olup biten her türlü ilginçliği yakalayıp ağına düşüren, evirip çeviren Geveze ekibinden, tadından yenmeyecek bir ifşa...

Ağzınızı açık bırakan, gülmekten yerlere yatıran gerçek olay ve haberlerin üstüne, bunlarla ilgili Gevezenin şovunda yaptığı o meşhur muzip yorumlar.

Bu eser, Dünyaya özgürlük ve demokrasi getirmede en az benim kadar önemli bir rol oynuyor
G. Bush

Borgesin izinden giden bir başyapıt.
Kesinlikle hayatımı değiştirdiğini söyleyebilirim.
Orhan P.

---------------------------------------------------


Okul Hayatında Tongue Fu Öğretmenler, Öğrenciler ve Veliler İçin İletişim Rehberi 

Kişiler arası iletişimde anlaşmazlıkları uyuma dönüştürmenin, sözlü çatışmalardan kaçmanın ve iletişimi insanlarla huzurlu birlikteliğin bir aracı haline getirmenin yollarını anlatan ve tüm dünyada etkili olan TONGUE FU felsefesi şimdi de okulda. Bu kitap, TONGUE FU iletişim sanatını okul hayatında öğretmenlere, öğrencilere, velilere ve okul yöneticilerine uygulama yollarını anlatıyor. Bu kitapla öğrenciler, okulda ders olarak öğretilmeyen ama gerçek hayatta başarılı olmada çok önemli
olan; yapıcı iletişim kurma, çevreleri ile işhirligi içinde yaşama ve anlaşmazlıkları çözme konularında bilgi sahihi olacak ve öğretilenleri uygulayarak gelecekteki başarıları için büyük bir avantaj yakalayacaklar.
Okul Hayatında TONGUE FU ile öğretmenler, veliler ve
okul yöneticileri okul hayatından verilen gerçek yaşam örnekleriyle çaresizlikten kaynaklanan sinirliliği aşmanın, sabırsızlığı eşriuyuma çevirmenin, anlaşmazlıkları tatlıya bağlamanın, monologları kiharcn sona erdirmenin, zorhalardan
kurtulmanın ve niyetleri eyleme dönüştürmenin mucizevi
yollarını öğrenecekler.

----------------------------------------------------------


Ekip Çalışması ve Liderlik Değişimin İçinden Geleceğe Doğru 

Dün yaptıklarımızı tekrarlayarak başarılı olamayacağımız bir dünyada yaşıyoruz. Bugünü dünden, geleceği bugünden farklı kılmayı öğrenin.

Darwin, hayatının son yıllarında, bilim dünyasına yön veren güçlü olan yaşar şeklindeki temel görüşünü uyum yeteneği yüksek olan yaşar şeklinde değiştirmişti. Bu kural, değişimin, insanlar arası ilişkileri ve iş yapma biçimini köklü olarak yeniden yapılandırdığı günümüzde özellikle önem kazanmıştır. Uyumun gerçekleşmesi, her şeyden önce her kademede çalışanların kendi zihinlerini ve düşünce biçimlerini yeniden düzenlemeleriyle mümkündür.

Bu kitapta:
- Geleceğin dünyasında geçerli olacak yetkinlikleri geliştirmek
- Yeni dünyanın yeni ikliminde hedeflere ulaşmak ve 
- Başarılı bir ekibin uyumlu bir üyesi olmak için, değişimli harmanlanan ve gelecekle bütünleşen bir yaşamın temel rotasını bulacaksınız.

---------------------------------------------------------


Dünya Atasözleri 

Bu kitap, eski uygarlıklardan günümüze kadar beş kıtada söylene gelen dünya atasözlerini içermektedir. Yazar, bu yapıtını yorucu çalışmaları sonucu, dünyadaki kültürel kuruluşların katkıları ve ülkelerin memleketimizdeki sayın temsilcilerinin yakın ilgi ve yardımlarıyle oluşturmuştur. Bu nedenle kendilerine sonsuz teşekkür, selam ve saygılarını sunar. Yüzbinlerce Atasözünden sizlere seçilmiş bir buket sunabildiysek mutluluk ve gurur duyarız.
Atasözleri, Günlük Tecrübelerin Kızlarıdır, onlarla tanışmanızı öğütleriz.


---------------------------------------------------------

CEO Olmaya Giden Yol  

Bir CEOnun işi ve maaş çeki, pek tanınmayan üst seviye bir müdürü bir anda güçlü ve ünlü bir uluslararası ticaret liderine çevirebiliyor. Geçtiğimiz yıllar içerisinde ciddi şirketlerdeki CEO pozisyonu, belki bu sebeple medyanın ilgisini her zamankinden daha fazla çekmeye başladı. Ama bu insanlar - eğer bu şans ise - nasıl bu kadar şanslı olabiliyorlar ? Sırları ne ? Çalışanlar ve yeni mezunlar da benzer soruların cevaplarının arayışındalar: Nasıl öne geçebilirim ? 

Nasıl CEO olabilirim ?
Bu kitap tüm bunların cevabını veriyor.

------------------------------------------------------------


Kürt - İslam Faşizmi 

Kürt-İslam Faşizmi Türkiyenin siyasal düzeninde taşların yerine oturtulması için önemli bir girişim. Kökleri Cumhııriyetin kuruluş yıllarına kadar giden Kürtçü ve Şeriatçı hareketlerin günümüzde nasıl birleştiğini, bir Kürt-İslam Sentezi yarattığını ve bu sentez çevresindeki örgütlenmenin nasıl bir faşist rejime doğru yol aldığını göreceksiniz.
Bu tabloda Şeriatçı hareket ile PKK ve tüm sağ güçler birleşirken, karşısında ise Atatürkçü, milliyetçi ve solcu güçler Türkiyenin anti faşist cephesini oluşturmaktadır.
Kitap bir yandan ideolojik düzlemde bu güçlerin yerini tespit ederken diğer taraftan derin devlet tartışmasına girişmektedir. Şemdinliden başlayan Danıştay baskınına ve Hrant Dink suikastine giden süreci Kürt-İslamci faşist çetenin provokasyonları olarak analiz ederken, ulusal güçlere komployu açığa çıkartmaktadır.

----------------------------------------------------------


Bir Şifa Sanatı Kılavuzu Reiki Esasları  

Reiki, Tibet Budizmi kaynaklı ve son derece basit bir elle şifa verme sistemidir. Batıda Reiki uzun yıllar boyunca gizli tutulmuştur. Reiki Esasları kitabı, bu şifa sisteminin temel üç derecesini tüm ayrıntılarıyla açıklamaktadır. Ve bu bilgilerin, özellikle de şekillerini çoğu ilk defa yayımlanmaktadır. Reiki Şifa Sisteminin üzerindeki giz perdesini kaldırması bakımından Reiki Esaslarının çok tartışma yaratcak bir kitap olduğu muhakkak.Reiki şifasının tüm insanlığa ait olduğu gerçeğinden hareket eden bu eserin, konuya dair tüm kaynaklardan önemli bir farkı mevcut. Hiçbir kitap, doğrudan alınması gereken Reiki uyumlamasını gereksiz kılamaz. Ama yine de Reiki Esasları kitabı, bu sistemin şifacısı, uygulamacısı ve öğretmenin ihtiyaç duyabileceği her türlü bilgiyi içermektedir. 

---------------------------------------------------------


Suyun Gizli Mesajı 

Suyun Gizli Mesajı, uluslararası üne sahip Japon araştırmacı Masaru Emotonun bütün dünyada büyük yankı uyandıran su kristalleri fotoğraflarını içeren sıra dışı kitabı. Su moleküllerin düşüncelerimizden, duygularımızdan ve kullandığımız kelimelerden etkilendiğini bulgulayan Dr. Emoto, suyun, söylenen sözlere, hissedilen duygulara, gösterilen görüntülere ve dinletilen müziğe göre nasıl bir değişim gösterdiğini birbirinden muhteşem su kristali fotoğraflarıyla gözler önüne seriyor. Hem dünyamız hem de bizler büyük ölçüde sudan oluştuğumuz için suyun mesajı hepimizin bireysel sağlığı, doğanın yenilenmesi ve dünya barışı açısından muazzam bir önem taşıyor. Depremden hemen önce ve hemen sonra yeraltı sularından aldığı numunelerdeki kristal oluşumlarını inceleyen Dr. Emoto, bu verilerin biriktirilmesi durumunda, su kristali teknolojisinin depremleri önceden tespit etmekte kullanılabileceğini de ortaya koyuyor. 
Yüzyıllar boyunca, insanlık, yeryüzünden sürekli çaldı ve her seferinde geride çok daha kirli bir dünya bıraktı. Ama şimdi su bizimle konuşuyor; su kristalleri aracılığıyla, bilmemiz gerekenleri bize söylüyor. Bugünden itibaren yepyeni bir tarih biçimlendirmeliyiz. Su, kendimize nasıl bir yön belirlediğimizi büyük bir dikkatle izliyor ve kayda geçiriyor. Benim tek arzum, suyun bütün insanlığa verdiği mesajın herkesçe duyulması ve özümsenmesi.

------------------------------------------------------


Holistik İletişim 

HOLİSTİK NEDİR?

Tam mesaj ya da tam kayıt demek olan Hologram kelimesinden türetilmiştir ve eksiksiz bütünlük anlamına gelir. Bizlere, varolan her birimin, evrenin bütün bilgilerine sahip bulunduğu gerçeğini açıklar.
Holistik Düşünce; evrendeki herşeyin aynı bütünün parçaları olduklarını, birbirlerinden haberdar olarak tek bir sistem şeklinde hareket ettiklerini ve birbirleriyle ilişki, iletişim ve etkileşim içinde bulunduklarını ortaya koyar.

Varolan her birim, diğerlerini etkileme, değiştirme ve yönlendirme özelliğine sahiptir. Bu nedenle de, en küçük bir birim bile gereklidir, önemlidir ve değerlidir.

-------------------------------------------------------

Yaşamın Gizemi Su Ve Tuz 

Bugün yeni bilimsel araştırmalar insan vücudunun en önemli ve temel enerji kaynağının su olduğunu ortaya çıkarmıştır. Vücudun su ihtiyacı uzun zaman giderilmediğinde, insanda ciddi sağlık sorunları yaratır. Bunların bazıları:
Baş ağrıları, migren
Eklem ve bel ağrıları
Stres, depresyon ve nedensiz yaşam korkuları
Sürekli yorgunluk, bitkinlik, sabah yataktan kalkamama,
gece uykusuzluk
Ağız kokmaları, vücut kokmaları, göz kurumaları ve yanmalar
Yüksek tansiyon, kalp yetmezliği ve kan dolaşımı sorunları
Alerji, astım, nefes darlığı, ya da nefes kesilmeleri
Aşırı kilolar
Kanser


-----------------------------------------------------

Bedenin Bilgeliğini Keşfetmek 

İnsan bedeni yeryüzündeki en hünerli ve muhteşem organizmadır. İnsanın yaşamı, özünde bedeninin yaşamıdır. Yaşayan bir beden aklı, ruhu, duyguları içerir. Bu yüzden bedenin hayatını bilinçli ve farkında olarak yaşamak demek; akıllı, duyarlı ve derin bir öz, biline ve canlılık İçinde yaşamak demektir.

Doğunun Tıp anlayışına göre, beden ve ruh ayrılmaz bir bütün, bir kâğıdın iki yüzü gibidir. İnsan gövdesinin her organının bedensel işlevi ana rahmine düştüğü anda, dünyaya katılan ruhumuza İlişkin manevi bîr niteliği de beraberinde getirir. Kendi bedenimiz, kendi varoluşumuzun niteliğini, sırlarını barındırır.
Ohashinin Bedenin Bilgeliğini Keşfetmek adlı bu kitabı da bu anlayışla yola çıkarak, eller, yüz, ağız, kollar, bacaklar, gözier, kulaklar., gibi organlarımızın hem maddi hem de manevi işleyişinin derinliklerini anlatıyor.

Bu kitapta okuyucu, Doğunun Tıp anlayışı açısından
bedensel özelliklerin niteliği, bedende oluşan hastalıkların ardında yatan ruhsal nedenleri ve bunların tedavi yöntemleri konusunda çok önemli bilgiler bulacaktır. 

