Hakkımızda

ATAKAN YILDIZ

1998 yılında Eskiseşir Anadolu Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirdi.

Aynı alanda yüksek lisansını tamamladıktan sonra Fırat Üniversitesinde öğretim üyeliğine başladı.
NLP-Etkili İletişim-Liderlik ve Yöneticilik-Temel Psikoloji-Genel psikoloji-İleri Beden Dili Teknikleri-Satışta Beden Dili-Hızlı Okuma ve Hafıza Teknikleri gibi eğitimleride aldıktan sonra,konuşma ve hitap yeteneği sayesinde sadece hukuk alanında değil,Kişisel Gelişim alanında da eğitim ve seminerler vermeye başladı.Halen Fırat Üniversitesinde öğretim üyeliğine devam etmektedir.Atakan Yıldız farklı Tv`lerde televizyon proğramları yapmaktadır.

2005 Yılında Ali ÇİFCİ tarafından Ankarada kurulan ve faaliyetlere başlayan Kişisel Gelişim Dünyası kısa süre içerisinde yurt çapında yayılmaya başladı.Kişsiel Gelişim eğitimlerinin öneminin farkında olan Kişsiel Gelişim Dünyası  aynı zamanda Akademisyen ve hukukçu olan Atakan YILDIZ ın camiaya katılımı ile birlikte ciddi bir ivme kazandı.Ülkemizde bu alanda faaliyet gösteren bir çok firmanın akademik yetersizliğinin farkında olan Atakan YILDIZ eğitimleri akademik bir sistematiğe kavuşturarak etkili ve işe yarar yaklaşımlar geliştirdi.Elazığ Malatya Konya İzmir şubelerini kısa zamanda faaliyete geçiren Kişisel Gelişim Dünyası Atakan YILDIZ ve Ali ÇİFCİ nin etkili yönetimi ile kısa sürede tabanda yayılan ve büyüyen bir marka halini aldı.2015 yılında Ali ÇİFCİ nin vefatı ile camia ondan kalan bir miras mantığı ile daha da etkin bir eğitim anlayışı içerisinde bugün ülke çapında  6 ofisi ile sosyal dokuya ve bireysel yetkinliğe ciddi destek veren şirketler ve sivil tıplum kuruluşları olarak hızla büyümektedir.

ALİ ÇİFCİ

Ali ÇİFCİ 19 yaşında üniversiteden mezun olarak Türkiye`nin en genç mezunlarından biri oldu. 
26 yaşında Sınav dergisi ve dershaneleri Genel müdürü olarak yine Türkiye`nin en genç genel müdürü secildi. 26.Uluslararası Tüketici Zirvesinde Türkiyenin en iyi dershanesi ve yöneticisi ödülünü aldı. Şirketinin cirosunu sadece 3 yıllık bir dönemde tam 9 kat artırmayı başardı. 
Eğitim bilimleri mezunu olan Ali çifci ST.Clement üniversitesinde Klinik psikoloji yüksek lisansı yaptı. Halen St:Clement üniversitesinde doktorsına deva etmektedir.Günümüzün en popüler alanlarından olan Quantum , Nlp ,Yaşam koçluğu gibi alanlarda herkesten farklı olarak bilimsel verilerin ışığında eğitimler yapmaya başladı. Kişisel Gelişim Dünyasını kurarak çok kısa zamanda 10 şubeye ulaştırdı. Bu eğitimlerin herkes tarafından alınması gerektitği düşüncesiyle DVD eğitimlerinide çıkartarak bir ilke daha imza attı.Batıdan  alındığı iddea edilen bu eğitimlerin aslında Türk kültüründen batıya taşındığını idea eden Ali ÇİFCİ şimdilerde Türkler İçin NLP kitabını çıkarmaya hazırlanıyor. Kişinin mutlu olduğu dünyada, mutsuz olduğu dünyada beyninin içindedir diyen Ali ÇİFCİ beyninizi ve yaşam biçiminiz nasıl kolay değiştireceğinizi anlatmaya hayatını adamıştır. Altı adet yazılı eseri bulunan ve sayısız eğitim-seminer veren  Ali ÇİFCİ evli iki çocuk babasıdır.

