Tek Çocuk Sendromu

Tek Çocuk Sendromu

Eğer siz de tek çocuksanız yalnızca İngilterede sayısı milyonları geçmiş olan tek çocuklardan birisiniz demektir. Evlilikler daha erken yaşlarda ayrılmalarla sonuçlandığından ve giderek artan sayıda çiftin çocuk edinmeyi geç yaşlara bırakmasından ötürü tek çocukların sayısı da giderek artmaktadır.

Tek çocuğu değişik kılan nedenler nelerdir? Bu kitapta 60tan fazla tek çocuk, kendi deneyimleri, sorunları, korkuları, anksiyeteleri ve bunlara buldukları çözümler hakkında serbetçe konuştular.
Anababaları için her şey olduklarını hissediyorlar. Tüm sorumlulukları ve suçlamaları onlar göğüslemek zorunadalar. İçlerinden biri Bu ömür boyu sürecek bir mahkumiyet dedi.
Sosyal olarak çok genç yaşlarda olgunluğa kavuşmalarına rağmen duygusal olarak inanılmaz derecede gelişememişler. Tek çocuklardan biri Elli yaşındayım ve hala ergenliği bekliyorum dedi.
En sevdikleri insanının yanında bile olsalar daima yalnızlık hissediyorlar, bu da onların zor birer eş olmalarına neden oluyor.
Tek çocuklar farklı olmakla nasıl başa çıkabilirler ? Bu kitapta yer alan özel yaşamı sürdürme önerileri tek çocuklara ilişkileri, arkadaşları ve işleiyle nasıl başedebilecekleri konusunda yol gösteriyor.
Siz tek çocuğun anababası ya da eşi misiniz? Bu kitapta onu anlamanız ve yaşamı her ikiniz için de kolaylaştırmanız için paha bilinemez öneriler var.
Jill Pitkeathley Careres National Associationda başkan ve David Emerson da tiyatroda ve video yapımlarıyla çalışıyor. Her ikisi de tek çocuk olduklarından bunun ne demek olduğunu gayet iyi biliyorlar. Bu kitap tüm tek çocuklar, onların eşleri, arkadaşları ve anababaları tarafından okunmalı.

Sizde Yorum Ekleyebilirsiniz

maltepe escort