-------------------------------------------------------

Etkili Anababalık 

Evle İlgili Sorumlulukları Yerine Getirme
Eyvah! Ödev Yapma Zamanı
Sabah Koşuşturmasını Nasıl Azaltabilirsiniz
Kardeş Kavgaları ile Başedebilme
Çocuğunuzun Doğru Davranışlar Geliştirebilmesi İçin Ne Yapmalı
Çocuğunuzun Ders Çalışması Gerekiyor!
Çocuğunuz Kitap Okumayı Sevmiyorsa
Televizyon Bağımlısı Çocuklar
Çocuğunuz Artık Sorun Çıkarmadan Uyuyacak

-------------------------------------------------------


Mor İnek 

Seth Godin başarının anahtarının göze çarpmak için farklı bir yol bulmak olduğunu söylüyor –tek renk ineklerin arasında mor bir inek olmak. Godinin kendisi de belki de bu teorinin nasıl işe yaradığının en iyi örneği. –Forbes.com Amerikan şirketlerinin yönetim kurulu odalarında niye hiç Mor İnek yok? Seth Godin, küçük ölçekli girişimcilerin, kitapta anlattığı mor yolu izleyerek büyük başlar arasında kendisine nasıl yer bulabileceğini, onları nasıl geçeceğini eğlenceli bir dille anlatıyor. –Al Ries Bu kitaba bayıldım! Kısmen kalk borusu, kısmen eylem planı olan Mor İnek, bugünün yeni ekonomisinde şirketlere farklılaşmanın yolunu gösterip yok olmaktan nasıl kurtulacaklarını anlatıyor. –Tom Kelley Leo Burnetti, David Ogilvyyi, Bill Bernbachı, Mark Twaini alın. Onların beyinlerini birleştirin, saçlarını tıraş edin. Ortaya ne çıktı? Seth Godin. –Jay Levinson

------------------------------------------------------

Zohar İhtişamın Kitabı Kabala\ 

Kabalanın en önemli edebi eseri olan ZOHAR, gizli bir bilgelik eserine uygun olarak, bir bakıma sessiz ve uşaşılması güç bir şekilde önümüzde duruyor. Ya bu nedenle, ya da buna rağmen, Ortaçağ yazıları arasındaki büyük edebi eserlerin bir çoğu bize ZOHARdan daha açık ve daha aşina oldukları halde hiçbiri yaklaşık olarak buna benzer bir etkiyi veya başarıyı elde edememiştir.

-----------------------------------------------------

90 Dakikada Descartes  

Rene Descartes çocukluğunun büyük bölümünü yalnızlık içinde geçirdi. Bu hayatının geri kalanını da şekillendirdi. Descartes yalnızlığını sürdürdü. Sonsuz yalnız saatlerin karı şu oldu: Düşünüyorum, öyleyse varım. Descartes bunu söyledi ve bütün felsefeyi değiştirdi. O varoluşunu düşünceleriyle kanıtlayabileceğini keşfetti. İnanışına göre bu içsel bilgi esas gerçeklikti. Dış etkenler insanı beyhude yere aldatıyordu...

---------------------------------------------------------

90 Dakikada Platon  

Hükümdar Dionysios, Platon gibi iş arıyorum bahanesiyle orada burada gezmiş bir felsefe düşkününden çekinecek biri değildi. O ve Platon felsefe üzerine tartışmaya başlayınca ortalığa kıvılcımlar saçılırdı. Bir seferinde Platon Dionysiosu yanlış bir düşüncesinden dolayı uyarmak zorunda kalır. Lafların yaşlılık kokuyor, diye hiddetle karşı koyar Dionysios. Seninkiler de zorbalık..., diye karşılık verir Platon. Bunun üzerine Dionysios, filozofun ona yakıştırdığı benzetmeyi yerine getirmeye karar verir ve Platonu zincire vurdurur. Platon, Agina Adasına gidecek bir Sparta gemisine bindirilir ve kaptanına da Platonu köle olarak satması emredilir. Onun için endişelenme, der Dionysios, O öyle bir filozoftur ki, ne olup bitiyor, fark bile etmeyecektir.

------------------------------------------------------

90 Dakikada Aristoteles

 Felsefe uğraşından Aristotelesin eline hemen hemen hiçbir şey geçmemiştir. Ama o, bütün Batı, hatta İslam uygarlığı felsefesinin temelini atmıştır. Ona rasyonel ve bilimsel bir dünya borçluyuz. Felsefeyi işimize yarar hale getirmeye çalışan Paul Strathern, Aristoteles felsefesini bütün akademik çalışmalardan uzak bir şekilde bize sunmaktadır. Yazara göre Aristotelesin sistematik metodu ve kendi mantık ilkelerini sunuşu bilimsel düşüncenin temelini atmıştır. Ama bu ilkeler aynı zamanda Orta Çağda tinin hapishanesi olmuştur. Eğer kilise gücünü elinde tutabilseydi bu durum hiç değişmezdi. Ve kimbilir, bu güce karşı öyle bir hareket gelişirdi ki, her şey çok farklı olabilirdi... Bütün bunlar günümüzde Aristotelesi tekrar istek ve merakla araştırmak için yeterli olmalı... 

-----------------------------------------------------

Gözden Teşhis 

---------------------------------------------------------

Ericksoncu Psikoterapi  

Amerikalı psikiyatrist ve psikoterapist olan Milton Erick-son, tedavi amaçlı hipnoz ve telkini İlle kullanan doktordur. Bu hipnoz ve telkin tekniklerinin kökeni, Ericksonun 17 yaşında geçirdiği çocuk felcine kadar gider. Yürümek için kendine verdiği telkinler dolaylı telkin yönteminin ilk nüveleridir. Söz konusu yöntem, telkini bilincin değil bilinç dışının deşifre etmekte olduğunu, böylece uyarılan hayal gücünün vücuda, bilincin verebileceğinden daha güçlü bir motivasyon sağladığını işaret etmektedir. Kendi üzerinden bir iyileşme yönteminin keşfini, daha sonraları bir doktor ve psikoterapist olarak hem teorik bilginin geliştirilmesine hem de uygulama yöntem ve araçlarının çeşitlendirilmesi üzerine çalışan Milton Ericksonun öğretisi şu temeller üzerine yapılanır:

Her insan yegâne bir bireydir. Bu yüzden onun ihtiyacına has özel bir psikoterapi/hipnoterapi formüle edilmelidir.Yoksa insanı sisteme uydurmaya çalışmak bir sonuç vermez.Her insanda karşılaşacağı problemlerin üstesinden gelmesine yetecek bir iç güç/kaynak vardır. Terapistin görevi, kişinin bu güç ve kaynaklara erişmesini ve kullanmasını sağlamak olmalıdır.Ericksoncu Psikoterapi adlı eser bir kongre sunumları derlcmesidir. 1983 tarihinde Phoenix-Arizonada, Erickson adına düzenlenen ikinci uluslar arası katılımlı Ericksoncu Psikoterapi Kongresinde tartışılan konulan İçermektedir. Bu bağlamda, elinizdeki kitap, psikoterapist ve hipnoterapsitlcr için teorik ve teknik konuları içermektedir.

--------------------------------------------------------


Kelimelerle İkna Etmenin Yolları 

Hipnotizma ilkeleri metin yazımına uygulandığı zaman olağanüstü sonuçlar veriyor.Bunu Agatha Christieden Ernest Hemingwaya pek çok büyük kalemin şaheserlerinde hissediyorsunuz.Ünlü metin yazarı JOE VİTALE ise kelimelerle okuru hipnotize etme yöntemini kendi satış metinlerine yıllardır uyguluyor.Okurunuzdan istediğiniz tepkiyi nasıl alacağınızı ve onu nasıl en kesin şekilde ikna edeceğinizi bu kitap anlatıyor.Satış mektuplarından internet ve e-posta metinlerine kadar tüm metinlerinde kullanılabilecek taktikler,reklamları ve satışları hiç olmadığı kadar arttıracaktır.

 

 

 

----------------------------------------------------------Spiritüel NLP 

Geliştirdiği Reiki tekniği ve Aura çalışmalarıyla dünya çapında üne kavuşan, eserleri dilden aktarılan, konferansları tıka basa dolan Walter Lübeck, bugüne değin NLP konusunda ezberinizi bozacak. Artık bardağın yarısının dolu olduğunu görme vakti!

 

 

Spiritüel NLP ise kişinin kendindeki cevheri bulması, işlemesi ve paylaşmasıdır. Pozitif Düşünce modellinin tüm imkan ve yansımalarını hayata geçirmektir. Olup bitenin farkında olmak, neyi hak ettiğini bilmek ve gerekini doğru zamanda, uygun araçları kullanarak, etkin şekilde yapmaktadır. Yalın bir ifadeyle mutlu olmayı keşfetme ve sürdürme ustalığıdır.

---------------------------------------------------------


Türkleri İkna Etmenin İncelikleri 

Hiç fark ettiniz mi? Yaşam bitmek bilmez bir ikna sürecidir. Yaşamımızın her dakikasında farkında olsak da olmasak da birilerini ikna etmemiz gerekir. İşin acı tarafı çoğumuz bunun farkında değil.

Elinizdeki kitap, Türkleri ikna etmenin incelikleri hakkında. İkna inceliklerini yine Türklerin en iyi anlayacağı şekilde, gerçek hayattan hikayelerle anlatıyor. Siz de kendi hikayenizi nasıl en ikna edici şekilde anlatacağınızı bu kitapla öğrenebilirsiniz.

------------------------------------------------------


Küçük Ama Önemli Şeyler 

Dünyanın en önemli iş hayatı gurularından biri olan Tom Peters , 8 Temmuz 2004de tompeters.com adlı internet sitesinde ilk blogunu yazar. Ve bu blog hayranlarının desteğiyle hızla gelişerek kısa zamanda ABDnin en çok tıklanan internet siteleri arasına girmeyi başarır! Küçük ama ÖNEMLİ Şeyler, Tom Petersın iş ve hayat tecrübelerinin bilgeliğini damıtarak söz konusu internet sitesine yazdığı yazılardan oluşan bir seçkidir.Kitap, yazarın belli bir sırayla luşturduğu hayata ve iş hayatına dair önemli ipuçlarıyla , yönetim anlayışına yönelik sıra dışı kavramlarla , dünyanın farklı köşelerine yaptığı iş seyahatlerinde biriktirdiği gözlemlerle , seminerlerine katılan kişilerle yaptığı konuşmalardan edindiği izlenimlerle ; kısacası hayatı boyunca biriktirdiği hayata dair küçük ama ÖNEMLİ şeylerle doludur. Tom Peters der ki : Canınızı dişinize takarak çalışır , piyano çalmayı , ata binmeyi veya maket tekne yapmayı öğrenmek için çaba sarf edersiniz. Aynı şekilde finansal analiz yapmak veya pazarlama kampanyaları düzenlemek için de uğraşırsınız. Ancak bağlantı kurmak,sunum yapmak, yazı yazmak, etkin bir dinleyici olmak, hataya açık olmak, yetkilendirmek, teşekkür etmek, özür dilemek gibi konularda başarılı olabilmek için aynı düzeyde çaba sarfetmezsiniz.Bu ve benzeri konulara ya yeteri kadar önem vermez ya da yetenekli olmadığınızı düşünür geçersiniz. Ancak bunlar bazen önemsiz gibi gözükmelerine rağmen dünyanın farklı köşelerindeki çok farklı çalışma konularını kapsayan geniş bir alanda aslında çok önemlidir.Ve tıpkı piyano çalmayı öğrenmede olduğu gibi ciddi anlamda çaba sarfederek, gerçek hayatta çok çok önemli olan bu konularda da başarılı olabilirsiniz. Örneğin etkili stratejik dinleme , stratejik müşteri ilişkilerinin esas anahtarıdır ve dinlemede profesyonel anlamda ustalaşmak sayısız pazarlama analizinden daha fazla güç ve avantaj sağlar. Küçük ama ÖNEMLİ şeyler üzerinde özenle ve sabırla çalışmak , size kariyer başarısından şirket kârlılığına kadar geniş bir yelpazede çok önemli katkılar sağlayacaktır. Bu kitap , sizi hayatınızdaki Küçük, ama ÖNEMLİ Şeyler üzerinde düşünmeye sevkedecek ve önerilenlerden çoğunu denemeye yönelterek bunları kendi temel prensipleriniz arasına eklemenizi sağlayacak. Küçük ama ÖNEMLİ Şeyleri uyguladığınızda etkilerine inanamayacak, iş ve özel yaşamınızda daha başarılı ve mutlu olacaksınız. Tom Peters, iş hayatı konusunda çağımızın en etkili , çığır açıcı düşünürlerinden biridir. The Economist dergisi tarafından guruların gurusu , Los Angeles Times gazetesi tarafından da post-modern şirketlerin babası olarak adlandırılmıştır. Fortune dergisine göre ise Bir ‘Tom Peters dünyasında yaşamaktayız. Tom Petersın ilk kitabı olan ve 1982 yılında Robert Waterman ile birlikte yazdığı In Search of Excellence (Mükemmeli Ararken) adlı kitap piyasaya çıkar çıkmaz ABD ‘de ve tüm dünyada en çok satanlar listesine girdi ve listeden yıllarca düşmedi. 1999 yılında National Public Radio (NPR) bu kitabı Yüzyılın En İyi Üç İş Dünyası Kitabından biri olarak nitelendirdi. Yine bugüne kadar yapılan en sıradışı ve prestijli iş dünyası kitabı olma özelliğini elinde tutan İşinizi Yeniden Yaratın! (Re-imagine!) adlı kitabı Boyner Yayınları tarafından Türkçeye kazandırıldı. Yazarlığın yanısıra, Tom Peters dünyanın farklı coğrafyalarındaki ülkelerde yılda yaklaşık 50 seminer vermektedir. Peters, öğrenimini Cornell ve Stanford Üniversitelerinde tamamladıktan sonra Beyaz Sarayda uyuşturucu ile savaş konusunda danışmanlık yapmış, McKinsey & Co şirketinde ortak olarak çalışmış ve Amerikan Deniz Kuvvetlerinde dört yıl hizmet vermiştir. Buna Vietnamda geçirdiği iki dönem de dahildir. Tom Peters ve ailesi halen Vermontta bir çiftlikte yaşamaktadır.