Mücahit Şahintürk

Muharrem Kumsal

Mahmut Küçükelçi

AYŞEGÜL ÖZKONAK

1964 doğumlu , evli ve bir çocuk annesidir.1986 yılında Anadolu Üniversitesi Biyoloji Bölümü`nü bitirerek BİYOLOG olmuş o yıllarda Kişisel Gelişimle ilgilenirken ; çocukları çok sevdiği için öğretmenliği tercih etmiş ve 25 yıllık eğitimcilik hayatından başka aşağıdaki Eğitimleri tamamlamıştır:

BEDEN DİLİ,Öğrenci KOÇLUĞU,GELİŞİM PSİKOLOJİSİ,ÖĞRENME PSİKOLOJİSİ,EĞİTİM PROGRAMI ve ÖĞRENME YÖNTEMLERİ,EĞİTİM SOSYOLOJİSİ,REHBERLİK,ÖZEL ÖĞRETİM YÖNTEMLERİ,RUH SAĞLIĞI,EĞİTİMDE PROGRAM GELİŞTİRME,TEMEL PSİKOLOJİ,ENDİŞE İLE MÜCADELE,STRES YÖNETİMİ,ÖFKE YÖNETİMİ,NLP PRACTİTİONER,NLP MASTER, NLP TRAİNER,HİPNOZ,YAŞAM KOÇLUĞU ve YAŞAM KOÇLUĞU Trainer.

Şu anda çeşitli dergilere makaleler ve güncel yazılar yazmakta,facebook,blogspot,www.kisiselbasari.com, twitter`da yazıları yayınlanmakta,çeşitli dernek ve vakıflarda ,belediyelerde toplumu aydınlatmak adına (Beden Dili, Öfke Kontrolü,NLP, Anne- Baba- Çocuk İlişkileri, Eş İlişkilerini nasıl daha iyi hale getirebiliriz?,Mutlu olmak için Zihnimizi Nasıl Kullanmalıyız?vb.Konularda ) Eğitim Seminerleri vermekte ve Kişisel Gelişim Dünyası`nda Danışmanlık yapmaktadır.

GÜLAY ERTÜRK

30 Mart Ankara Doğumlu, ODTÜ ve  Anadolu Üniversitesinden  mezun oldum.

Bankacılık çalışma hayatımı 2004 yılında bitirdim. Her bitiş deki yeni bir başlangıcın öğretisi ve heyecanı ile KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞI Yurt Dışı Kuruluşlarda görev aldım. Görevim gereği, çeşitli ülkelere yaptığım seyahatlerim sırasında KUANTUM felsefesi ile tanıştım. Kuantum Düşünceyle tanışınca insan bilinçaltı, ego, bilinç, düşünce gücü ve çekim yasasının işleyişini keşfettim. Artık hayatımda derin bir araştırma süreci başlamıştı. Makalelerimin kaynağı insan yaşamı, bilinç ve bilinçaltı, ego, dil, düşünce gücü, çekim yasası ve kuantum düşünce biçimidir. Eğitimlerime Türkiye’de de devam ederek R.Şanal’ın Kuantum Düşünce Tekniği Uygulayıcı sertifika programını tamamladım. Halen Türkiye`nin birçok kentinde  bireysel seanslar uygulamakta ve seminerler düzenlemekteyim. Bu eğitimler insanların ailelerinden, çevrelerinden ve de geçmişte yaşadıkları travmatik olaylardan arınma-özgürleşme ve bilinçaltlarında oluşan negatif çekirdek inançları tespit etmekte ve onları yeniden kodlayarak hayatlarında bir dönüşüm-değişim ve farkındalık yaratmaktadır. Bireyin ruh-zihin-beden ekseninde “Sonsuz Potansiyellerini” keşfetmek ve değerlendirmek amacıyla halen eğitim, araştırma ve çalışmalara devam etmekteyim.

Şimdi de KUANTUM BİLİNÇ TEKNİĞİ ile sizlerin özünüze ulaşmanızda, mutluluk, huzur ve sağlık kapılarınızı aralayıp, açmanızda Sipiritüel Yaşam Koçluk ilişkisi içinde size yol arkadaşlığı yapmaya hazırım.

FERMAN SALMIŞ

1967’ Diyarbakır’ın Silvan ilçesinde doğdu. İlk ve orta öğrenimini Bismil’de yaptı. 1986’ da Ankara Üniversitesi Basın Yayın Yüksekokulu/ Radyo ve Televizyon Bölümünde kısa bir süre öğrencilik yaptı. 1987’de Dicle Üniversitesi Eğitim Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümüne girdi ve 1991’de mezun oldu. Aynı yıl öğretmenlik yaşamına başladı. Şiirleri ve öyküleri değişik dergilerde yayınlandı.

1996 da İnönü Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Eğitim Yönetimi ve Denetimi bölümünü bitirdi. Daha sonra aynı alanda Yüksek Lisans yaptı. Değişik STK’larda çalışmalarda bulundu. 1998- 2000 yılları arasında KESK Genel Yönetim Kurul Üyeliği de yapan yazar, hala birçok sivil aktivitenin katılımcısı olarak bu alandaki çalışmalarını sürdürmektedir.

