Bilinçli Hipnoz

Bilinçli Hipnoz

Vaktiyle tıp dünyasını endişelendiren, şarlatanlık yahut hokkabazlık olarak algılanan hipnoz, günümüzde destekleyici tıbbın vazgeçilmez bir parçası… Üniversitelerde seminer konusu… Ve hâlâ geniş kitlelerin ilgi odağı. Son bilimsel gelişmeler gösteriyor ki, hipnozun şu yada bu şekilde ulaşmadığı disiplin yok gibi. Hipnozla sigara bırakabiliyor, hipnozla yaşlanma geciktirilebiliyor, hipnozla kekemelik önlenebiliyor artık. Bilinçli hipnoz sayesinde sancısız doğum yapmak, sınavlarda başarılı olmak, hatta kilo vermek dahi mümkün. Ürolojide, cerahide ve diş hekimliğinde bile hipnozun parmak izleri var. Hipnoz, vajinismustan migrene, topluluk önünde konuşamamaktan aile içi şiddete değin pek çok rahatsızlığın, sorunun giderilmesinde aktif rol üstleniyor.

 

 

Ne var ki, hipnozla ilgilenen okurun doğru bilgiye ulaşması güç. Ulaştığı bilgileri, üçüncü bir kişinin desteği olmadan hayat geçirmesi neredeyse imkânsız. Halbuki hipnoz, çoktandır ezoterik bir içeriğe sahip değil. Artık hipnoza kabul edilmeniz için dahi belirli yeterliliklerinizin olması gerekiyor. İnsanların sınırsız potansiyeli ortaya çıkaran hipnozu keşfedebilmek için bilimsel referanslara ihtiyaç var.

Türkiyede hipnozun bilimsel anladam kabul görüp yayılmasında etkin rol üstlenmiş, 1991de kurulan Tıbbi Hipnoz Derneğinin o tarihten bu yana başkanlığını yürüten, Yeditepe Üniversitesinde düzenlenen hipnoz kurslarında bugüne değin 1200 kişiyi eğiten Ali Eşref Müezzinoğlunun Bilinçli Hipnoz kitabı, kuşku yok ki, zengin içeriği sayesinde tüm beklentilerinizi doyuracak. Bu kitap aracılığıyla, yanlış yollara sapmadan, hipnozla ilgili merak ettiğiniz her şeyi öğreneceksiniz.

Sizde Yorum Ekleyebilirsiniz