---------------------------------------------------------


Öğrenmenin Büyüsü NLP ve Çoklu Zeka Uygulamalarıyla 

Yıllardır öğrencilerin karşılaştığı öğrenme problemleri ve alternatif öğrenme yolları üzerinde çalışıyorum; bir uzman olarak onlara yardımcı oluyorum. Meslek hayatımda hemen bütün öğrencilerin istediği şey; daha kolay ve kalıcı öğrenmek...

------------------------------------------------------


Algı Kapıları Cennet ve Cehennem  

Algı kapıları temizlenseydi herşey insana olduğu gibi görünürdü, sonsuz.

-William Blake-
İçinde hayal mumu kendiliğinden yanmayanlar için, bu mumu yakmanın yollarını denemiş ünlü bir yaratıcının kaleminden kendi anlığının bilinmeyen bölgelerine. Başka yaratıcıların derinliklerine vuran ışık. Aldous Huxleyin yeni bir düşsel / düşünsel kavrayışın sonuçlarını ortaya koyduğu Algı Kapıları ile Cennet ve Cehennem birarada.

-------------------------------------------------------


Zihin Felsefesi 

İlk baskısı Zihin Felsefesi Açısından Bilinç, Ruh ve Ötesi başlığıyla yayımlanan kitabın, gözden geçirilmiş yeni baskısı Zihin Felsefesi adıyla okuyucuya sunulmaktadır. Bu değişikliğin nedeni zihin felsefesinin müstakil bir felsefi disiplin olarak ülkemizde daha belirgin ve tanınır hale gelmesidir. 

Bu kitap, Zihin Felsefesi açısından ruh, nefs, bilinç, zihin, ben, zat, kişi, kendi, fail, bilen gibi temel kavramlar ışığında, ruh-beden ilişkilerini incelemekte ve özgürlük, ölümsüzlük gibi varoluşsal konuları tartışmaktadır. Bu tartışmaların kitap boyunca başta psikoloji olmak üzere çeşitli beşeri bilimlerin felsefi temellerini soruşturduğu görülecektir. Ayrıca ele alınan konuların evrensel içeriği, büyük dünya dinlerince ortaya atılan metafizik tezlerle yan yana okunabilir mahiyettedir.

----------------------------------------------------


Zihin ve Beyin 

Kafatasımızın içine istiflenmiş 1,3 kiloluk o elektrikli sünger nasıl oluyor da güzel bir manzaranın karşısında büyülenmemizi sağlıyor ve ardından Eyvah! diyerek yatırmamız gereken faturaları bize hatırlatıyor? Diğer bir deyişle, beyni oluşturan biyolojik doku nasıl oluyor da kültürümüzün zihin diye adlandırdığı aktiviteleri ortaya çıkarıyor? Profesör Angus Gellatly ve ödüllü sanatçı Oscar Zarate sizi zihnin, bilincin ve kişisel kimliğin doğasına, taptaze bir bakışa davet ediyor.

------------------------------------------------------


NLP ile Satış ve Pazarlama

 İmaja dayalı klasik pazarlama yöntemleri bu alanda çalışan insanları kendisinden öylesine uzaklaştırıyor ki, birkaç yıl içinde insan yalnızlık girdabı içinde kaybolup gidiyor. Oysa bu alanda çalışan kişinin hem kendisiyle barışık, mutlu ve doyumlu bir birey olması, hem iş veriminin artması, hem de bu alanda kalıcı olması mümkün. Bu kitap da bunu amaçlıyor. Bir ürünü satmak / pazarlamak için ille de bir imaja ihtiyacınız yok.

İşiniz insanları etkilemek. Satış ve pazarlamada tüm yeteneğinizi kullanıyorsunuz. Ama bildiğiniz gibi bazı günler harika sonuçlar alıyorsunuz, bazı günler ise yetenekleriniz hiçbir işe yaramıyor.
Her gün aynı şeyleri söylüyor, aynı ürünü ya da hizmeti satıyoruz. Peki neden farklı sonuçlar alıyoruz?
Ürününüzle / hizmetinizle ilgili her şeyi çok iyi bilmek ve çok iyi anlatmak sizi satış sanatının ustası yapmaz.
Satış, karşımızdaki kişinin bakış açısını, mantık, bilgi, duygusal bağlantı, dil kullanımı ve karizma ile güven duyarak değiştirebilme yeteneğidir. Amaç, karşımızdaki kişiye pozitif bir hayali deneyim yaşatarak, onda bu hayali gerçek kılmaya istek duyacak motivasyonu yaratabilmektir.

---------------------------------------------------------

NLP Teknikleriyle Aile Sorunlarına Çözüm Önerileri 

Evlilikte başarı, yalnız aranan kişiyi bulmakta değil, aynı zamanda aranan kişi olmaktadır.

-Foster Wood
Bu kitap, evlilikte aranan kişi olmanın yollarını sunmak ve evliliğin çözülmesine çare bulmak için hazırlanmıştır.

Bir toplumun sağlıklı ve dengeli oluşu, aile biriminin mutlluğuna ve rafahına bağlıdır. Bu sebeple ailenin güçlenmesinde devletin büyük sorumluluğu vardır.
Bu eserde, boşanmanın eşiğine gelmiş evlilikler için çareler sunulmaktadır. Eserde, evliliklerin kurtarılması için kısa ve uzun vadeli tedbirler sunulmuştur...

----------------------------------------------------------------

Belleğin İzinde 

Bellek üzerine çalışan en saygın araştırmacılardan psikoloji profesörü Daniel L. Schachter, insan belleğini anlamayı araştıran güncel nörobilimsel yaklaşımları akademik ve klinik bakış açısıyla kapsamlı bir biçimde inceliyor. Bilimsel bulguların sağlam bir sentezinin yanı sıra konuyla ilgili sanat eserlerinin ilham verici bir derlemesini de sunan Schachter, insanın karmaşık bellek yaşantısını etkili bir biçimde tasvir ediyor. Ayrıca, aralarında yakın zamana dek bir ayrım yapılmayan farklı bellek türlerini inceleyerek ve vaka analizleriyle deneyler aracılığıyla belleğin gizemli işleyiş süreçlerini aydınlatarak bu alanla amatör ya da profesyonel olarak ilgilenen herkesin faydalanabileceği önemli bir rehber oluşturuyor.

 

--------------------------------------------------------------------

İnanç Psikolojisi  

Dinsiz bilim topal, bilimsiz din kördür... (Albert Einstein)

Modern dünya, aklı ve bilimi yegane değerler sayıp kutsarken; inanç konusunu bilim ile birlikte anmaktan, iki olguyu aynı çizgide buluşturmaktan adeta kaçındı. 

Prof. Dr. Nevzat Tarhan bu kitapta inanç konusuna akıl ve eleştirinin ön planda olduğu, dinler ve mezhepler üstü bir tutumla ve bilimsel bir yöntemle yaklaşıyor. Bunun ötesinde, sağlam inancın ve onun oluşturduğu dini geleneğin ruh sağlığı için gerekliliğini vurguluyor. İnanç Psikolojisi, Dinin kuralları vardır, inanca dayanır. Bilim, doğası gereği bütün kural ve inançları reddeder. O halde bilim ve din asla birlikte düşünülemez diyenlerin ezberlerini bozacak nitelikte...

Dünyanın yaradılış gayesi nedir?
İnancın psikolojik sağlığa etkileri nelerdir?
Kanıta dayalı din nasıl olur?
İnsan kendini hem özgür, hem de yaratıcının varlığına teslim olmuş hissedebilir mi?
İnanç geni var mıdır?
Din bir takıntı mıdır?
Ruh nasıl bir programdır?
Ruh, beyin, beden ilişkisi nasıl olur?
Bilim ne zaman dinin alanına müdahale eder?
Dua ve ibadetin psikolojik ve fizyolojik faydaları nelerdir?

--------------------------------------------------------


Beyin Kuralları 

Beynin çalışmasını parçalara ayıpır yalın bir dille inceliyor; bunun işyerinde ve okulda ne anlama geldiğini açıklıyor... kelimelerin sayfalardan taşıp yaşamın içine aktığı bir yazı stili.

Lisa TodayYöneticilere, ortalıktaki tüm o aldatıcı bilgilerin içinden doğruları seçmelerinde yardım etme konusunda John Medinadan daha üstün niteliklere sahip çok az insan vardır.

Oliver Sacks Getting Things Done (David Allenin bulduğu ve aynı isimli kitabında açıkladığı, kişinin yapacağı şeyleri zihninden çıkarıp dışarıda kaydetmesi ilkesine dayanan bir metod) ile buluşuyor.Beyinlerimizden en mükemmel biçimde faydalanmamıza yönelik en iyi yöntemleri basitleştirerek anlatmada olağanüstü bir iş çıkartılmış. Medinanın tarzı komik, duyarlı ve son derece sürükleyici. Bu kitabı herkes okumalı.Beyin Kuralları günümüzdeki en aydınlatıcı, en sürükleyici ve en faydalı kitaplardan biri.Medina, hakkında bilgi sahibi olduğumuz belki de en karmaşık şeyi, insan zihnini, ele almış ve bunu da insan zihninin bile kavrayabileceği şekilde açıklamış. Beyin Kuralları sinirbiliminin size evinizde ve işyerinizde nasıl yardım edebileceği üzerine yazılmış en iyi kitap.

-------------------------------------------------------


Psikoakademi\ 

----------------------------------------------------------

Kişilik ve Liderlik 

Kişilik ve Liderlik kavramları günümüzde gizemini korumaya devam etmekte, çoğu araştırmada bir fenomen olduğu vurgulanmaktadır. Bu fenomenlik durumunun albenisinin yanında Türkçe literatürde liderlik ve kişilik konularını ilişkilendirerek inceleyen araştırma ve kitapların sayısının kısıtlı olması bu kitabın hazırlanmasında teşvik edici rol üstlenmiştir. İnceleme iki başlık altında toplanmıştır. Birinci bölümde kişilik, onu oluşturan faktörler, yönleri, katmanları ve özellikleri detaylı olarak ele alınmış, konu kişilik tespitinde kullanılan teknikler başlığıyla sonlandırılmıştır. İkinci bölüm kişilik ve liderlik bağıntısını; yönetsel motivasyon, örgütsel stres ve kişilik ile lider davranışı ve kişilik ilişkisi bağlamında ele almakta, liderlik ve kişilik ilişkisini liderlik tanımı ve teorileriyle açmaktadır. Bu içerik ışığında denilebilir ki yönetsel açıdan Kişilik ve Liderlik, insan kaynağı yönetiminde iki önemli boyuttur. Bu boyutlar çalışmanın genelinde Nasıl lider olunur? sorusuna cevap bulma noktasında okuyucu ve araştırmacılara açıklayıcı perspektifler sunmaktadır. Bunun dışında yine yönetsel açıdan gereksinin duyulan liderlik davranışları geliştirmede

-------------------------------------------------------


NLP\

NLPnin İlkeleri 
NLP (Nöro-Lengüistik Programlama), mükemmellik psikolojisidir. Bütün iyi iletişimciler tarafından mükemmel sonuçlar elde etmek üzere kullanılan pratik becerilere dayanır. Bu beceriler, kişisel ve mesleki gelişim açısından paha biçilmez niteliktedir. NLPnin İlkeleri şu sorulara yanıt verir:
- NLP nedir?
- NLPyi yaşamınızda kişisel, ruhsal ve mesleki olarak nasıl kullanabilirsiniz?
- Yaptığınız her şeyde mükemmelliğe nasıl ulaşırsınız?