Edebiyat öğretmenliği yapan Ferman Salmış, evli ve dört çocuk babası.Genç Yaprak, Platform, Har gibi dergilerde araştırma, şiir ve denemeleri yayınlanan Salmış’ın 2008 ‘de Konuşma Estetiği ve Diksiyon adlı kitabı yayınlandı. 2009’da ise bir derleme ve araştırma çalışması olan Yorgun Ezgiler kitabı çıktı. Mayıs, 2011 de ise Söz, Renk, Mekân ve İmaj Uyumunda Beden Dilinin Kodları adlı kitabı Elit Kültür Yayınevi tarafından yayınlandı.

Tekno İnsan Çağında İletişim ve Empati Kaybı ise Eylül 2011 da aynı yayın evi tarafından yayınlanan bir modernite eleştirisidir.Milli eğitim başta olmak üzere Eğitim Uzmanı olarak değişik eğitim kurumlarında Diksiyon, Beden Dili ve İletişim kursları vermektedir. Güneş Televizyonu’nda Sivil Akıl adlı bir tartışma programının yapımcılığını ve sunuculuğunu yapmaktadır. Yerel bir gazete olan Gerçek Gazetesi’nde ise köşe yazarlığını sürdürmektedir

Doç.Dr.ORHAN ERDEM

İlk ve orta öğretimini Muş`ta 1985`teİstanbul Denizcilik Lisesini 1989`da Polis Akademisini 1993`te Hacettepe Üniversitesi Sosyoloji Yüksek Lisans eğitimini 1998`de Hacettepe Üniversitesi Sosyoloji Doktora eğitimini 2003`te tamamladı.2012`de Doçent oldu. 2000 yılında başladığı Birleşmiş Milletler eğitimcisi görevini 2002de 2003 yılında başladığı Avrupa Güvenlik ve İşbirliği eğitimcisi görevini 2006da tamamladı.

Birleşmiş Millerler ve Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı`nın sertifikalı liderlik,pedagojik formasyon ve kişisel gelişim eğitimcisidir. Yurt dışında görev yaptığı sırada 17 alanda liderlik ve kişisel gelişim uzmanlığı eğitimi alarak,Balkanlar,Orta Asya ve Avrupada liderlik ve eğitmenlik alanlarında eğitimler vermiş birçok projeyi yönetmiştir.

Dr.HÜSEYİN EMİN SERT

1992 yılında Erciyes Üniversitesi İlahiyat Fakültesini bitirdi. Aynı Üniversitede 1996 yılında Sosyal Bilimler Enstitüsü Temel İslam Bilimleri alanında yüksek lisansını tamamladı.

2002 yılında 19 Mayıs Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Temel İslam Bilimleri alanında doktorasını tamamladı. Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenliği Araştırma Görevlisi Askerlik  Eğitim Uzmanı Dış İlişkiler Müdürü Halen de İstanbul Medeniyet Üniversitesi SHYO Sekreteri olarak görev yapmaktadır.

MURAT TAŞKIN

Karamürsel Deniz Astsubay Sınıf Okulunu bitirdi. Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesinde lisansını tamamladıktan sonra. Ege Üniversitesi İnsanKaynakları ve Yönetim  Geliştirme bölümünden yüksek lisansını tamamladı. Alanı ile ilgili bir çok makele ve yayın çalışması yaptı. Halen eğitim ve seminerler vermeye devam etmektedir. 

HAKAN ÖMER GİDER

1990  yılında Marmara  Üniversitesi  İktisadi  ve  İdari  Bilimler  Fakültesi  İşletme  Bölümü,“Uluslararası  İşletmecilik“ 1995  yılında Marmara Üniversitesi  Sosyal  Bilimler  Enstitüsü  “Üretim  Yönetimi  ve  Pazarlama“Ana  Bilim dalında “Yüksek Lisans”  ını  tamamlamıştır. Halen St. Clements University-  İsviçre’de“Endüstri Psikolojisi” konusunda “doktora” yapmaktadır.

 İş  hayatına  1988  tarihinde  ETSU  Gıda  Sanayi  Ticaret  A.Ş.`de “Toplu  Tüketim  Satış Sorumlusu”  olarak  başladı.1991`de  TURYAP  Eğitim  Merkezi`nde, “Halkla  İlişkiler Danışmanı  ve  Eğitimcilik” görevlerinde  bulundu.  1992  yılında  “Pazarlama Koordinatörü”  olarak  EREM  Uluslararası  Tanıtım  Hizmetleri  Ltd.Şti., 1994`de “Araştırma  &  Geliştirme  Sorumlusu”  olarak  CNR  Uluslararası  Fuarcılık  A.Ş.’de çalışmıştır.  EREM  Uluslararası  Tanıtım  Hizmetleri  Ltd.Şti.’nde  1995-1998  yılları  arasında  “Genel  Müdür Yardımcısı-Planlama  ve  Koordinasyon”  ve  “Genel  Yayın  Yönetmeni  Yardımcısı”  olarak  13  farklı  sektörel derginin  sorumlusu  olarak  çalışmıştır.  Daha  sonra,  ,”Tüm  Personelin  Eğitimi”  konusunda  hazırlanan  bir çalışmanın başında “Eğitim Danışmanı, yine aynı kuruluşta 15 kişilik bir kadronun başında, derginin  içeriğinin hazırlanmasından basımına kadar geçen sürecin yönetim, organizasyon ve kontrolünde Yayın Koordinasyonunu “Yayın Yönetmeni” unvanı ile yapmıştır.

