Ne Olursa Olsun Mutlu Olabilirsiniz

Ne Olursa Olsun Mutlu Olabilirsiniz

Amerikanın en ünlü stres uzmanı Richard Carlson, bu kitabında yepyeni bir psikolojik yaklaşımla karşımıza çıkıyor. Çoğumuz, mutluluğun dış koşullara bağlı olduğuna, sorunlarımızı çözerek, ilişkilerimizi geliştirerek ya da işimizde başarıyı yakalayarak mutlu olabileceğimize inanırız. Dr. Carlson, hiçbir zaman kendi kontrolümüz altına alamayacağımız dış koşulların, mutlulumuzla uzaktan yakından bir ilişkisinin olmadığını, biz insanların doğal ruh halinin hoşnutluk olduğunu ortaya koyuyor.
Dr. Carlson, bize, sorunlarımızı çözmeden önce nasıl mutlu olabileceğimizi gösteriyor. Düşünmek, Ruh Halleri, Farklı Gerçeklikler, Duygular ve Şimdi ilkelerini anlayıp hayatımıza geçirerek, doğal duygularımızı bastırmadığımız, duygularımızın ve düşüncelerimizin bizi yormadığı yeni bir yaşam biçimini keşfedebiliriz. Ne Olursa Olsun Mutlu Olabilirsiniz, size hayatın zorluklarını aşmanızda kılavuzluk edecek, yaşamdan zevk almanın ne kadar kolay olduğunu hatırlatacak bir kitap.

Doğal halimiz olan mutluluğa engel olan psikolojik engelleri kolaylıkla ortadan kaldırmanıza yardımcı olacak önemli bir kitap.
Geald G. Jampolsky, MD Love Is Letting Go of Fear adlı kitabın yazarı
…terapinin derinliklerinde kaybolarak hayatın güzelliklerini kaçıran bağımlılar için dengeleyici bir kitap.
Yoga Journal
Richard Carlson, Ph. D., binlerce insana hitabet mutlluk üzerine konuşmalar yapmış ünlü bir yazardır. Milyonlarca basılan kitapları arasında, Amerikanın en çok satan kitaplarından biri olan Dont Sweat the Small Stuff, You Can Feel Good Again, Shortcut Through Heart ve For the Love of God adlı kitapların editörlüğünü yapmıştır. Halen eşi ve çocuklarıyla birlikte Kuzey Carolinada yaşamaktadır.

Kişi, iletişimde bulunduğu sürece hem genel varlık alanına gem de kendi özel ve varlıktalığına kalıcı çentikler atar. Yani, insan iletişimde bulunmadığı sürece gerçek anlamda bilimde, teknolojide, kültürde ve uygarlıkta yok demektir. Kısacası, kişi ve toplumlar iletişimde bulundukları sürece gerçek anlamda ancak varolup, varlık alanında kalıcı olacaklardır. Böylece, kişi hem kendi bireysel tarihini hem de birlikte olduğu ötekilerin (toplumun) tarihini anlamlı kılar.Günümüzde insanoğlu, farkına varsın veya varmasın; üyelik statüsü, önemi, sınıfı ve işlevini bilsin veya bilmesin küresel bir toplumda düşünülmektedir. Yani o, açlığında Afrika çöllerinde; baskı ve zulümden dünyanın çok değişik yerlerinde ölse de, bir dünya vatandaşıdır. Tekil (kişi) olarak tikellerin (topluluk veya toplumların) arasında tümüne (yerküre bloklarına veya hemen hemen yeryüzünün bütününe) hükmeden baskın küresel güçlerin kendisine biçtiği rolü kabul etmek durumundadır.

Sizde Yorum Ekleyebilirsiniz

maltepe escort