Uygulamalarla NLP İşinizde Fark Yaratan Farklılıklar 
Nöre Linguistik Programlama, hayatı doğru olarak algılamanın ve istediğiniz dünyayı yaratmanın yoludur. Diğer kitaplar yapılması gerekenleri sıralarken, Uygulamalarla NLP bunların nasıl yapılacağını gösterir.
NLP konusunda bir rehber olma niteliğini taşıyan bu kitap, çeşitli uygulama ve örneklerle,

- işinizde ve hayatınızın herhangi bir alanında daha başarılı olmak,
- çevrenizdeki insanları etkilemek ve olayların akışını değiştirmek,
- yeni şeyler öğrenme becerinizi geliştirmek,
- hem kendinizin hem çevrenizdekilerin kendini işine adamayı öğrenmesini sağlamak,
- hedeflerinize daha çabuk ulaşmak,
- yaratıcı, yapıcı, etkili ve anlayışlı biri olabilmek için duygularınızı nasıl kontrol edeceğinizi bilmek,
- kendinize ve başkalarına karşı duyarlı davranmak ve çevrenizdekilerin etkileyici ve anlaşılır bulacağı bir şekilde iletişim kurmak
gibi amaçlara ulaşmanın yollarını göstermektedir.

------------------------------------------------------------------

Sosyoloji 

Sosyoloji, kendi alanında en heyecan verici, dikkate değer ve popüler ders kitaplarından biridir.

Kuramsal, uygulamalı ve açıklayıcı tartışmaların kolay anlaşılabilir bir karışımını sunan Sosyoloji, bilgi, anlama ve güveni birlikte oluşturmaya özen göstermiştir. Kitabın önemli özelliklerinden bazıları şunlardır:
- her bölüme özgü anahtar kavramların bir listesini içeren bölüm amaçlarına yer vermesi,
- kitabın arkasında verilen tam, ayrıntılı bir sözlükçeyle desteklenen sayfa kenarı kavram tanımları,
- daha geniş okuma yapmak için gereken materyal ve teşvikle alternatif yollar yaratmak için metnin ilgili bölümlerini birbirine bağlayanbağlantılar kutuları,
- daha ileri düzeyde okuma, yazma ve proje çalışmalarını amaçlayan, gerek metin içine yerleştirilmiş gerekse bölüm sonlarında verilen düşünmeye yönelik sorular,
- konuya göre sistematik biçimde organize edilen açıklayıcı okuma listeleri,
- yeniden inceleme ve gözden geçirip düzeltme yapmayı kolaylaştırmak için her bölümün sonunda verilen kısa özet bilgiler.

---------------------------------------------------


Nlp Sözlüğü 

Nlp bir New Age Cemaati midir?

Belki. Şu kesin ki Nlp çalışmaları kişisel, profesyonel ve ruhsal gelişim, değişim ve dönüşümle ilgilidir. Önce kendi üzerinde çalışarak gerçekten olmak istediğiniz kişi olursunuz sonra etkin bir şekilde başkalarına yardım edersiniz. Kendinizle çevrenizle daha iyi iletişim kurarsınız. Sevgiyle hizmet edersiniz.

--------------------------------------------------


Kuantum Başarı 

Düşüncelerinizin ve bütün isteklerinizin gerçeğe dönüştüğünü görmek nasıl bir şey olurdu?

Bu kitap isteklerinizi gerçeğe dönüştürmek için ihtiyacınız olan
Başarının Bilimini anlatjyor. Kuantum Fiziği ilkeleri üzerine
kurulmuş olan formülle her bakımdan varlıklı ve başarılı bir
yaşam sürmenin yolunu öğreniyorsunuz.

Kuantum Başarı, parmaklarınızın ucundaki zenginlik ve
bolluğun kapısını açmanızı sağlayacak dinamik stratejiler
ve gözünüzü açacak bilgilerden oluşuyor. Bu evrensel kapıyı
açmak için bir an bife durmayın.

Oluşum ve çekırn yasalarının bilimini öğrenerek mutluluğa,
refaha ve başarıya doğru kuantum sıçrama yapabilirsiniz.

----------------------------------------------------------

 

 

 

 

 

 

 

Gelişim ve Öğrenme Psikolojisi 

Gelişim, insana özgü olarak düşünüldüğünde kuşkusuz bir insanlık gerçeği olarak yorumlanabilir. Var olmaya, büyümeye, olgunlaşmaya, daha sağlıklı insan anlamda gelişimin sorunları daha sağlıklı, daha yetkin, daha başarılı insan olma koşullarını arayan bir bilimin sorunlarıdır aynı zamanda.

İnsan, biyolojik, psikolojik ve sosyal-ekonomik gerçeklikle soyutlamadan, ayırmadan temellendirmek, bu kitabın temel bakış açısını oluşturmaktadır.

------------------------------------------------------------


Türkiye\ 

Kitabın ilk basımından bu yana geçen 12 yıl içinde psikoloji ve eğitim alanlarında yapılan araştırma-geliştirme çalışmalarında kullanılan testlerin sayısal olarak bir hayli yol aldığı, ancak psikometrik niteliklerinde ve telif test sayısında umulan düzeyde ilerleme olmadığını gördüm. Kitabın ilk basımında olduğu gibi bu genişletilme çalışmasında da testlerin örneklemi tüm Türkiyeyi temsil edecek düzeyde olmamış, yalnızca İstanbul ve Ankaradan elde edilen kaynaklarla yetinilmiştir. Başlıca kaynaklar Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji ve Eğitim Bölümlerinde tamamlanmış Yüksek Lisans Tezleri, Psikoloji Dergisi (1994 - 2004 yılı sayıları) ve testlerin yer aldığı sınırlı sayıda psikoloji ve psikiatri kitabından oluşmuştur. Bu nedenle kitabın başlığını Türkiyede Kullanılan Psikolojik Testlerden Örnekler: Bir Başvuru Kaynağı (Genişletilmiş İkinci Basım) olarak değiştirdim.

--------------------------------------------------------------------------

Sosyal Bilimlerde Nitel Araştırma Yöntemleri

Sayısal analize dayalı nicel araştırma yöntemlerine alternatif olarak son yıllarda hızla gelişen ve sosyal bilimler alanında gittikçe artan oranda kabul görmeye başlayan nitel araştırma yöntemlerinin, ülkemizdeki araştırmacılara tanıtılması ve bu yöntemlerin çeşitli alanlardaki araştırmalara yapabileceği potansiyel katkısının tartışılması bir zorunluluk haline gelmiştir.

Bu kitap, bir taraftan nitel araştırmanın temel özellikleri ve çeşitli yöntemleri konusunda kavramsal bir temel oluşturmaya, diğer taraftan çeşitli araştırmalardan verilen örneklerle çok boyutlu ve karmaşık olan nitel araştırma sürecini anlaşılır hale getirmeye çalışmaktadır. Açık ve anlaşılır bir dille yazılmış, çeşitli tablo ve şekillerle zenginleştirilmiş olan bu kitap, hem lisans ve lisanüstü düzeydeki araştırma derslerinde, hem de sosyal bilimlerin tüm alanlarında araştırma yapan kişilerin, sık sık başvurabileceği bir kaynak olarak kullanılabilir.

----------------------------------------------------------


Eğitim Psikolojisi Gelişim-Öğrenme-Öğretme 

Bu kitap, Eğitim Fakültelerinde okutulan Eğitim Psikolojisi, Gelişim ve Öğrenme dersleri için ders, Gelişim Psikolojisi dersi için ise bir kaynak kitap olarak hazırlanmıştır.

Eğitim Psikolojisi alanındaki son gelişmeler göz önünde bulundurularak hazırlanan kitabın; Eğitim Psikolojisi ve Öğretmen, İnsan Gelişimi, Öğrenme ve Öğretme, Sınıf Yönetimi olmak üzere dört temel bölümü bulunmaktadır. Kitabın geliştirilmiş yeni baskısında İnsan Gelişimi bölümü yeniden ele alınarak, kapsamı geliştirilmiştir. Kitabın İnsan Gelişimi Bölümü ile ilgili üniteleri Doç. Dr. Yasemin Akman, Öğrenme ve Öğretme bölümleri ise Prof. Dr. Münire Erden tarafından yazılmıştır. Kitabın her iki yazarı da aynı zamanda kitabın tüm sorumluluğunu taşımaktadırlar.

----------------------------------------------------------


Bilişsel Psikoloji 

Konularında uzman dünya çapında bilim adamları tarafından hazırlanan bu kitap ilk defa İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ayşe Ayçiçeği-Dinn tarafından Türkçeye kazandırılmıştır. Kitap bilişsel Psikoloji alanında 16 bölümü içeren oldukça kapsamlı bir eserdir. Hem genel okuyucuya hem de öğrencilere öğretim elemanlarına hitap eden bu kitabın amacı bilişsel psikoloji alanında uzmanların ortaya koyduğu son gelişmeler hakkında okuyucuyu daha derinlemesine bilgilendirmek ve bu sahada araştırma yapmaya teşvik etmektir.Kitapta yer alan bölümlerin çoğunda Günlük Yaşamda Biliş ve Bunu Deneyin! başlıklı kutular bulunmakta bu kısımlarla okuyucu konuların içine dahil edilmeye çalışılmış ve böylece okuyucunun verilen bilgiyi daha iyi öğrenmesi ve daha derin bir anlama seviyesine ulaşması hedeflenmiştir.Her bölüm Bilişsel Nörobilime Işık Tutmaolarak isimlendirilen küçük bir bölüme saklanmıştır. Bu kısımda da, güncel ya da yöntemsel açıdan bilişsel nörobilimin bakış açısı ortaya konmuş ve o bölümün bir anahtar kavramı üzerinde duran yeni bir çalışma tartışılarak güncel bilgiler verilmeye çalışılmıştır.Ülkemizde bilşsel psikoloji alanında Türkçe eser eksikliğini gidermeye çalışan bu eserin Türk bilimine katkıda bulunması ve ilgilenen herkese rehberlik etmesi ümit edilmektedir.

-------------------------------------------------------------


İnsan ve Davranışı  

Bu kitap her çağdaş insanın bilmesi gereken modern psikolojinin temel kavramlarını ilk kez Türk bilim adamlarıın katkılarıyla ve Türk toplum yapısının özellikleriyle kaynaştırarak sunmaktadır.

Bu kitap, Türkiyede psikoloji alanında büyük bir boşluğu dolduracak ve uzun yıllar boyunca öğrencilerin yararlanacağı vazgeçilmez temel bir kaynak olacaktır.

----------------------------------------------------------


Psikolojiye Giriş 

15 yıldır psikolojiye giriş dersi veriyorum. Bugüne kadar kullandığım kitaplar arasında öğrencilerimin en çok severek okuduğu kitap bu oldu.Yazar Prof. Dr. Rod Plotnikin, dergi tarzında modüler bir anlayışla düzenlediği Psikolojiye Giriş kitabının ayırıcı özelliklerini şu şekilde sıralayabiliriz:- Kitap, psikolojinin başlıca yapı taşlarını ele alan 23 modüldenoluşuyor. Modüllerin içerisinde her bir konu başlığı, karşılıklı ikisayfaya sığacak bir biçimde düzenlenmiş. Böylelikle her iki sayfanın sonunda nefes alınıp okunanlar hazmedebiliyor.- Yazar, psikolojiyi görsel materyale dayanarak belletme konusunda uzun yıllara dayanan bir tecrübeye sahip. Bu sebeple kitap, çok zenginbir fotoğraf, çizim ve grafik koleksiyonu ile süslenmiş.- Konular çok sayıda örnek verilerek açıklanmış. Dünyanın dört bir köşesinden verilen bu örnekler, kitabın hedef okuyucu kitlesinin yaş ve kültür düzeyine uygun.- Her bir modülde yer alan Kavram Tekrarı ve Özet Testi bölümleri öğrenilenlerin pekişmesini sağlıyor. Eleştirel Düşünme bölümündeki sorular ise tartışmalara zemin hazırlıyor.- Araştırma Odağı ve Kültürel Çeşitlilik bölümleri; Bellek, Zekâ veAlgı gibi konuların uygulamalı alanlarda nasıl hayata geçirildiğini gösteriyor.- Kitapta çok çeşitli kuramcıların görüşlerine yer veriliyor ve busayede farklı görüşler karşılaştırılarak okunabiliyor.- En son psikolojik araştırmaların sonuçlarına dayanan güncelbir metin.- Kitabın sonunda istatistikleri ve eleştirel düşünme sorularınıncevaplarını ele alan iki ek bölüm ile bir de sözlük var.