2001 yılı Ocak Ayı’ndan Haziran ayına kadar aynı grubun şirketlerinden olan  Nalbur  birleşik  Zincir Mağazalar  A.Ş.  şirketine  “İletişim  Direktörü”  unvanı  ile  atanarak,  şirketin  tüm, reklam,  tanıtım  ve  halkla  ilişkiler  çalışmalarında  görev  almıştır.    Haziran  2001’den  itibaren  grubun  bir  diğer ortaklığından  olan  CNR  Uluslar  arası  Fuarcılık  A.Ş.  deki  “Yeniden  Yapılanma”  çalışmaları  için  “Fuar  Destek Hizmetleri Satış Yöneticisi” olarak 12 kişilik bir satış ve müşteri  ilişkileri departmanının kurulması ve   sistemin hazırlanması görevine getirilmiştir.   Şubat 2002  tarihinde Hisar Çatal Kaşık ve Bıçak A.Ş.’ye “Satış ve Pazarlama Koordinatörü” olarak geçerek 15 kişilik  bir  kadronun  yönetimini  üstlenmiştir.  Ağustos  2002  tarihinden  itibaren  de  Türkiye’nin  ilk  reel  sektör televizyonu  olan  “Expo  Channel”  TV’de  12  kişilik  bir  satış  ekibinin  başında    “Satış  Direktörü”  görevine getirilmiş, ekibin eğitimini gerçekleştirerek.  20 Aralık  2002  ile  15.Aralık.2003  tarihleri  arasında  “Expoişletme”  adında,  iş  dünyası  ile akademik  çevreyi bir araya getiren her gün yayınlanan bir sohbet programının yapımcısı ve sunucusu olarak görev yapmıştır.  

Ağustos 2006-2010  arasında  aynı  programı  bu  kez  haftada  bir  ve  “danışan”  “danışman”  ilişkisini  anlatan  bir  yapıda hazırlayıp sunmuştur. Ayrıca İstanbul Kültür Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü’nde Öğretim Görevlisi unvanı ile yarı zamanlı olarak Lisans ve Yüksek Lisans sınıfı öğrencilerine  “Satış Yönetimi”, “Tüketici Davranışları” ve “Perakendecilik Yönetimi”, “Müzakere ve Mülakat Teknikleri” konularında dersler vermektedir. Yıldız teknik Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü’nde Öğretim Görevlisi unvanı  ile 2007-2009yılları  arasında  yarı  zamanlı  olarak  Lisans  öğrencilerine  “Satış  Yönetimi”,  dersi  vermiştir.  Marmara Üniversitesi Mezunlar Derneği Üyesi ve İstanbul Ticaret Odası Fuarcılık Komitesi`nde görev almaktadır. Eserleri; “Kişisel Satış`ta Yaratıcı Satışçılık ve Satış İtirazları”, yüksek lisans tezi; “Pazarlama Sohbetleri” başlığı altında  sürekli  yazıları  ve  çeşitli  sektörlere  ve  ürün  gruplarına  göre  “piyasa  araştırma  raporları”  mevcuttur.KOSGEB Eğitimcileri ve Danışmanları Havuzunda  yer alıp, 2004’ün ikinci yarısından itibaren KOSGEB bünyesinde eğitimcilik ve danışmanlık yapmaktadır. Halen St.Clement  Üniversitesinde doktorasına devam etmektedir. 

Prof.Dr.MEHMET TİKİCİ

Hacettepe Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi-Lisans 1981
İnönü Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü-Yüksek Lisans 1987
Dokuz Eylül Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü-Doktora 1989
Yönetim Organizasyon-Doçent 1998
Yönetim Organizasyon-Prof. 2008
İnönü Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı

M. SAİT AYTEKİN

04- 04- 1964 yılında Adıyaman’da doğdu. İlk ve orta öğretimimi Adıyaman’da tamamladım. Erciyes üniversitesi ilahiyat fakültesini hadis tefsir alanında tez hazırlayarak bitirdi. İki yıl “Açık Sayfa” dergisinin genel yayın yönetmenliğini yaptı. Üç yıl “ Kanal Malatya” da genel yayın yönetmenliği yaptı. Kişisel gelişim, iletişim, beden dili ve yüz okuma alanlarında master trainer düzeyinde eğitimler aldı.