Yöneticinin Koçlukve Kişisel Gelişim Rehberi

Yöneticinin Koçlukve Kişisel Gelişim Rehberi

Bu kitap, yöneticinin çevresinde olan olaylara karşı farkındalığını artırma amacıyla hazırlandı. Bu çerçevede, yönetimde koçluk uygulamalarını da göreceksiniz. Dünyada yeni bir kavram olan koçluk, hayatı fark etmemizde, kendimizi ve yeteneklerimizi fark etmemizde, daha etkili kararlar almamızda bize ışık tutar.

Bu kitapta, yönetim hayatımız boyunca sıkça karşılaşacağımız konular, yaşanan olaylar ele alınmıştır. Uygulayana fark yaratacak yönetim ve kişisel gelişim konuları, yaşanan gerçek olaylardan esinlenilerek sanal bir şirket üzerinden anlatılmıştır.
Farklı kişilikler olarak hepimizin hayatında mutluluk büyük ölçüde kendimizle ve diğer insanlarla iyi ilişkiler kurabilme yeteneğimize bağlıdır. Arkadaşlar, eşler, siyasiler ve bir firmada çalışanlar arasındaki sürtüşmeler, kişilik yapılarının farklı olma¬sından kaynaklanır.Türkiyenin en çok okunan kişisel gelişim yazarlarından Oğuz Saygın bu eserinde farklı kişilikleri sarı, kırmızı, mavi, yeşil olarak gruplandırıyor. Kişiliklerin temel özelliklerini, üstün yön¬lerini, zayıf taraflarını tek tek ele alıyor. Birbirleri ile olan ilişkile¬rinde dikkat edilecek temel noktalara değiniyor, etkili bir iletişim için her bir kişiliğe hayati önerilerde bulunuyor.
Türk siyasi hayatına damgasına vuran siyasilerden, medya dün¬yasının renkli simalarından, seminerlerinden ve birebir danışmanlık yaptığı kişilerin hayatından ilginç yaşanmış örneklerle ele aldığı konular 7den 77ye herkesin hayatında yeni değişimlere kapı aralayacaktır. Eserde de vurgulandığı gibi; farklılıkları aleyhimize değil, lehimize çevirmek hepimizin elinde…

Sizde Yorum Ekleyebilirsiniz