----------------------------------------------------------


Sözdeki Füsun: Rubailer

Meclisimizin daima üst katlarında bulunan, yapıcılığı ve mantık üstünlüğü ile tanınan Yasin Hatiboğlunun, bazı şiirleriyle beraber seçkin manzumelerini de okumuştum.

Takdir ettiğim bu gönül adamının bana göndermek lütfunda bulunduğu derin anlamlı yüzlerce rubaisini Sözdeki Füsun adlı kitabında bir arada görmek ise beni hem şaşırttı, hemde sevindirdi.

Şaşırdım, çünkü ömrünü politikaya, ister istemez eleştirici vatan hizmetine vermiş olan muhterem bir dosttan büyük hayat düsturları taşıyan rubailer beklemiyordum.
Aşağıdaki sehl-i mümteni örneklerini okuyacağınız eserleri ve daha birçok benzerleri bulunan rubailerini okuyucna ise sevindim; çünkü edebiyatımız, Arif Nihad hocanın Rubaiyyatı tarzında yepyeni örnekler kazanıyordu.

Yasin Hatiboğlu beyefendiye fikir ve duyguyu meczeden çok zor ve seçkin rubai türüne cesaretle girdiği ve bu tarzın ustaları arasında yer aldığı için tebrikler sunuyorum.

-------------------------------------------------------


Konuşma Sanatı

 Konuşma insanlar arasında iletişimi sağlayan en önemli araçtır. Günlük konuşmalarımızda kelimeleri ne kadar uygun seçer ve yerinde kullanırsak karşımızdakilerle iletişim kurmakta o kadar başarılı oluruz. Güzel konuşan insanlar etrafındakileri çok çabuk etki altına alır ve onlar üzerinde olumlu bir izlenim bırakır. Hoşsohbet dediğimiz kişiler, konuşma biçimleriyle seçtikleri ve takındıkları tavırla, insanların kalplerini kazanmakta ve kendilerini sevdirmekte zorluk çekmez. Konuşma Sanatı bize, bu iletişimi nasıl sağlayacağımız konusunda yol gösterirken sohbetimize nasıl renk katacağımızı ve kişiliğimizi nasıl geliştirebileceğimizi de öğretiyor. Konuşma sanatını üç kısımda inceleyen kitap, ilk kısımda konuşmada sakınılması gereken hususları; ikinci kısımda giderilmesi gereken bozuklukları; üçüncü kısımda ise konuşmada bulunması gereken nitelikleri anlatıyor. 

------------------------------------------------------------------

Dikkat Vücudunuz Konuşuyor 

Yatağa uzanırken uykunuzu getirsin diye elinize aldığınız bir kitabın bütün gece sizi uyutmadığı oldu mu? Dikkat Vücudunuz Konuşuyor böyle bir kitap.
- Dr. Öner Göv

Yıllardır yerli yabancı uzmanların verdiği üst düzey bir çok eğitim programına katıldım, bu kadar etkileyici bir seminerle karşılaşmadığımı rahatlıkla söyleyebilirim.
- Atilla Okumuş
Jumbo Genel Müdürü

İş yaşamındaki başarılarını uzun süredir yakından izlediğim Şerif İzgörenin iş yaşamındaki deneyimlerini iletişim başlığı altında okumak çok etkileyiciydi. Herkesin, hayatla ilgili bir şeyler öğreneceği bir kitap.
- Prof. Dr. Vahap Katkat

34 yaşındayım, 34 yıldır böyle ilginç bir eğitim almamıştım yaşama bakış açıma çok şey eklediğini düşünüyorum.
- Önder Aytaç
Polis Akademisi Öğretim Üyesi

Bu kitap için keyifli ve etkileyici kelimelerinin yetersiz olduğunu düşünüyorum. Farkında olmadığımız bir hayatın bize sunuluşu
- Prof. Dr. Cihan Akçaboy

Okuduğunuz ve unutamadığınız iki elin parmakları kadar kitap vardır, kesinlikle onlardan birisi

- İsmail İğdeli 

-----------------------------------------------------------------


En İyi Terapistim Ben 

Hasta bir insanla sağlıklı bir insan arasındaki en büyük farklardan biri; sağlıklı insanın geleceğin korkularını ve geçmişin yükünü taşımadan, içinde bulunduğu anda herhangi bir kaygı duymaksızın nasıl mutlu yaşayacağını bilmesidir. Biz insanlar geçmiş ve geleceğin o denli etkisi altındayızdır ki; çoğu zaman çocukluğumuzun altın günlerini anarız ya da bizi en fazla keyiflendireceğini düşündüğümüz yaşamımızın bir parçasını sıkça zihnimizde tutarız. Bu durumun nedenini, o günlerin kaygısız ve hayatın sorumluluklarının omuzlarımıza henüz çökmediği günler olmasıdır. Bu nedenle geçmiş terk edilmediği, halen şimdiki zamana sızdığı için kişi hastadır. Ama şimdiyi yaşamak; hayatın anlamını kavrayarak kişinin kendi sorumluluğunu almasıdır. Gelin birlikte bu sorumluluğu paylaşalım. Biri beni kurtarsın yerine; biri benim kendimi kurtarmama rehberlik etsin, yol göstersin mantığı hayata geçirilmelidir. En iyi terapistim, ben bu mantıkla hazırlanmış bir kitaptır. Çünkü kişi kendine ihanet ettiği için hastadır, sıkıntıdadır ve ancak kendi kendinin terapisti olarak şifa bulabilir.Bu süreçte terapistte hastasından bir şeyler öğrenmek zorundadır. Her insan kutsaldır, biriciktir ve kendi birikimleri vardır. Hastasından bir şeyler öğrenemeyen bir terapist kendini tekrar etmeye başlamış demektir ve en iyi ihtimalle bir süpervizyona ihtiyacı vardır. Viyana Anatomi Enstitüsünün kapısında burada ölüler bize öğretiyorlar cümlesi yazar. Terapilerde de her hasta/danışan bize bir şeyler verir ve öğretir cümlesini terapist zihnine yazmalıdır. Başarısı kanıtlanmış bir tecrübe ve profesyonel bir yaklaşım için ulaşabileceğiniz en doğru kitaplardan birini aldınız, rahat olun.

-------------------------------------------------------


Ben   Sadece Kilo Verecektim Hepsi Bu 

Her zaman düzgün bir fiziğe sahip olmayı hayal ettin. Sadece hayalde kaldı ve artık umudunu yitirmeye başladın. Sana hep nasıl kilo vereceğin anlatıldı. Her televizyonda, gazete ve dergide hep seni konuştular. Hepsine inandın. Denemediğin yol kalmadı. Öyle zamanlar oldu ki komşularının bile profesör olduğunu düşündün. Hatırları kalmasın diye onların dediklerini de yaptın... Artık kimseye inancının kalmadığını biliyorum. Emin ol senin geçtiğin bu yollardan yıllar önce ben de geçtim.

Beden Bilgesi Fırat Çakır, eğitimlerinde yıllardır kullandığı deneyimleri ve kilo verme üzerine edinilmiş tüm yanlış bilgileri, yapılmış tüm hataları, doğrularıyla birlikte tek bir kitapta topluyor. Nasıl kilo vereceksiniz? Kilolarınızdan kurtulurken nasıl sağlıklı kalacaksınız? Kilo verirken güçten düşmemeyi, aksine güç kazanmayı nasıl başaracaksınız?
Yaz mevsimine fit bir vücutla girmenin, kışı fit vücutla karşılamanın, ömür boyu sürdürülebilecek büyük bir disiplinin altın anahtarları.

---------------------------------------------------


Kilonuzu Siz Belirleyin

Ey okuyucu; 
Her zaman düzgün bir fiziğe sahip olmayı hayal ettin. Ama hep hayalde kaldı ve umudunu yitirmeye başladın. Sana hep nasıl kilo vereceğin anlatıldı, denemediğin yol, uygulamadığın diyet kalmadı. Bin bir umutla bu uğurda çevrendeki herkesi dinledin ve onların dediklerini dahi yaptın. Emin ol bende senin geçtiğin bu yollardan geçtim. Evet hayal ettiğiniz gibi olmak mümkün!. 

Nasıl kilo vereceksiniz? 
Kilolarınızdan kurtulurken nasıl sağlıklı kalacaksınız? 
Kilo verirken güçten düşmemeyi ve hatta güç kazanmayı nasıl başaracaksınız? 
Hamilelikte sağlıklı beslenmek ve aşırı kilo almamak mümkün mü? 
Stresin kiloya etkileri nelerdir? 
Bel fıtığı nedir, nasıl iyileşir ve sonrasında nasıl korunulur? 
Çok zayıfsınız ve kilo almanız gerekiyor,ama nasıl? 

Yukarıdaki gibi daha onlarca soruya cevap veren elinizdeki kitapta, 
Beden Bilgesi Fırat Çakır, çalışma ve eğitimlerinde yıllardır kullandığı teknikleri, edindiği deneyimleri,kilo üzerine edinilmiş tüm yanlış bilgileri,yapılmış tüm hataları, doğrularıyla bir araya getirdi. 
Ömür boyu sürdürülebilecek kilo yönetimi disiplininin altın anahtarları Kilonuzu Siz Belirleyin Kitabında

----------------------------------------------------


Nlp İle Beyninizi Kullanma Kılavuzu

 Japonlar taze balığı hep çok sevmişlerdi. Fakat Japonya sahillerinde bol balık bulmak mümkün olmamaktaydı. Balıkçılar, Japon nüfusu doyurabilmek için daha büyük tekneler yaptırıp daha uzaklara açılmak zorunda kalıyorlardı. Balık için uzaklara gidildikçe, geri dönmesi de daha çok vakit alıyordu ve tutulan balıkların tazeliği de kaybolmaktaydı. Japonlar tazeliği kaybolmuş balığın lezzetini de sevmemişlerdi. Bu problemi çözebilmek için, balıkçılar teknelerine soğuk hava depoları kurmak zorunda kalmışlardı. Böylece istedikleri kadar uzağa gidip, tuttuklarını da soğuk hava deposunda dondurulmuş olarak saklayabileceklerdi.


Ancak Japon halkı, taze ile donmuş balık arasındaki lezzet farkını hissedebiliyor ve donmuş olanlara fazla para ödemek istemiyordu. Balıkçılar bu defa teknelerine balık akvaryumları yaptırdılar. Balıklar içeride biraz fazla sıkışacaklardı, ama yine de canlı kalabileceklerdi. Japonlar canlı olmasına rağmen, bu balıkların da lezzet farkını anlayabiliyorlardı. Hareketsiz, uyuşmuş vaziyette günlerce yol gelen balığın, canlı, diri, hareketli taze balığa göre lezzeti yine de beğenilmiyordu. Balıkçılar nasıl olacakta Japonyaya taze ve lezzetli balığı getirebileceklerdi?

Siz olsaydınız ne yapardınız?

Japonlar balıkları yine teknelerindeki akvaryumlarda tuttular, ancak içine küçük bir de köpekbalığı attılar. Bir miktar balık köpekbalığı tarafından yutulmuştu, ama geride kalanlar son derece hareketli ve taze kalabilmişlerdi. Buradan da görüleceği üzere problemlerden uzaklaşmaktansa içine atlamak, boğuşmak ve onları yenmek gerekir.
Problemlerimiz çok ve çeşitli olabilir. Ümitsiz olmayın. Onları tanıyın, organize edin, kararlı olun, daha çok bilgi ve yardım desteği ile onlarla savaşın.


Beyninize bir köpekbalığı atın ve nelere ulaşabileceğinizi o zaman görün...

----------------------------------------------------------------


Steve Jobs Apple

Bu cesur ve tamamen resmî olmayan portre, Steve Jobsın işletme tarihindeki en büyük ikinci oyunu nasıl sahnelediğini anlatıyor. Kitap, bizi, 1970lerdeki Silikon Vadisinin baş döndürücü günlerine geri götürüp Jobsın olağan dışı hayatına sokuyor: Lisede toplum dışına itilmiş bir öğrencilik hayatı...İlk kurduğu şirketin iflası...gözden düşüşü...Appleın ve bilgisayarın gelişim serüvenin arkasındaki itici güç hâline gelerek ilk büyük başarıya ulaşması...Müthiş dönüşü üzerinde çalışarak Pixarla birlikte eğlencesanayinde devrim yapışı...Appledaki tahtını geri isteyişi...Ve iPodun sıra dışı başarısıyla, dijital çağın muhtemelen en büyük yenilikçisi olarak saygınlığını geri kazanışı...

-------------------------------------------------------


Resimli İngilizce Sözlük / İngilizce - Türkçe 

Büyük bir gayret ve titizlikle hazırlanan bu sözlük; İngilizce sözcükleri doğru anlamanıza ve kullanmanıza yardımcı olacaktır. Sözlükte:

• Özenle seçilmiş 5000den fazla sözcük ve terim sade, anlaşılır bir dille sunulmuştur.

• Her sözcüğün okunuşu, türü ve Türkçe karşılığı verilmiştir.

• Sözcüklerin cümle içinde kullanımını gösteren 7500den fazla örnek cümle bulunmaktadır.

• Sözcüklerin kolay anlaşılmasını sağlayan 800den fazla renkli resim kullanılmıştır.

• Düzensiz fiiller (İrregular verbs) ve kişi adları (common forenames) tablo şeklinde verilmiştir.

• Hareket belirten fiiller, sporlar, vücudun bölümleri, kaplar, giysiler, hayvanlar, meyve ve sebzeler, meslekler, yiyecekler ve içecekler tam sayfa resimlerle gösterilmiştir

-------------------------------------------------------


Hayatınızı Değiştirecek Öyküler - 1

 Hepimiz bizi zaman zaman mutsuzluğa sürükleyecek zorlu bir hayat mücadelesi veriyoruz. Gündelik kaygılar, iş hayatımızdaki koşuşturmalar zihnimizi bulandırıp gönül gözümüzü körleştirebiliyor. Oysa başımızı gömdüğümüz sıkıntılarımızdan bir çıkartabilsek varolmanın başlı başına bir mutluluk kaynağı olabileceğini keşfedebiliriz. 

Hayatımızı Değiştirecek Öykülerde, gönül gönümüzün önüne düşen perdeyi bizim için aralıyor Hakan Büyükdere. 

... Hayatımın en zor dönemlerinden biriydi. İflas etmiştim. Elimdeki gayrimenkulleri, borçlarımı ödemek için tek tek elimden çıkarıyordum. Yaşama ve çalışma sevgimi iyice yitirmiş, kendimi sigara ve alkolle avutur hale gelmiştim. Sağlığım günden güne bozuluyordu. Böyle bir günde ellerim cebimde bir caddede karşıdan karşıya geçerken, belden aşağısı olmayan bir adamı bir kay kay üzerinde karşıya geçerken gördüm. Yaya kaldırımına çıkabilmesi için benden yardım istedi ve ona yardım ettikten sonra bana: 
- Teşekkürler bayım, ne güzel bir hava değil mi? Üzüntülüsünüz ama, her şey o kadar kötü olamaz dedi...

----------------------------------------------------------------------

Tanrılar Okulu

Hep aynı olaylarla karşılaşıyorsun, çünkü sende hiçbir şey değişmiyor! Her şey benzerini kendine çeker. Cennet parçacığı cennete doğru, cehennem parçacığı cehenneme doğru yol alır

Lupeliusa göre yeryüzü, insanların sıralar halindeki idam mahkumları gibi yaşadıkları kozmik bir hapishane, dünya boyutunda bir zindandır. Bu vizyonun son ve kesin bir yenilgi oluşturduğu yargısına varmak yerine, göz kamaştıran çılgınlığıyla cesurca bir plan tasarlar. İnsan için, onu olanaklının sınırlarının ötesine geçirecek bir serüven düşler; kaçınılmaz görünen ölümcül yazgısından kaçış ve dünya yasalarından kurtuluş.

İster bilinçli, ister bilinçsiz verilmiş olsun, kişinin başına kendi rızası olmadan hiçbir dış olay gelemez. Öncelikle psikolojisinden geçmeden, hiçbir şeyle karşılaşamaz.
Düşünce bu yüzden çok güçlüdür. Düşünüş Yazgıdır.

Varoluş bizim buluşumuzdur ve bu yüzden sadece bize bağlıdır.
Bu dünyadaki yaşantı, bir Tanrılar Okuludur.

-------------------------------------------------------------------

10 Adımda Web Tasarımı  

Web Tasarımı yapmak hiç bu kadar kolay olmamıştı. KODLAB Yayıncılıktan yepyeni bir serinin ilk kitabı: 10 Adımda Web Tasarımı.

Kitapta yer alan basit ve kolay anlaşılır konular ile 10 adımda web sitenizi yapacaksınız. Uyguladığınız siteyi kolaylıkla yayınlayabileceksiniz. Ayrıca beraberinde verilen DVD ile web tasarımı yapmak için hiç bir ilave programa ve dokümana ihtiyacınız kalmayacak!

Bu kitap ile hiçbir program ve programlama bilgisine sahip olmadan kendi başınıza bir web sitesi yapabilecek seviyeye gelebileceksiniz. Yapacağınız web sitesinide yazılarınızı, resimlerinizi ve videolarınızı kendi sitenizde yayınlayabileceksiniz.

Web sitenizi ziyaret eden kişilerin sizinle iletişim kurabilmeleri için web formları oluşturabilecek ve e-mail alabilecek ve gönderebileceksiniz. Ayrıca web sitenizin içeriğini dilediğiniz zaman kolaylıkla değiştirebilecek ve web sitenizi güncelleyebileceksiniz.

----------------------------------------------------------


Öğrenme Sanatı  

Kendi yeteneklerinin farkında olan öğrenciler başarı için daha yüksek bir şansa sahiptirler. Bunu gerçekleştirmek için gerekli yetenekler öğrenilebilir ve Öğrenme Sanatı kitabının başlıca amacı bu basamakların öğretilmesidir. Öğrencilere, kendi motivasyonlarının öneminden başlayarak edilgen bilgilendirme sürecinden, etkin sınıf katılımına geçmek için ve eğitimlerinden sorumlu olmak için somut yöntemler anlatılmaktadır. Kitap, bir öğrenci olma sanatı başvuru yapıtı olma niteliğine sahip olarak, felsefe, psikoloji, eğitim, yaratıcılık ve doruk performans çalışmalarını içerir. Motivasyon, öğrenme engelleri, kendini tanıma ve yoğunlaşma konuları üzerinde duran Ramsland, düşünme, yaratıcılık ve maksimum kişisel ve akademik fayda sağlamak için önemli bilgiler vermektedir. Günümüz öğrencileri temel önerilere gereksinim duyarlar ve bu öneriler öğrenme sürecinin kişisel dinamikleri ile başlamalıdır.

------------------------------------------------------


Bir Dakika Hayatınızı Değiştirebilir

Steve Goodier, Hayat Destek Sisteminiz isimli internet grubunun yayıncısıdır. Bu iş için kariyerinden bile vazgeçen Goodier, 100 ülkeye yayılmış yüz binlerce okuyucusuna gün aşırı yolladığı öykü ve denemelerle, yıllardır insanların içini umut ve sevgiyle doldurmaya devam etmektedir.Bir Dakika Hayatınızı Değiştirebilir uzun yılar dünyanın dört bir köşesindeki insanlara gün aşırı yollanan bu 60 saniyelik umut ve yüreklendirme öyküleri arasından yapılmış bir seçkidir.Başka ABD olmak üzere dünya üzerinde pek çok insanın hayatını değişteren bu harika öyküleri ve denemeleri okurken bazen kahkahalara boğulacak, bazen de göz yaşlarınızı tutamayacaksınız. Ama sonuçta, hiç sıkılmadan bir solukta okuyabileceğiniz bu öyküler ve denemeler, uzun zamandır aradığınız pozitif değişimi yakalamanıza yardımcı olacaktır.

------------------------------------------------------


Geleceği Yönetmek 

Bu bir dilek kitabıdır. Ken ve Terry, uluslarımızı ve organizasyonlarımızı kuşatan yeni zorluklarla, Don Kişot gibi kılıçlarımızı çekip mücadele etmek yerine, bizi gelişime ve yeniliklere giden bir yola çıkarıyorlar. Bizi tünelin ucunda bir ışık olduğuna ikna ediyorlar ve bazı gerçekleri kabul edersek, o ışığa ulaşabileceğimizi gösteriyorlar.

Fikirlerinin temeli bugünün şirketleri için devamlılık ile gelişim arasında bir dengenin oluşturulması. Birisi diğerinden daha öncelikli değil. İkisi de krıtik ve gerekli. İş hayatında bu ikisinin birden uygulandığı çok seyrek görülüyor. Birçok lider bunlar arasında bir denge kurduğuna inanıyor. Halbuki bugün hayatta kalabilmenin kaygısı daima yarına verilen önemden fazla oluyor.
Ruud Koedijk,
KPMG Üst Komite Üyesi ve KPMG Avrupa Grubu Başkanı
Jon Madonna

Başkan KPMG

---------------------------------------------------------------

Etkili ve Güzel Konuşma Teknikleri

İnsanlığa Verilen En Güzle Armağan Konuşmak! Türkçeyi Güzel Kullanmak!

Konuşmak, insanlara verilen en güzel armağanlardan biridir. İnsanları diğer canlılardan ayıran en önemli özellik ve insanlar arası iletişimin en güzel ve kolay yoludur.

Elinizdeki kitap, bu iletişimin yolunu en iyi şekilde kullanmanız için hazırlanmıştır. Konuştuğunuz ve sizi dinleyen kişi ya da kişilere nasıl hitap etmeniz gerektiği, ses tonu ayarlaması, vurgu, ses temposu, beden dili kullanımı, sesin dengelenmesi, konuşma hazırlığı, konuşmada kullanılacak malzemeler ve sıralaması, kullanılacak belgeler, konuya hakimiyet taktikleri, dış görünüş ve kıyafetlerle ilgili birçok konuda bilgi sahibi olacağınız bir kitap.

-------------------------------------------------------


İdeal Öğretmen 

1880li Yıllarda Moskova Üniversitesinin bütün profesörleri, öğrencileri ve Moskovanın aydınlar grubu, büyük bir şaşkınlık yaşıyorlardı. Çünkü tanık oldukları şey, o güne kadar görülmemiş bir şeydi... Üniversitenin en genç Matematik Profesörü S.A. Raçinski, Üniversitedeki kürsüsünden istifa edip ayrılmış, Rusyanın Smolenska Eyaletinin Tatevo Köyünde öğretmenliğe atanması için Eğitim Bakanlığına bir dilekçe vermişti.

----------------------------------------------------


Öğrenimin Taosu 

Bu kitabın seksen bir bölümünü okumadan önce veya belki de onları okuduktan sınra, burada, bu kitabın neden ve nasıl bir kitap durumuna geldiği hakkında size yardımcı olabilecek birkaç parça arka plan bilgileri bulunmaktadır.

Bu kitapta buılacağınız ilkeler, Taoizm felsefesinin ekseninde bulunan ve bilgelikle ilgili eski bir Çin kitabı olan Tao Te Chingin seksen bir bölümlük mesajlarına dayanmaktadır. Kitaptaki düşüncelere aşina olduğunuzu keşfedeceksiniz. Çünkü, kitap (sabır, dürüstlük ve sadelik) gibi dünyamızın tarihi boyunca birçok kültür tarafından paylaşılan erdemleri savunmaktadır. Ancak o, öğütün özel birleşimleri de eşsizdir. Bugün, Tao Te Chingin bin sekiz yüzün üzerinde yorumu ve altmıştan fazla İngilizce çevirileri vardır. Ayrıca, düzinelerce yazar yıllar boyunca yaşamın çeşitli yönleri üzerinde onun anlamını yorumlamışlar. Fiziğin Taosundan, Hıh!ın Taosuna kadar batılılar, Taoist yorumların bu karmaşık dünyamızda yaşamı daha iyi anlamamıza ne kadar yardımcı olduğunu keşfetmişlerdir. Tao Te Chingin saygın yazarı Lao-tzu büyük bir öğretmen olduğundan çalışması özellikle tüm düzeylerdeki her çeşit öğretmen için önemli mesajlar taşımaktadır.
- Greta K. Nagel

-------------------------------------------------------


Her Şey Seninle Başlar 

Çaresizlik öğrenilmiştir. 
Başarılı olmak da öğrenilebilir.
Sende sandığından fazlası var! 
Gelebileceğin en iyi yerde değilsin.
Yeni bir hayat için gereken, yeni bir akıldır. 
Doğru şeyi yapmak için yanlış zaman yoktur.
Rüzgarı suçlamayı bırak, yelkenleri kullanmayı öğren!
Seyirci koltuğundan sıkıldıysan, sahneye çık. 
Zirvede her zaman bir kişiye daha yer var.
Her şey seninle başlar! 
Başkaları yapabildiyse, sen de yaparsın.

Hayatta ya tozu dumana katarsın, Ya da tozu dumanı yutarsın.
Seçim senin!

-----------------------------------------------------


İçindeki Uyuyan Güzeli Uyandır

Çünkü Uyandığında Seni Bekleyen O Muhteşem Hayata Gözlerini Açacaksın

İnsan bir güzel olarak doğar. Büyüdükçe kendini büyük zannedenlerin oturduğu tahtı sallamaya başlar. Minik güzelle baş edemeyen büyükler, öcü, cin ve dev gibi hayali canavarlarla onu uyutmak isterler. Minik güzel büyüdükçe gelenek, ayıp, disiplin, not korkusu gibi gözle görülmeyen silahlarla sindirilmeye çalışılır. Maalesef güzel doğanların büyük bir çoğunluğu daha gençlik çağına gelmeden uyur. Çünkü bizim eğitim adına verdiğimiz bilgilerin çoğu aslında onu uyutmaktan ve uykusunu derinleştirmekten başka bir işe yaramaz.
Bu kitapta dünyaya muhteşem olarak geldikten sonra iyi niyetlerle uyutulan, içindeki güzelin uyuduğunu fark eden ve onu uyandırmak için çırpınan bir sevgi yolcusunun serüveni var. 
Eğer sen de içindeki güzeli uyandırmak istersen hadi gel arkadaş olalım. Bu kitabı okuyup arkadaşlığımızın tadına bakman amacıyla gözlerini dört dakika ödünç verir misin?
İçindeki güzel uyandırılmayı beklerken sen hâlâ neyi beklediğini hiç düşündün mü?

-----------------------------------------------------------------


Türkleri Anlama Kılavuzu 

Madde 8- Pazartesi sabahı ve Cuma okul çıkışı, bayrak töreni öncesinde, okul müdürü evladım konuşmayı kes, arkadaki oğlum önüne dön, öndeki arkana dön, sırayı bozma, bak hatâ konuşuyor, kime diyorum vs... bağnşlanyla müdür olduğunu hisseder, hissettirir...
Madde 39- Misafirlere hoş geldin dedin mi?.. çocuğa yaşatılacak en büyük kabuslardan biridir... Gelen misafire, ebeveyne göstere göstere hoş geldin deyip, kabustan kurtulmak gerekir...
Madde 60- Düğün salonunda halay ekibi, Önce pistte çember oluşturarak coşar. Ardından masaların arasından geçerek halaya yeni kişiler alınır. En sonunda düğün salonunun duvarları boyunca halay çekilir. Ve nihayet balaydan kopmalar başlar... Halay ekibi dağılsa da, 2-3 kişi şuurunu kaybetmiş şekilde halay çekmeye devam eder... Çok sonra anlaşılır ekibin dağıldığı...
Madde 75- Sokak ortasında aşka gelip sevişen, kedi, köpek, at gibi hayvanlar öncelikle hoşt, kist, pist, aloooo denilerek uyarılır... Sevişme halinin devam etmesi durumunda hayvanlar sopa ve benzeri bir cisim kullanılarak ayrılır...
Madde 87- Alaturka tuvaletlerin en garip aksesuarlarından biri olarak; taharet musluğuna sabitlenrniş hortum dikkate şayandır... Başparmakla hortum ucu kapatılıp, musluk açıldıktan sonra eser miktarda tazyik sağlanır ve temizlik gerçekleştirilir... Otogar, lokanta, kahvehane tuvaletlerinde hortumlu musluklara rast gelmek çokça mümkündür...
Madde 106- Korna bir selamlaşma aracı olarak kullanılabildiği gibi, trafiği açacağı d üşü ncesiye öndeki aracı harekete geçirmek maksadıyla da kullanılır... Taksi, minibüs benzeri toplu taşıma araçlarında şoförün, yolcu adayı gördüğünde kornaya asılması Bineceksen tavrımı ona göre belirleyeceğim, yoksa hızlanacağım anlamına gelir... Yol boyunca kısa aralıklarla potansiyel yolcuların yer alması korna sesinin sık sık duyulmasını sağlar...

-------------------------------------------------------------------

Cesaret Veren Öyküler  

------------------------------------------------------------------


Beyninize Hoş Geldiniz 

Arabanın anahtarını nereye koyduğumuzu neden unuturuz da araba kullanmayı hiç unutmayız? Beynimizi hayatımızın her anında kullanıyor olmamıza rağmen, pek azımız onun nasıl iş gördüğü hakkında bilgi sahibiyiz. Bildiğimizi düşündüğümüz şeylerin büyük kısmı, aslında kulaktan dolma bilgilerden oluşuyor; mesela beynimizin sadece yüzde onluk kısmını kullanıyor olduğumuz ya da içki içmenin beyin hücrelerinin ölümüne neden olduğu. Oysa nörobilim, beyinle ilgili bu türden bilgilerin doğru olmadığını çoktan ispat etmiş durumda. İki ünlü nörobilimci, bu kitapta gazete manşetlerinde gördüğünüz ve katıldığınız davetlerde ayaküstü sohbetlerinizde bahsettiğiniz konuların ardında yatan araştırmaları açıklıyor. Acaba Mozart dinlemek gerçekten de bebeğinizi daha zeki yapar mı? Matematik söz konusu olduğunda, erkekler hakikaten de kadınlardan daha mı başarılı? Yumurta kapıya dayandığı zaman bir odaya kapanıp sınavdan önce pek çok bilgiyi aklınıza kazımaya çalışmak işe yarar mı? Beyninize Hoş Geldiniz beyni olan herkes için bir kullanma kılavuzu olma niteliği taşıyor. Bu kitap size jet lag ile nasıl daha iyi başa çıkacağınızı, bir inme geçirmekten ne zaman endişe etmeniz gerektiğini ve yaşınız ilerlerken beyninizi nasıl sağlıklı tutacağınızı anlatacak.

----------------------------------------------------


Noktanın Sonsuzluğu 3 

Noktanin Sonsuzlugu Üçüncü Kitap Peygamberlik ve Peygamberler, Dinler, Islamiyette Egitim Mertebeleri, Islamiyette Temel Kavramlar, Iman, Ibadet, Fark Alemleri, Mertebeler, Hurufat-i Ilahiye Noktada ne uzunluk, ne derinlik ne de genislik vardir. Nokta sekilsizdir. Ne zaman harf haline gelirse o zaman sekillenir. Kelimeler mananin suret giymis halleridir ve sureti tam olarak anlamadan sireti (özü) anlamak mümkün degildir. Gerçek namaz, Allaha vuslat etmek demektir. Asil namaz, aynasini bulup onunla görüsmektir. Bu görüsme, hem maddeten hem de manen yapilacaktir. Çünkü Onun maddesi ile manasi birbirinden ayri degildir. Gerçek anlamiyla oruç, günesin dogusundan batisina yani insanin dogumundan ölümüne kadar, kötü ahlaktan ve o ahlak ile yapilacak kötülüklerden sakinmak ve o kötü ahlaka düsmemek olarak algilanmalidir. Noktanin Sonsuzlugu, tasavvufun temel kavramlarini derinlemesine açiklayan bir kaynak kitaptir. Lütfi Filizin yillar süren sohbetleri, konusmadaki akici üslup korunarak ve dilin anlasilir olmasina özen gösterilerek hazirlanmistir. Dört ciltten olusan kitabin üçüncü cildi Peygamberlik ve Peygamberler, Dinler, Islamiyette Egitim Mertebeleri, Islamiyette Temel Kavramlar, Iman, Ibadet, Fark Alemleri, Mertebeler, Huufat-i Ilahiye konularini içermektedir.

---------------------------------------------------


Noetik Akıl ve Korteks İrade

Binlerce yıl önce, Büyük İskender?in hocası olan Aristo, Büyük İskender?e sadece ?dünyayı fethetmenin yolunu? göstermemişti. Ona ?Noos?dan bahsetmiş ve Noetik Akıl bilgisini vermişti. Bu bilgi sayesinde İskender, büyük ve yenilmez bir fatih oldu.

Şemsi Tebrizi, Mesnevi?yi yazsın diye Mevlana ile halvete girdiğinde, konu Kadim bilgi olan Noetik Akıl bilgisinin kitap haline getirilmesiydi. Şems, Mevlana?ya yolu gösterdi, ona Ezoterik Kâinat?ı anlattı.
Fatih?in hocası Akşemseddin, ona sadece sultanlığı değil kadim Noetik bilgisinin sırlarını anlatmıştı.
Büyük gizemci yazar Jorge Luis Borges; ?Alef? ve ?Kum Kitabı? isimli eserlerini yazarken Noetik Akıl bilgisinden yararlanmıştı
Edgar Alan Poe, James Joyce ve Yahya Kemal Beyatlı Noetik Akıl kapısından bakarak derin metafizik şiirlerini yazdılar. Ünlü teorik fizikçi ve manyetizmacı Nikola Tesla ve Einstein da Noetik Akıl kapısından içeriye girmiş ve öğretiye vakıf olmuşlardı.
Rockefeller ailesinden Bill Gates?e kadar birçok isim Noetik Akıl sırları ile ilgilenmişlerdi.

Ve işte Noetik Akıl bilgisi şimdi kapılarını sizlere açıyor?
Kapıdan girin ve yeni bir dünya ile karşılaşın, gözünüzün ve aklınızın önündeki perdeler kalksın.

Noetik Akıl ve Korteks İrade bilgisi ile aklın ve düşüncenin gizemli dünyasında dolaşmakla kalmayıp, artık anlamaya başlayacaksınız. Görünmez olan size görünür olacak, uzak olan yakınlaşacak, derinleşmenin sırlarına bu eserde ulaşacaksınız.
Kadim bilgeler gizleyerek açıkladılar, açıklayarak gizlediler. Biz ise Noetik Akıl ile Kadim bilgeliğin kapılarını açıyoruz. Önce teorilerini kuruyoruz, içinize sinsin, derinleşin diye. Hikâyelerle, örneklerle anlatıyoruz yaradılışın ve Ezoterik Kâinat?ın sırlarını. Bilmekten öteye geçiyorsunuz çünkü meselelere yeni bir perspektiften bakmanın tekniklerini anlatıyoruz, sizlere.
Noetik Akıl, Düşünce Gücü?nün fizik âlemlere etki etme gücünü kanıtlıyor, gösteriyor ve teknikleri ile anlatıyor.
Sınırsız SÜPER AKIL ve DÜŞÜNCE GÜCÜ?nün MUHTEŞEM dünyasına bu kitap ile girin?
SİZİ SÜPER AKLIN DÜNYASINA DAVET EDİYORUZ?

----------------------------------------------------


Psikodrama Grup Psikoterapisi El Kitabı 

Psikodarama Grup Psikoterapisi, Türkiye?de son on yılda büyük bir çıkış yaşamaktadır. Elinizdeki kitap meslek adamlarına bir el kitabı, alanı tanımak isteyenlere ise bir bilgilendirme kitabı niteliğindedir. Dünya Grup Psikoterapileri Derneği Başkanı David Kipperın bu kitap için yazdığı bölüm ve yeni konuk yazar Zerka Morenonun bu bölümeitafen yazdığı cevap yazısı ile piyasaya yeniden çıkan Psikodrama Grup Psikoterapisi El Kitabı yalnızca dinamik bir tartışma ortamı yaratmakla kalmamakta, grup psikoterapisi alanında yararlanılabilecek olan ve bugün psikoterapiden eğitime, tiyatrodan iş dünyasına kadar zengin bir kullanım alanının kapılarını okuyucuyabiraz daha açmaktadır. Bir başvuru kaynağı olma özelliği kitaba ayrı bir değer vermektedir.Konuk Yazarlar:David Kipper ?Psikodramanın Değişen Karakteri?(Changing Character of Psychodrama) Zerka Moreno ?David Kippera Cevap? (A Response to David Kipper) Neşe Karabekir Bireysel sikodrama

--------------------------------------------------


Anılar, Düşler, Düşünceler 

Çağımızın en ünlü düşünür ve psikiyatristlerinden Carl Gustav Jung, bu kitabın oluşmasına razı geldiğinde seksen yaşını geçmişti. Razı gelmek deyimi yadırganmamalı, çünkü Jung özel yaşamını ortaya sermekten hiç hoşlanmayan biriydi. Özgeçmişini yazması konusundaki bütün yaklaşımları geri çeviriyordu. Karar vermesi uzun sürdü, ama verince de kendini bu işe adadı. İki yılı aşkın bir süre Aniela Jaffe ile anıları üzerinde çalıştı. Yine de içi rahat değildi. Bu malzemeyi bir ömür boyunca korudum diyordu. Hiçbir zaman açıklamak istemedim. Buna da saldırırlarsa öbür kitaplarımdan çok daha fazla etkilenirim. Yalnızlıktan yeterince acı çektim. Eyübe Yanıt bu denli gürültü kopardığına göre, anılarım daha da beter tepki alacak. Bu özgeçmiş, bilimden edindiğim bilgilerin ışığında yaşamımın öyküsü. İkisi bir bütün. Yaşamım bir anlamda yazdıklarımın özünü oluşturuyor, yazdıklarım yaşadıklarımın özünü değil. Tüm düşüncelerim ve çabalarım aynı zamanda benim. Bu nedenle özgeçmişim, benin yalnızca küçük bir parçası. Carl Gustav Jungun yaşamının ilk yıllarından başlayarak son yıllarına kadar, Anıları, Düşleri, Düşünceleri, yirminci yüzyılın bu son derece önemli düşünür ve psikiyatristinin ilginç ve bir o kadar da saklı kişiliğini olabildiğince ortaya koyması yanında, önce hayranı olduğu sonra görüş ve kavram ayrılığına düştüğü büyük usta Sigmund Freudla ilişkilerine ve onun kuramlarına ilişkin düşüncelerine de ışık tutuyor.

---------------------------------------------------


Yüz Okuma

--------------------------------------------------

İnsan Zihnini Kontrol Etmek

(...) Yeni teknolojiyi test etmek için, net bir bilgi vermeden habersiz insanları deneysel kobay faresi gibi kullanmanın herhangi bir haklı tarafı olabilir mi? İkinci Dünya Savaşından sonra Almanyada kaç insan, insan deneyiminin yapılacak doğru şey olduğuna inandığı için boyunlarından asjmak üzere da-rağacına gönderildi? Bu duruşmalardan büyük ölçüde sorumlu olan ülke, Birleşik Devletler, rızaları olmadan ya da deneylerin yapıldığından bile haberleri olmadan binlerce vatandaşı üzerinde deneyler yaparak insan haklarına yapılan bu ihlallere devam edecekti. (...) 

---------------------------------------------------

Gizli İkna Taktikleri 

İstediğiniz kişiye 8dk da nasıl evet dedirtirsiniz?in yazarından

Gizli İkna Taktikleri, psikoloji, dilbilim, satış teknikleri ve iletişim alanındaki en son araştırmaların bir sentezini sunarak, dilediğiniz kişiyi, dilediğiniz konuda ikna edebilmenin yöntemelerini gösteriyor.

Kitabı inceledikçe kullanabileceğiniz ve sahip olduğunuz becerileri geliştirebileceğiniz yeni fikirler ve teknikler bulacaksınız. Satış sektöründe çalışanlar Gizli İkna Taktikleri sayesinde satışlarının anında artırabilecek. Ne iş yapıyor olursanız olun, bu kitap işinizi daha iyi yapmanızı sağlayacak.

Unutmayın, ikna sadece işyerinde değil; herkesin her an kullanması gereken bir beceridir. Hâlâ ikna olmadınız mı? O halde kitaba bir göz atın. Kesinlikle ikna olacaksınız...

---------------------------------------------------


Bir Psikologun İtirafları 

Kitabımda yazılanlar bir psikolog olarak sadece beni bağlar.

Psikolog Nur Yaycıoğlu

Bu kitap, tamamen gerçek yaşamlara ve deneyimlere dayanmaktadır. Bu kitapta gerçek yaşam öykülerinden kesitleri ve kişilik çözümlemelerini bulacaksınız. Türkiyenin psiko-sosyolojik yapısıyla ilgili yapıcı eleştiriler yine gerçek olayların, sahici kişiliklerin ve kurumların incelemeleriyle ele alınıyor. Ülkenin beyninden yüreğinden eksik olmayan dertlerin, acıların, adaletsizliklerin öyküleri psikolojinin savunma mekanizmalarıyla ve vaka çözümlemeleriyle iç içe anlatılıyor. Bu milletin başına ne geliyor ise psikoloji bilmeyişinden geliyor. Toplum olarak yaşadığımız felaketler, çoğalan davranış bozukluklarının psikodinamiklerinin neler olduğunu bilmememizden kaynaklanıyor.

----------------------------------------------------------------


Düşünen Hayvan Bir Canlılar Psikolojisi Denemesi 

Nadir Bencan, şaşırtıcı bir çalışma olan Düşünen Hayvanla bizlere, kendisinin de belirttiği gibi, bir canlılar psikolojisi denemesi sunuyor. Felsefe, psikoloji, sosyoloji ve ilgili çalışma alanlarından derledikleriyle, yönelttiği eleştirilerle Nadir Bencan, önyargıları sarsan, kabullenmişliklerimizi zorlayan bu kitapla, okuruna merhaba diyor.Yayımlanma süreci başlı başına bir serüven olan Düşünen Hayvan, anlaşılır dili, sürükleyici ve eleştirel içeriğiyle okurunu bir dost edasıyla sarıyor ve düşünme kalıplarını zorlamaya davet ediyor. Göz önünde olana bir kez daha bakmaya yönelten Bencan, bu çalışmasıyla yalnız alanda çalışanlara değil, düşünme alışkanlığına sahip her okura hitap ediyor.

---------------------------------------------------


Grupla Psikolojik Danışma İlke ve Teknikleri 

Psikolojik danışmanlıkta kullanılan yöntemlerden biri olan grupla psikolojik danışma konusunda kısa, öz anlatımıyla temel bir eser olan bu çalışmada; grupla psikolojik danışmanın temel ilkeleri ve grupla psikolojik danışmada kullanılan genel teknikler verilmektedir. Konular; grupla psikolojik danışmaya genel bir bakış, grupla psikolojik danışmaya ilişkin kavramlar, psikolojik danışman, psikolojik danışma grubunun özellikleri, grupla psikolojik danışmada terapötik güçler, grubun evreleri, grupla psikolojik danışmada amaçlar, direnç, transfer, alıştırmalar ve grupla psikolojik danışmada güçlüğü olan danışanlar başlıkları altında ele alınmıştır. Bu kitap üniversitelerde konuyla ilgili lisans, yüksek lisans ve doktora düzeyindeki derslerde öğrencilerin faydalanabileceği bir çalışmadır.

 

 

 

------------------------------------------------------Üç Psikolojik Soru

Beni çok kızdırdın!
Senin yüzünden mutsuzum.
Gururumu kırdın, beni gücendirdin.
Bakışlarınla beni ürkütüyorsun!
Duygularımızın nedenleri nerdedir?
Duyguyu yaşayan kişiye bu soruyu yönelttiğimizde çoğunlukla karşıdaki işaret edilir. Üç Psikolojik Soru da, Kadir Özer üç temel soruyu işleyerek duygularımızı sahiplenmenin önemini kavratıyor.

Değişmemek, değişmekten daha kolay göze alınan bir süreçtir. Değişmemek, aynı kalmaktır. Değişmek ise; bireysel varoluşun zenginliklerini, seçeneklerini yaşama geçirebilme
cesaretidir.
Duygularımızı sahiplenerek, değişimin gücünü kendi bahçemizde hissederek yaşamımızı anlamlı kılmak yanlızca bizim seçimimizdir.


----------------------------------------------------

NLP Neuro Linguistic Programming Zihninizi Kullanma Kılavuzu  

NLP denilen büyülü yöntemi öğrenmeniz ve uygulamanız yaşamınızı şans ve tesadüflere bırakmak yerine, kendi istediğiniz biçimde yaratmanız anlamına gelir.

 

 

NLP hem bilinci hem bilinçaltını etkin bir duyarlıkla kullanmaya yönelik, zihinsel sürecin işleyişini yeniden yapılandırma tekniğidir.

NLP ile çok hızlı sonuç alabilirsiniz; aylar yıllar süren bir süreci, (örneğin bir fobiden kurtulmayı) bir kaç saat, hatta birkaç dakikaya bile indirebilirsiniz.

NLP ile:
* Sizi engelleyen fobilerinizi yenebilirsiniz. 
* Size zarar veren alışkanlıklarınızı değiştirebilirsiniz. 
* Kendinizi motive etme tekniklerini öğrenebilirsiniz. 
NLPnin özünü kavradığınızda onu yaşamınızın her alanında kullanabilirsiniz. Çünkü başarının ve mutluluğun spesifik bir düşünce paterni ve yapısı vardır. Bu ise heres tarafından öğrenilebilir. 
Zihninizi sizin için çalıştırmayı öğrenin. Zihin-beden sisteminizin kontrolunu elinize alın. 

-------------------------------------------------------------


Bilincin Gücü

 Elinizdeki kitap beyin gücünü en etkili şekilde kullanmanın, NLP ilkelerini hayata geçirebilmenin ve bilinç seviyesi yüksek bir insan olmanın kapılarını aralıyor. İnsanoğlundaki potansiyel gücü açığa çıkarmak amacıyla hazırlanan eser, hem bilimsel araştırmalara hem de kişisel gözlem ve tecrübelere dayanmaktadır. Birçok çarpıcı örnekle zenginleştirilen eserde bilincin gücü ile ilgili pek çok konunun yanı sıra şu soruların cevabını da bulacaksınız.

- Bilinci gelişmiş insanın nitelikleri nelerdir?
- İnsan kendi değerinin farkına nasıl varır?
- Sağlıklı bir fert olarak toplumda yer edinebilmenin yolu nedir?
- İnsanın kendi iç dünyasına yaptığı yolculuklar neden çok önemlidir?
- Hayat mühendisliği nedir?
- NLPnin ilkelerini bilinç gücümüzü yükseltmeden nasıl kullanabiliriz?

-------------------------------------------------------------------

Türk\ 

 

 

 

 

Dönerin son lokmasıyla ayranın son fırtını aynı ana denk getirebilen tek milletiz.- Arabamızın kornasıyla diğer araçlara en içten duygularımızı ifade edebiliriz.- Mutfak tüpü gaz kaçırıyor mu diye ateşle kontrol ederiz.- Kontör harcamadan iletişim kurabiliriz.- Denize girip yandıktan sonra aşırı derecede yanan sırtımıza yoğurt süreriz.-Rüzgarlı havada küller uçuşmasın diye küllüğe su koyarız.

------------------------------------------------------

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   

 

 
 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

NLP VE YAŞAM KOÇLUĞU EĞİTİMLERİMİZ DEVAM...
Sertifikalı Eğiitmler için Bize Ulaşın 0...
UZM.PSİKOLOK VE HİPNOTİST ADİL MAVİŞ İST...
FRANCHİSİNG-İsim Hakkı 0424 2330037...
Yılın Psikoloğu Ödülü...
Tüm Haberler
Kişisel Gelişim Kişisel Gelişim Kişisel Gelişim Kişisel Gelişim
Kişisel Gelişim Okulum
Ocak 2017
 Pzt   Sal   Çrş   Prş   Cum   Cts   Pzr 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31Tüm Makaleler
Hangi Eğitime İhtiyacınız Var
Katalog
Kişisel Gelişim
Kişisel Gelişim
Web Tasarım : Turna Tasarım ®
Turna Tasarım ©